Villanások a nagy kék jövőképből - 4. rész
A nukleinsavak hadrendbe állítása
A megnövekedett számítási teljesítmény révén napok alatt megoldhatók lesznek olyan problémák, amelyekre eddig heteket kellett áldozni. Ez a kereskedelmi alkalmazások esetében kulcsfontosságú. Mesterségesen a DNA -hoz hasonló fehérjék létrehozásának legkritikusabb, és energiaigényesebb pontja a fehérjék "hajlítása, csavarása".
Ez a jövő - vagy már jelen? Még azoknak is hihetetlenül hangzik, akik fantasztikus regényeken nőttek fel. Egyben hihetetlenül hangzik olyannak is, aki a mesterséges intelligencia valamely részével foglalkozik. A nukleinsavak alkalmazása nem álom, valóság. Az is valóság, hogy a nukleinsavakból kialakított fehérjéket a DNS - hez hasonló fonatba, láncba hajlítsák, megteremtve ezzel azt a processzort, mely legalább petaflop sebességű, (15 nulla a az egyes után: egy másodper alatt ennyinél több műveletre képes az un. lebegő pontokkal).
E mellet „csak” a SMASH architektúra feltételeinek tesz eleget: (simply, many and self-healing), vagyis erőltetett magyarsággal - „egyszerű, sok, és megújulásra, regenerálódásra képes” Az elvárások kicsit jobban kibontva a SMASH betűszót: Self-configuring (önkonfiguráló tulajdonság); Self-healing (önjavító, önregeneráló tulajdonság); Self-optimizing (saját optimalizálásra képes); Self-protecting (önvédő rendszer, ami felismeri, identifikálja, és megelőzi az attakokat). Mindezeket olvasva, megnézve az előzményeket, a jelenlegi helyzetet, az IBM által kiadott cikkeket, közleményeket a Big Picture oldalain - be kell, hogy valljam kavargott előttem a sok információ, hír, fantasztikus regénybe illő megoldások tömege. A kivitelezés pontossága megdöbbentően hatott.
Geza Papp dr
Networksecurity and Virusanalyst
Kapcsolódó cikkek
- "Reflexekkel" bíró autókon dolgozik az IBM
- Nyomtatórendszerekre szakosodott az IBM és a Ricoh közös vállalata
- IBM: SOA témájú nemzetközi konferencia Budapesten
- IBM pengeszerverek kisvállalkozásoknak
- Az IBM és a HP uralja a szerverpiacot
- IBM, Samsung, Chartered, Freescale, Infineon együttműködés a csipfejlesztésben
- Elegendő sávszélesség a teljes iTunes katalógus letöltéséhez 60 másodperc alatt
- Jönnek a 65nm-es nagy teljesítményű szerver CPU-k
- Következő generációs IBM Unix szerverek kedden
- Első IBM Power6 tesztek
Színes ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Már most nézőrekordot állított fel a Hogyan tudnék élni nélküled?
Még messze a december 12-ei premier, de az érdeklődés folyamatosan nő az év lejobban várt magyar filmjének ígérkező Hogyan tudnék élni nélküled? iránt. A Demjén Ferenc slágereire felfűzött zenés romantikus vígjáték első előzetese egy hónap alatt elérte az 1 millió megtekintést, ami azért kiemelkedő, mert ezt eddig idén sem hazai, sem külföldi film nem tudta utána csinálni. Sőt erre az eredményre az elmúlt évtizedben egyetlen magyar film sem volt képes.
Utazási konferencia az Angyalok városában
Egy új tévé színt visz a mindennapokba
Ma már nemcsak azért vásárolunk televíziót, mert a sugárzott műsorokat szeretnénk nézni, hanem mert a forradalmian új készülékek számtalan lenyűgöző funkcióval lettek ellátva. Hozzájárulnak ahhoz, hogy magasabb szintre emeljük a tévézés élményét.
A múlt feltárása, a jövő segítségével!
Kevés izgalmasabb terület létezik a régészetnél. Vajon mi rejtőzik a régi idők, épületek falai mögött? Felfedezések, meglepetések sokasága, amire nem igazán lehet felkészülni. Egy ilyen terepmunkát azonban nem lehet csak úgy, ásóval elvégezni, és még Indiana Jonesnak is óriási segítség egy-egy digitális, innovatív, 21. századi eszköz!
Megéri-e az elektromos autózás?
Az elektromos autók használata ugyan már nem új keletű dolog, mégis még mindig nagyon megosztó témának számít. Vannak megrögzött ellenzői és szinte már vallásos áhitattal tisztelői is ennek a közlekedési eszköznek, de az igazság vélhetően valahol a kettő között lesz. Nagyban múlik ugyanis sok dolog azon is, hogy milyen felhasználói szokásaid vannak a mindennapokban. A következő cikkben azonban összegyűjtöttük az elektromos autózás néhány pozitívumát.