Metakönyv a bioinformatikáról
Olykor azonban látszólag széttartó tudományaprózódási folyamatok között felbukkannak azok a kutatási területek is, melyek éppen ellenkező fejlődési utakat mutatnak. Egyfajta szintézist, a különböző tudományterületek művelői által felhalmozott eredményeket összefogó feldolgozást nyújtva. Nem egy esetben később új tudományterületeknek alapot adva a "nagy egyesítések" nyomán felmerülő elméletek, teóriák igazolására vagy éppen cáfolatára. Vagy pusztán megpróbálva magyarázatot adni a látszólag különböző valóságszeletek összefüggésrendszereire. Ilyen területté válhat a bioinformatikával illetve a biológiai számítógépekkel foglalkozó új szintetikus terület, amennyiben a jelzett fogalmakat nem szűkítjük le egy-egy szűk területére, például a biológia határán.
Azt, hogy ez az új vizsgálati, ismeretszerzési és feldolgozási megoldás, az egyfajta kommunikációs metaterek kialakítása, majd kitöltése a meglevő és később megszerzendő ismeretekkel milyen hosszú távú eredményeket hoz, azt a jövő fogja eldönteni. A ma eseménye egy, a témába vágó könyvbemutató volt. A bemutató tárgya pedig Szentesi István Bioinformatika és bioszámítógépek című művének I. és II. kötete, mely a Stratégiakutató Intézet kiadásában jelent meg. Megnyitva egyben egy új sorozatot, mely a már említett ismeretösszefoglalási módszert hivatott különböző tudomány területeken is közkinccsé tenni. Ezt a sorozat neve is mutatja: "Metaelméleti Könyvek".
Kapcsolódó cikkek
- A Lausanne-i Könyvtár a Google-on
- MEK: webtér-archiválás és képadatbázis az elektronikus könyvtár tervei között
- Európai digitális könyvtár magyar részvétellel
- Megjelent az első magyar nyelvű iLife könyv
- Több mint 300 informatikai szakkönyv a Mercator Stúdiónál
- A számítógép és az agy: 34 év után újra megjelent Neumann utolsó munkája
- Mit érdemes a fotósnak olvasnia?
- Microsoft online könyvkereső
- Biztonságtechnikai kézikönyv
- A Google hivatalosan beindította könyvletöltő szolgáltatását
Színes ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Már most nézőrekordot állított fel a Hogyan tudnék élni nélküled?
Még messze a december 12-ei premier, de az érdeklődés folyamatosan nő az év lejobban várt magyar filmjének ígérkező Hogyan tudnék élni nélküled? iránt. A Demjén Ferenc slágereire felfűzött zenés romantikus vígjáték első előzetese egy hónap alatt elérte az 1 millió megtekintést, ami azért kiemelkedő, mert ezt eddig idén sem hazai, sem külföldi film nem tudta utána csinálni. Sőt erre az eredményre az elmúlt évtizedben egyetlen magyar film sem volt képes.
Utazási konferencia az Angyalok városában
Egy új tévé színt visz a mindennapokba
Ma már nemcsak azért vásárolunk televíziót, mert a sugárzott műsorokat szeretnénk nézni, hanem mert a forradalmian új készülékek számtalan lenyűgöző funkcióval lettek ellátva. Hozzájárulnak ahhoz, hogy magasabb szintre emeljük a tévézés élményét.
A múlt feltárása, a jövő segítségével!
Kevés izgalmasabb terület létezik a régészetnél. Vajon mi rejtőzik a régi idők, épületek falai mögött? Felfedezések, meglepetések sokasága, amire nem igazán lehet felkészülni. Egy ilyen terepmunkát azonban nem lehet csak úgy, ásóval elvégezni, és még Indiana Jonesnak is óriási segítség egy-egy digitális, innovatív, 21. századi eszköz!
Megéri-e az elektromos autózás?
Az elektromos autók használata ugyan már nem új keletű dolog, mégis még mindig nagyon megosztó témának számít. Vannak megrögzött ellenzői és szinte már vallásos áhitattal tisztelői is ennek a közlekedési eszköznek, de az igazság vélhetően valahol a kettő között lesz. Nagyban múlik ugyanis sok dolog azon is, hogy milyen felhasználói szokásaid vannak a mindennapokban. A következő cikkben azonban összegyűjtöttük az elektromos autózás néhány pozitívumát.