Samsung tv-k közintézményeknek
A Samsung első alkalommal adományoz televíziókat a térség intézményeinek. Elsősorban általános iskolák, óvodák, kultúrintézetek, könyvtárak, kórházak, mentőállomások, idősek otthonai vannak az adományozottak között.
A Samsung Electronics jászfényszarui gyárának története 1989-re nyúlik vissza. A Samsung az elmúlt tizennégy évben közel 12 milliárd forintos beruházással létrehozta a településen a világ egyik legmodernebb és Európa legnagyobb televíziógyárát.
A gyár 1300 alkalmazottat foglalkoztat, s évente 2,6 millió készüléket gyárt 125 milliárd forint értékben. Az összesen 88 ezer négyzetméter területen lévő 27 ezer négyzetméteres gyár kapacitása 10-15 ezer tévékészülék naponta. 2003 árpilisában hagyta el a gépsort a tízmilliomodik televízió a Jász-Nagykun-Szolnok megyei gyárban. A vállalat magyarországi forgalma 40 milliárd forint volt 2004-ben, az export pedig meghaladta a 160 milliárd forintot. 2004-ben kezdődött meg a csúcstechnológiájú PDP, LDC és PJTV gyártás is.
Kapcsolódó cikkek
- Sorozatgyártás alatt a 64 GB-os Samsung SSD
- Különféle TFT-LCD technológiák a Samsungtól
- Samsung: 16 százalékkal nőtt a profit
- A Samsung 100 millió dollárt ruház be Gödön
- Új LED-es és teljes HD felbontású Samsung LCD TV-k
- 10"-es Samsung DMB mobiltévé
- 70"-es Samsung HD LCD TV
- 56 hüvelykes DLP TV
- Samsung - az idén 18 milliárd forint feletti bevétel a mobilüzletágból
- HD-kész Samsung CRT TV a CeBIT-en
Rébuszok helyett kézzelfogható megoldások a NIS2 fejtörőhöz
Nagy érdeklődés övezte a Gábor Dénes Egyetem NIS2 konferenciáját. Ennek egyik oka a téma aktualitása, hiszen a kiberbiztonság szavatolása kötelező törvényi előírás az érintett vállalatok részére. A másik ok, hogy kevés az egész folyamatot átfogó és bemutató esemény, amely nemcsak a NIS2 irányelvben meghatározott jogszabályi előírásokat mutatja be és értelmezi, hanem kézzelfogható, gyakorlati megoldásokat is kínál a vállalatok részére.
A vihart, a hőséget és a jegesedést is jelzik az E.ON új meteorológiai állomásai
Az áramhálózatok fokozottan kitettek a viharos erejű szél, a tartós hőség és a jegesedés negatív hatásainak. Az E.ON Hungária Csoport célja, hogy időjárástól függetlenül biztosítson zavartalan áramellátást ügyfelei számára, ehhez pedig szükség van részletes időjárási adatokra, hogy a cég a veszélyhelyzetekre időben fel tudjon készülni.
A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet
A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél.
Az új Sony objektív nagy felbontást, gyönyörű bokeh-t és fejlett autofókuszt kínál
A Sony bejelentésével új utat tör: az FE 28-70mm F2 GM prémium E-bajonettes objektív a teljes zoomtartományban nagy, F2-es rekesznyílással büszkélkedhet, így gyönyörű bokeh-t, nagy felbontást és egyedülálló autofókuszt biztosít állóképekhez és videófelvételekhez, nem beszélve a prímobjektívek minőségével vetekedő élességről és kontrasztról.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.