BSA: kampány másodszor is a szoftvertisztaságért
A szoftvergazdálkodási rendszert úgy kell kialakítani, hogy az figyelembe vegye a szoftverek esetében fennálló olyan specialitásokat, mint amilyenek például az egyes szoftverekhez tartozó licencszerződések. A szoftvergazdálkodás célja, hogy meghatározza a szoftverek beszerzésével, felhasználásával és egyéb kezelésével kapcsolatos jogi és gazdasági követelményeket, valamint szabályozza a felelősségi és hatásköröket is.
A második kampányban részt venni kívánó vállalatok és intézmények 1999. október 1-jéig jelentkezhetnek. A kampány végeztével a résztvevők legalitási nyilatkozatot tesznek, amelynek feltétele, hogy az adott szervezeten belül a szoftver-kellékgazdálkodási és -nyilvántartási rendszer bevezetése vagy már befejeződött, vagy éppen folyamatban van, esetleg azt a közeljövőben tervezik. A megállapodásnak megfelelően a BSA Magyarország által megbízott független tanácsadó cég a résztvevők által elkészített belső jelentéseket, szabályozásokat, dokumentumokat átnézi, és a nemzetközi szoftvergazdálkodási normákkal, szabályokkal összevetve értékeli azokat.
Kapcsolódó cikkek
- Több mint félszáz ország nem védi megfelelően a szellemi tulajdont
- MDF: Az APEH nem hunyhat szemet a BSA kihágásai felett
- Egymást jelentik fel a cégek
- 2,5 millió eurós bírság illegális szoftverhasználatért
- Románia - 114 millió eurós kárt okozott a szoftver-kalózkodás
- Évi 40 milliárd dolláros veszteséget okoz a szoftverkalózkodás
- Illegális szoftverhasználat: 1 milliárddal kisebb kár az EU-ban
- A jogvédők ünneplik az alkotókat
- A kkv-k figyelmen kívül hagyják az illegális szoftverek használatának valós kockázatait
- Új vállalatokkal bővült a BSA tagsága
Már több mint 600 iskola használja az egyik leginnovatívabb magyar matekoktatási platformot
A 2024/2025-ös tanévtől a mateking teljesen ingyenessé tette a tanórai használatot az általános és középiskolákban dolgozó matematikatanárok számára. Eddig a hazai iskolák közel hetede csatlakozott, és csaknem 6000 tanár kapott már hozzáférést az oktató platformhoz, amely a hagyományos tantermi tanítást kiegészítve nyújt izgalmas, innovatív oktatási megoldásokat.
Az ABB az elektrifikációra és automatizálásra összpontosít a márka újrapozicionálásával
Az ABB bemutatja új márkapozicionálását: “We help industries outrun – leaner and cleaner” („Segítünk az iparágaknak, hogy túlszárnyalják korábbi eredményeiket – gazdaságosabban és tisztábban működve”), ezzel megerősítve a vállalat fejlődésének következő fázisát, mint az elektrifikáció és automatizálás vezetője a sikeres átalakulási időszak után. Az új szlogen azt fejezi ki, amiről az ABB ismert szeretne lenni ügyfelei körében.
Az AI segítségével teszi hatékonyabbá az energetikai rendszerek felügyeletét a Ganz
Új, mesterséges intelligencia alapú szakértői megoldást fejlesztett ki a Ganz Transzformátor- és Villamos Forgógépgyártó Kft. A Ganz Intelligent Solutions Expert System a villamosenergia-ipari eszközök, különösen teljesítmény transzformátorok, motorok és generátorok állapotfelméréséhez, diagnosztikájához és karbantartás ütemezéséhez nyújt digitális megoldást.