Az SAP és az IBM piacra lépnek a DB2 adatbázis-kezelő optimalizált változatával
Szoros együttműködésük keretében az SAP és az IBM új jellemzőket építettek a DB2 legfrissebb, 8.2.2-es változatába, és ezzel egyszerűbben telepíthető és karbantartható, illetve magasabb rendelkezésre állást nyújtó, méretrugalmas architektúrát fejlesztettek ki az SAP-ügyfelek számára. Az új DB2 megoldások felhasználói olyan teljesítményt érhetnek el, amely felülmúlja a szoftver eddig is ágazatvezető benchmark-eredményeit. Az ügyfelek számára értékes előnyöket nyújtó autonóm képességek közül említést érdemel az SAP-hangoló (SAP tuner) jellemző, amely automatikusan konfigurálja a DB2 adatbáziskezelőt az SAP megoldáskörnyezetben.
A DB2 8.2.2 bevezetésével az IBM ésszerűsítette a telepítés és a konfigurálás folyamatát, valamint javította adatbáziskezelője önmenedzselő képességeit - nyilatkozta Jochen Guther, a TFX IT Europe ügyvezető igazgatója. - A szorosabb partnerkapcsolat nálunk is javítja az ügyfélkiszolgálás színvonalát, hiszen az IT-erőforrások optimalizálásából eredően több figyelmet tudunk fordítani kritikus üzleti folyamatainkra.
Az SAP megoldásokra és ESA (Enterprise Services Architecture) architektúrára optimalizált DB2 kialakításakor az SAP új és régi alkalmazásfejlesztőinek, illetve ügyfeleinek igényeit állították a középpontba. Jelenleg több mint 4400 közös ügyfél futtatja SAP alkalmazásait DB2 alatt. A DB2 alacsony üzemeltetési és karbantartás költsége hozzásegíti az SAP ügyfeleit teljes rendszerköltségük lefaragásához.
Az IBM és az SAP széles körű együttműködésében a DB2 8.2.2 bevezetése számít a legújabb mérföldkőnek. A DB2 új változatát a nagy adatvolumennel dolgozó, csúcsteljesítményt igénylő nagyvállalati SAP-alkalmazások, valamint a mySAP All-in-One és az SAP Business One igényei szerint optimalizálták.
A DB2 8.2.2 változat 2005. április 29-én kerül piacra.
Az IBM és az SAP közös szakembergárdával dolgozó integrációs és kompetencia-központokban biztosítja az új adatbáziskezelő globális támogatását. Az IBM támogatási konstrukcióját kibővítve igazodik az SAP 5-1-2 rendszerű karbantartási ütemtervéhez. A kompatibilitás kiterjesztése és a teljesítmény további optimalizálása érdekében a két cég a jövőbeni termékváltozatokkal kapcsolatos fejlesztés és innováció terén is az együttműködés folytatását tervezi.
Kapcsolódó cikkek
- Az SAP beismerte, hogy leányvállalata jogtalanul szerzett információkat az Oracle-től
- A cégvezetők 87 százaléka rosszul méri fel az IT-kockázatokat
- "Reflexekkel" bíró autókon dolgozik az IBM
- SAP: kompetencia-központ a Debreceni Egyetemen
- Oracle: Automatikus szinkronizálás és még több mobil platform támogatása
- Jön a 11g: 4 év után az első jelentős Oracle adatbázis-frissítés
- Nyomtatórendszerekre szakosodott az IBM és a Ricoh közös vállalata
- IBM: SOA témájú nemzetközi konferencia Budapesten
- SAP-Novell: Közös Linux-támogatás
- Oracle: új világrekord négymagos és nyolcmagos platformokon
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Rébuszok helyett kézzelfogható megoldások a NIS2 fejtörőhöz
Nagy érdeklődés övezte a Gábor Dénes Egyetem NIS2 konferenciáját. Ennek egyik oka a téma aktualitása, hiszen a kiberbiztonság szavatolása kötelező törvényi előírás az érintett vállalatok részére. A másik ok, hogy kevés az egész folyamatot átfogó és bemutató esemény, amely nemcsak a NIS2 irányelvben meghatározott jogszabályi előírásokat mutatja be és értelmezi, hanem kézzelfogható, gyakorlati megoldásokat is kínál a vállalatok részére.
A vihart, a hőséget és a jegesedést is jelzik az E.ON új meteorológiai állomásai
Az áramhálózatok fokozottan kitettek a viharos erejű szél, a tartós hőség és a jegesedés negatív hatásainak. Az E.ON Hungária Csoport célja, hogy időjárástól függetlenül biztosítson zavartalan áramellátást ügyfelei számára, ehhez pedig szükség van részletes időjárási adatokra, hogy a cég a veszélyhelyzetekre időben fel tudjon készülni.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.