Nagyfelbontású videófelvevővel ellátott HDTV az LG-től
Az LG 2003-ban mutatta be a világ első merevlemezes LCD projektoros TV-jét, majd 2004 végére kifejlesztette a merevlemezes Plazma TV-t, amellyel a 2005-ben megrendezett Consumer Electronics Show-n debütált, megerősítve vezető imidzsét a DTV technológiák területén.
Az új szélesvásznú Plazma DVR-ek automata time-shift (csúsztatott lejátszás - felvétel közben lejátszás) funkciója lehetővé teszi az egy órás intervallumokban történő folyamatos rögzítést. A felvétel lassítva előre-hátra tekerése és azonnali visszajátszása is megoldható a készülékkel. A felhasználóbarát opciókkal a könnyen rendszerezhetjük a rögzített programokat és az EPG (Electronics Grogram Guide) gombbal beállíthatjuk a készüléket kedvenc sorozatunk ugyanabban az időben történő felvételére.
A készülékek az LG ötödik generációs ATSC VSB/QAM tunerjeivel vannak felszerelve, amely fogja a földi sugárzású digitális HDTV adásokat, a digitális kábelen érkező jeleket, valamint az analóg és kábeles adásokat. A készülékek set-top-box nélkül is képesek a digitális HDTV programok és a fizetős kábel tv szolgáltatások vételére. A Digital Cable Ready Plazma TV-kbe a kábel tv szolgáltatók szabványkártyáit aCableCARD-okat építettek.
A televíziók 9-in-2 (9 a 2-ben) multi memóriakártya olvasóval rendelkeznek (CF/MD/SD/SMC/MMC/MS/MS Pro/MS Pro Duo/xD), amelynek köszönhetően fényképeket nézhetünk a tévénken és digitális fájlformátumú zenét hallgathatunk (például MP3 fájlok).
A DVR-nek köszönhetően a 9 különböző formátumú memóriakártyán keresztül feltölthetjük a gép merevlemezére a kameránkkal készített digitális fotókat vagy MP3 lejátszónkról a digitális zenét. A fájlok rendszerezhetőek, így a jövőben is megnézhetjük, meghallgathatjuk azokat. A DVR képes zenei fotóalbumot kreálni, így egy „diavetítés” keretében zenei aláfestéssel tekinthetjük meg fotóinkat.
A PY2DR sorozat XD Engine technológiával készült, amely az LG szabadalma. A készülékbe épített második generációs XD Engine chip a fényerő és a kontraszt javításával, az árnyaltabb és erősebb színekkel szinte HD bontásúvá varázsolja az alacsony felbontású analóg jeleket, valamint csökkenti a beérkező jel zaját. Ez a megoldás mozi hatású nagyfelbontású képeket eredményez.
Az LG 50 inch-es Plazma HDTV-jébe 60000 órányi élettartamú DoubleLife panelt épített, így növelve meg a PDP élettartamát. Az LG az iparág vezetője az 5000:1 kontrasztjával és az 1000cd-s fényerősségével, amely a legélénkebb és legvalóságosabb élményt nyújtja a vásárlóknak TV-zés közben. A vizuális élményt olyan funkciók fokozzák továbbá, mint a HDMI HDCP-vel, IEEE 1394 DTV Link-kel, a rugalmas kép a képben (PIP), a kép a képen kívül (POP), illetve az osztott képernyő opció.
A PY2DR modellekben megtalálható a 2004-es Gemstar Digital TV Guide Onscreen interaktív program guide és az egyik legjobb beégést megelőző funkció, amely minimalizálja az állóképekből adódó károkat. Az iF Design, Reddot Design és CES Innovations díjakkal kitüntetett PY2DR sorozat a letisztult formát ötvözi a legújabb fejlesztésekkel. A termékek TV-állvánnyal és hangfalakkal együtt kerülnek a piacra.
Kapcsolódó cikkek
- LG Google csokoládé telefon
- 2009-től digitális átállás, döntött az Országgyűlés
- Összefogás után per: az LG beperelte a Hitachit
- Microsoft-LG szabadalom-engedélyezési megállapodás
- LG Csokoládé laptop
- Digitális híradó az Alföld TV-n
- Digitális rádiózás és a televíziózás 2012-től
- Jövő tavasszal indulhat a digitális átállás
- Moszkvában debütált a kompakt LG Shine telefon
- Az LG a Cannes-i Filmfesztivál hivatalos partnere
Hardver ROVAT TOVÁBBI HÍREI
AI fotogrammetriával bővült az Artec Studio 19
A professzionális 3D szkenner megoldásokat gyártó Artec 3D bemutatta az Artec Studio, átfogó 3D szkennelő, adatfeldolgozó, reverse engineering és minőségellenőrzési célszoftver legújabb verzióját. Az AS19-et többek között széleskörű szkenner-integrációval, nagyobb teljesítménnyel és mesterséges intelligencia alapú fotogrammetriával fejlesztették, hogy még jobban megfeleljen a különböző iparágakból érkező szakemberek igényeinek. A szoftver egyik legizgalmasabb újítása, hogy már nemcsak 3D szkenek, de fényképek és videófelvételek alapján is képes 3D modellek létrehozására.
Ezekből a nyomtatókból 100 millió darabot adott el az Epson
A Seiko Epson Corporation (TSE: 6724, „Epson”) 2010 októberében indította útjára első nagy kapacitású tintatartályos tintasugaras nyomtatóját Indonéziában. 2024-re ezeket a nyomtatókat mintegy 170 országban és régióban értékesítették. Az Epson nagy kapacitású tintatartályos nyomtatóinak összesített globális értékesítése mára meghaladta a 100 millió darabot.