Hollywood nem követi a lemezkiadók példáját
Jelenleg jóval többen terjesztenek zenéket az interneten, mint ahányan ugyanezt teszik a filmekkel, amely elsősorban a filmek igen nagy méretére vezethető vissza. A nagy sebességű hozzáférések terjedésével azonban a filmstúdiók számára is egyre nagyobb problémát jelent az illegális online terjesztés. A hollywoodi filmstúdiók azonban igyekeznek megfontoltabban cselekedni, mint a zenekiadók, amelyeket a közelmúltban újabb jelentős csapás ért a bíróságon.
Bár a perek ezrei valóban csökkentették az internetes zenefájlok terjesztésének mértékét, a lépés óriási felháborodást váltott ki a zenerajongókból világszerte, amely kedvezőtlenül befolyásolta a lemezeladásokat. Ezen utóbbi ok az, amely miatt a filmstúdiók amerikai érdekvédelmi szervezeteként ismert Motion Picture Association of America (MPAA) egyelőre nem kívánja követni ezt a gyakorlatot, közölte Jack Valenti, a szervezet vezetője.
- Nem akarok kizárni semmilyen lehetőséget, de egyelőre nem tervezünk a lemezkiadókéhoz hasonló pereket - mondta Valenti. - Úgy gondolom, érdemes tanulnunk a lemezkiadók hibáiból - tette hozzá a vezető.
Az enyhébb hozzáállás működik, véli Mark Ishikawa, a BayTSP vezérigazgatója. A BayTSP többek között az Internetes tevékenységek folyamatos megfigyelésével igyekszik kiszűrni a filmeket jogtalanul terjesztő felhasználókat. A társaság számítógépes rendszere automatikusan e-mail üzenetet küld azon felhasználóknak, akik a filmeket jogtalanul elérhetővé teszik a világhálón.
Ishikawa szerint az e-mailen keresztül figyelmeztetett felhasználók 85 százaléka nem lesz visszaeső, és felhagy a videók online terjesztésével. "Legtöbbjükkel nincs többé probléma, és mindezt úgy érjük el, hogy közben nem kerülünk a címoldalra, és nem járatjuk le magunkat a tisztességes fogyasztók előtt. A filmstúdiók nem szeretnének úgy járni, mint a zeneipar" - tette hozzá a vezető.
Kapcsolódó cikkek
- DVD-szabványok miatt pereli az LG a Quantát
- A kartellügyek közel kétmilliárdot hoztak az EU-nak
- Adásszünettel a zenéért
- A fájlcserélők miatt olcsó a kukorica
- Tovább megőrizné az adatokat a Google
- 2009-től digitális átállás, döntött az Országgyűlés
- Jogtalanul gyűjt adatokat az FBI
- iTunes azonosító kell az iPhone-hoz
- 400 ezer dollár bírság eBay-csalásért
- EU-nyomásra csökkenti az adattárolási időtartamot a Google
Színes ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Már most nézőrekordot állított fel a Hogyan tudnék élni nélküled?
Még messze a december 12-ei premier, de az érdeklődés folyamatosan nő az év lejobban várt magyar filmjének ígérkező Hogyan tudnék élni nélküled? iránt. A Demjén Ferenc slágereire felfűzött zenés romantikus vígjáték első előzetese egy hónap alatt elérte az 1 millió megtekintést, ami azért kiemelkedő, mert ezt eddig idén sem hazai, sem külföldi film nem tudta utána csinálni. Sőt erre az eredményre az elmúlt évtizedben egyetlen magyar film sem volt képes.
Utazási konferencia az Angyalok városában
Egy új tévé színt visz a mindennapokba
Ma már nemcsak azért vásárolunk televíziót, mert a sugárzott műsorokat szeretnénk nézni, hanem mert a forradalmian új készülékek számtalan lenyűgöző funkcióval lettek ellátva. Hozzájárulnak ahhoz, hogy magasabb szintre emeljük a tévézés élményét.
A múlt feltárása, a jövő segítségével!
Kevés izgalmasabb terület létezik a régészetnél. Vajon mi rejtőzik a régi idők, épületek falai mögött? Felfedezések, meglepetések sokasága, amire nem igazán lehet felkészülni. Egy ilyen terepmunkát azonban nem lehet csak úgy, ásóval elvégezni, és még Indiana Jonesnak is óriási segítség egy-egy digitális, innovatív, 21. századi eszköz!
Megéri-e az elektromos autózás?
Az elektromos autók használata ugyan már nem új keletű dolog, mégis még mindig nagyon megosztó témának számít. Vannak megrögzött ellenzői és szinte már vallásos áhitattal tisztelői is ennek a közlekedési eszköznek, de az igazság vélhetően valahol a kettő között lesz. Nagyban múlik ugyanis sok dolog azon is, hogy milyen felhasználói szokásaid vannak a mindennapokban. A következő cikkben azonban összegyűjtöttük az elektromos autózás néhány pozitívumát.