Megabitek a magyar ugaron - jövő héten Internet Hungary

Minden korábbinál többen lesznek idén Tihanyban

forrás Prim Online, 2003. október 21. 11:04

Az eddig beérkezett jelentkezések alapján már szinte biztosra mondható,
hogy az idei, sorrendben negyedik Internet Hungary konferencián minden
eddiginél nagyobb számban vesznek majd részt a hazai informatikai,
hírközlési és kommunikációs szakma, a felhasználók és a megrendelők, az
államigazgatás, a kormányzati szektor és az önkormányzatok, a
meghatározó nagyvállalatok és a kis- és közepes méretű vállalkozások
képviselői. Az elmúlt három évben a tihanyi konferencián alkalmanként
csaknem ezren vettek részt, s ezzel az Internet Hungary Magyarországon
a maga nemében a legjelentősebb szakmai fórummá lépett elő.
A szervezők várakozásai szerint az október 28-29-én, "Megabitek a magyar ugaron - hova tartunk Európával?" mottó jegyében tartandó Internet Hungary konferencián a néha politikai felhangoktól sem mentes parázs szakmai viták ellenére a rendezvény egy platformra hozza mindazokat, akik számára fontos az információs társadalom magyarországi kiteljesedése, az internetes és informatikai üzletág, bővebben értelmezve a "tudásgazdaság" jelentős gazdasági-társadalmi tényezővé válása. A rendezvény jelentőségét jelzi, hogy fővédnöke Kovács Kálmán informatikai és hírközlési miniszter, de előadóként több miniszter és államtitkár, multinacionális és hazai cégek első számú vezetői, külföldi előadók, ismert közéleti személyiségek és médiaszereplők is részt vesznek.

Minden bizonnyal vitákra ad majd okot az elmúlt egy év történéseinek értékelése, hiszen a tavalyi Internet Hungary óta sokak szerint jószerivel semmi előrelépés nem történt a magyarországi információs társadalom kialakulása terén, sőt: a kormányzatnak elképzelése sincs a követendő stratégiáról. Mások szerint viszont óriási lendülettel épül a magyar információs társadalom, a minisztérium tudatos programjainak és átgondolt stratégiájának köszönhetően. A konferencia célja annak lehetőség szerint pontos megértése, hogy mi is történt az elmúlt egy évben és hol tart ma a magyar információs társadalom? Milyen kilátásokkal indulunk neki a következő éveknek: van-e esély arra, hogy a terület az EU-csatlakozást követően a magyar gazdaság húzóágazatai közé kerüljön? Mit kellene tenni ennek érdekében a kormányzat, a szakma, a civil szervezetek és a tudomány képviselőinek?

Ízelítőül néhány a tervezett előadások és fórumok közül:

A kockázati tőke bolyongásai; Mitől leszek internet-milliomos? Hogyan keressünk piacot a nagyvilágban? A csatlakozást követően exportőrök vagy importőrök leszünk? Mi lesz az üzleti sláger az elkövetkező időszakban? Mi a siker titka, illetve mit kellene tenni Magyarországon a gyors felzárkózás érdekében? Hol vannak a milliárdos megrendelések? Hogyan lehet pénzhez jutni, ki és milyen szempontok szerint dönt az állami megrendelésekről, pályázatokról? Az "internet" szó említése milyen kontextusba került az elmúlt időszakban: érdekli-e a magyar közönséget az internet, és ha igen, miért nem? Az oktatás, a felnőttképzés és a kommunikáció jelentősége: lehet-e "tanítani a piacot"? Ha igen, kinek a feladata? A vonalkódos tehén és a csippirszinges disznó: az informatika megjelenése a mezőgazdaságban; internetes újságírás, webes publikációk: nézetek, és nézetkülönbségek a "netújságírással" kapcsolatban; Veszélyezteti-e az új média a hagyományos médiaszegmensek reklámpiacát? Lyukak a szabályozásban, törvényi akadályok az információs társadalom útjában; Elszámolóház: hogyan lehet fizettetni a letöltésekért? (Digital Rights Management); Te is fiam Blútusz! Verseny vagy kooperáció: WiFi, broadband, mobilinternet; és így tovább.

Pályaorientációs nap volt a Széchenyi-egyetemen

Pályaorientációs nap keretében érkeztek általános iskolások a győri Széchenyi István Egyetemre, ahol laborlátogatásokon, előadásokon, kreatív foglalkozásokon, sőt kínai nyelvórán is részt vehettek. A jelentős érdeklődés miatt az intézmény komplex szolgáltatáscsomagot állított össze, amelyre iskolai csoportok jelentkezhetnek, akár egy osztálykirándulás tartalmas programjaként.

2024. november 4. 17:26

A TIME magazin 2024 egyik legjobb találmányának tartja a HONOR Magic V3-at

A HONOR Magic V3 felkerült a TIME 2024 legjobb találmányait tartalmazó éves listájára, amely a legkülönlegesebb, az életünket megváltoztató innovációkat mutatja be számos területen, többek között az egészségügy, az AI és a zöld energia terén.

2024. november 4. 15:44

Ezt tudja az OMODA autók gyártója, a Chery Group új akkumulátor-technológiája

Egyetlen feltöltéssel akár a Budapest-Róma távolságot is megtehetik majd az elektromos autók a Chery Group új akkumulátor-technológiájának köszönhetően. Az újdonságot a már itthon is kapható OMODA 5 gyártója az idei innovációs konferenciáján mutatta be.

2024. november 4. 15:07

A TIME magazin 2024 egyik legjobb találmányának tartja a HONOR Magic V3-at

A HONOR Magic V3 felkerült a TIME 2024 legjobb találmányait tartalmazó éves listájára, amely a legkülönlegesebb, az életünket megváltoztató innovációkat mutatja be számos területen, többek között az egészségügy, az AI és a zöld energia terén.

2024. november 4. 14:06

Felmérés: a hollandiai szervezetek negyede nincs felkészülve kibertámadásra

Hollandiában a közepes és nagyvállalatok negyede nincs felkészülve egy esetleges kibertámadásra – jelentette hétfőn az NLTimes című holland hírportál a KPN holland távközlési vállalat megrendelésére készült felmérésre hivatkozva, amelyben kiemelik az egészségügyi szektor veszélyeztetettségét is.

2024. november 4. 13:17

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Gépek is rajthoz állnak a most induló Országos IT Megmérettetésen

2024. október 28. 18:06

Megnyitott a Vatera Galéria, a válogatott műtárgyak új platformja

2024. október 22. 15:25

Egy év alatt 45 milliárd forintot loptak el tőlünk a digitális bűnözők

2024. október 15. 16:51

Idén már ezernél is több résztvevőt várnak a Service Design Day-re

2024. október 7. 09:59