Az EMC és az IBM kibővíti együttműködését
Az EMC és az IBM új megállapodása kibővíti tárolórendszereik,
szervereik és szoftvereik kölcsönös együttműködési képességeit és
kompatibilitását. Mindkét vállalat hisz abban, hogy erőfeszítéseik
eredményeképpen a heterogén tárolási környezetekben az EMC és az IBM
termékei egyaránt könnyebben telepíthetőkké válnak majd.
ˇ Az EMC és az IBM megállapodott a lemezes tárolóeszközökhöz használható programozási felületek – köztük a Storage Management Initiative Specification (SMI-S, „tárolóeszköz-felügyeleti kezdeményezés specifikációja") előírásainak megfelelően kialakított felületek – kicserélésének kereteiről. A cél a két társaság termékei közötti kölcsönös együttműködés fokozása.
ˇ A vállalatok a jelenlegi támogatási megállapodás kereteinek kibővítéséről is megegyeztek. A bővítés többféle szerver, tárolóeszköz és szoftvertermék támogatását jelenti, valamint a közös telepítések során felmerülő problémák gyorsabb megoldását és magasabb szintre emelését foglalja magában.
ˇ Az IBM az EMC rendelkezésére bocsátotta TotalStorage vállalati tárolószervere interfészeinek licencét, hogy az EMC kompatibilissé tehesse a Symmetrix DMX tárolórendszert a Peer-to-Peer Remote Copy (egyenrangú távoli másolás) és az Extended Remote Copy (XRC, kibővített távoli másolás) funkciókkal. A licencmegállapodásban további IBM-funkciókról is szó esik, így az EMC Symmetrix rendszerei például a FlashCopy, a Multiple Allegiance és a Parallel Access Volumes (PAV) funkciókat is támogatni fogják.
Kapcsolódó cikkek
- Nyomtatórendszerekre szakosodott az IBM és a Ricoh közös vállalata
- 2010-re nyeresége felét a szoftverektől várja az IBM
- Új ügyvezető az EMC Magyarországnál
- IBM: 8 százalékos negyedévi adózott eredménynövekedés
- Még szorosabb IBM-Cisco együttműködés
- 86 díjat zsebelt be az EMC 2006-ban
- Az IBM díjazta az Avnetet
- 300 millió Lenovo részvényt adott el az IBM
- IBM - vártnál nagyobb negyedéves adózott eredmény
- Az EMC megvette a Network Intelligence-t
Rébuszok helyett kézzelfogható megoldások a NIS2 fejtörőhöz
Nagy érdeklődés övezte a Gábor Dénes Egyetem NIS2 konferenciáját. Ennek egyik oka a téma aktualitása, hiszen a kiberbiztonság szavatolása kötelező törvényi előírás az érintett vállalatok részére. A másik ok, hogy kevés az egész folyamatot átfogó és bemutató esemény, amely nemcsak a NIS2 irányelvben meghatározott jogszabályi előírásokat mutatja be és értelmezi, hanem kézzelfogható, gyakorlati megoldásokat is kínál a vállalatok részére.
A vihart, a hőséget és a jegesedést is jelzik az E.ON új meteorológiai állomásai
Az áramhálózatok fokozottan kitettek a viharos erejű szél, a tartós hőség és a jegesedés negatív hatásainak. Az E.ON Hungária Csoport célja, hogy időjárástól függetlenül biztosítson zavartalan áramellátást ügyfelei számára, ehhez pedig szükség van részletes időjárási adatokra, hogy a cég a veszélyhelyzetekre időben fel tudjon készülni.
A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet
A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél.
Az új Sony objektív nagy felbontást, gyönyörű bokeh-t és fejlett autofókuszt kínál
A Sony bejelentésével új utat tör: az FE 28-70mm F2 GM prémium E-bajonettes objektív a teljes zoomtartományban nagy, F2-es rekesznyílással büszkélkedhet, így gyönyörű bokeh-t, nagy felbontást és egyedülálló autofókuszt biztosít állóképekhez és videófelvételekhez, nem beszélve a prímobjektívek minőségével vetekedő élességről és kontrasztról.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.