Oracle JDeveloper 10g: alkalmazásfejlesztés számítóhálós rendszerekhez
Az Oracle ADF tovább egyszerűsíti a fejlesztés menetét azzal, hogy a fejlesztők a szolgáltatásorientált architektúra (Service Oriented Architecture, SOA) elvét követve hatékonyabb alkalmazásokat állíthatnak össze a közösen elérhető üzleti szolgáltatások választékából. Így a magas szintű üzleti logikára és a folyamatok optimalizálására koncentrálhatnak az alacsony szintű alkalmazáskód manuális megírása helyett.
Az Oracle JDeveloper 10g segítségével sokkal rugalmasabb alkalmazásokat lehet létrehozni, amelyek szinte észrevétlenül együtt fejlődnek a változó üzleti követelményekkel, például megkönnyítik a rendszerek integrációját a vállalatfelvásárlásokat követően, leegyszerűsítik a bérüzemeltetett alkalmazások testre szabását egy új ügyfél számára, és hatékony megoldást kínálnak az adatgyűjtés és elemzés számos stratégiai partnerre való kiterjesztéséhez.
Az Oracle JDeveloper 10g fejlesztőeszköz számos operációs rendszeren teljes mértékben támogatja a nyílt szabványokon alapuló fejlesztést, és a J2EE-alkalmazásokat és webszolgáltatásokat Java alapokon létrehozó fejlesztők számára a teljes fejlesztési életciklust kiszolgálja. Az Oracle JDeveloper 10g beépített funkcióival optimalizálható a Java alkalmazások teljesítménye, és az eszköz egységes, integrált fejlesztőkörnyezetet nyújt a Java, XML és SQL alapú fejlesztéshez, az operatív üzleti adatelemző alkalmazások megírásához, az UML segítségével történő modellezéshez, valamint a J2EE alapú webszolgáltatások létrehozásához.
Az Oracle JDeveloper 10g ingyenesen letölthető az Oracle fejlesztői közössége, Oracle Technology Network webhelyéről (http://otn.oracle.com). Az Oracle JDeveloper 10g végleges verziója a tervek szerint 2004 során jelenik meg.
Kapcsolódó cikkek
- Megjelent az Oracle kis- és középvállalatoknak szánt üzleti adatelemzési és adattárházrendszere
- Az SAP beismerte, hogy leányvállalata jogtalanul szerzett információkat az Oracle-től
- Jelentősen javította eredményét az Oracle
- Oracle: Automatikus szinkronizálás és még több mobil platform támogatása
- Jön a 11g: 4 év után az első jelentős Oracle adatbázis-frissítés
- Open XML - A felhasználók döntenek dokumentumaik formátumáról
- Oracle: új világrekord négymagos és nyolcmagos platformokon
- Az Oracle félmilliárdért felvásárolja az Agile céget
- Új bíró, halasztás az Oracle-SAP perben
- IDC: Az Oracle vezeti a relációs adatbázis-kezelők piacát
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Vezetők között a Schneider Electric az e-autók töltését menedzselő megoldások piacán
A Vezető megoldásszállítók közé sorolta az IDC kutatócég „MarketScape: Worldwide Electric Vehicle Charging Management Solutions 2024 Vendor Assessment” elemzése a Schneider Electricet az elektromos járművek töltését menedzselő rendszerek piacán. A vállalat megoldásai átfogó töltőinfrastruktúra-kezelést biztosítanak a skálázhatóságra, a megbízhatóságra, a biztonságra és a felhasználói élményre összpontosítva.
Rébuszok helyett kézzelfogható megoldások a NIS2 fejtörőhöz
Nagy érdeklődés övezte a Gábor Dénes Egyetem NIS2 konferenciáját. Ennek egyik oka a téma aktualitása, hiszen a kiberbiztonság szavatolása kötelező törvényi előírás az érintett vállalatok részére. A másik ok, hogy kevés az egész folyamatot átfogó és bemutató esemény, amely nemcsak a NIS2 irányelvben meghatározott jogszabályi előírásokat mutatja be és értelmezi, hanem kézzelfogható, gyakorlati megoldásokat is kínál a vállalatok részére.
A vihart, a hőséget és a jegesedést is jelzik az E.ON új meteorológiai állomásai
Az áramhálózatok fokozottan kitettek a viharos erejű szél, a tartós hőség és a jegesedés negatív hatásainak. Az E.ON Hungária Csoport célja, hogy időjárástól függetlenül biztosítson zavartalan áramellátást ügyfelei számára, ehhez pedig szükség van részletes időjárási adatokra, hogy a cég a veszélyhelyzetekre időben fel tudjon készülni.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.