Megnyílt a Kínai Ipari és Technológiai Kiállítás
A kínai Gazdasági Minisztérium (MOFCOM) 2005. június 22. és 25. között a budapesti vásárközpontban nemzetközi ipari és technológiai kiállítást rendez. A rendezvénnyel a kínai vállalatok számára a magyar és a kelet-közép-európai piacok lehetőségeinek kiaknázását kívánja elősegíteni a szervező MOFCOM. A kiállítás a maga nemében az első Európában, világszerte pedig korábban öt alkalommal, Indiában, az Egyesült Arab Emirátusokban, Indonéziában és Brazíliában is nagy sikert aratott.
A kiállítást Chen Jian, Kína kereskedelmi miniszterhelyettese nyitotta meg.
"Jó látni, hogy a magyar-kínai kapcsolatok egyre fontosabb eleme a távközlés és az informatika. Nem véletlen, hogy az - Egyesült Államok után - a második magyar technológiai központ 2005 őszén Kínában fog megnyílni" - mondta Jambrik Mihály, az Informatikai és Hírközlési Minisztérium közigazgatási államtitkára.
A Kínai Ipari és Technológiai Kiállításon több mint 70 állami vállalkozás mintegy 3500 négyzetméteren és 130 standon mutatkozik be. A kiállítók tevékenysége felöleli az építőipar, a vízszolgáltatás, a közlekedés, az elektromos áram, a petrokémia, a telekommunikáció, a kohászat, vasúti közlekedés, aeronautika területét.
2004-ig több mint 1800 kínai vállalat kapott engedélyt külföldön történő műszaki tervezői és kivitelező tevékenység folytatására. A világ szinte minden táján, mintegy 200 országban (régióban) kötött szerződéseik kumulált összértéke 156,294 milliárd dollár, a teljesített forgalmuk összértéke 114,028 milliárd dollár. 2004-ben tervezési projektcsomagok szerződés szerinti értéke meghaladta a 24 milliárd dollárt. A fejlődést mutatja, hogy a különféle kivitelezői munkák folyamán pedig mind nagyobb súlyt kapnak a magasszintű technológát tartalmazó megoldások, s az építőipar aránya csökken. A 2003-as év során az amerikai Engineering News Record (ENR) 47 kínai vállalatot választott a világ 225 legnagyobb nemzetközi fővállalkozói közé.
2004-ben a távol-keleti ország 33 milliárd dolláros külföldi befektetésével a világ 4. legnagyobb tőkeexportőrévé vált. Technológiában számos területen világelső, egyebek között a erőműépítésben és duzzasztógátak építésében egyedülálló megoldásokkal rendelkezik. Magyarországon kínai cégek mintegy 200 millió dollárt fektettek be – magyar cégek pedig mintegy hárommillió dollárt fektettek be Kínában.
A kiállítás helyszíne: Budapesti Vásárközpont, D pavilon; nyitva tartás: 10.00-17.00. A belépés ingyenes!
Kapcsolódó cikkek
- A kínai PC-gyártók nem vetik meg a kalóz-Windowst
- Kínában is szolgáltathat tartalmat a Google
- Amerika üzenete Kínának: mi nyerjük meg a cyber-háborút!
- A játékok és a technológia
- Napenergiával működő mobil
- 3GSM helyett Mobile World Show
- A kínai fiatalok 85 százaléka szörföl a hálón
- Ma nyitott a Computex
- A kis- és középvállalatok versenyképességéért - workshop és kiállítás
- Kína online háborúra készül
Színes ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Már most nézőrekordot állított fel a Hogyan tudnék élni nélküled?
Még messze a december 12-ei premier, de az érdeklődés folyamatosan nő az év lejobban várt magyar filmjének ígérkező Hogyan tudnék élni nélküled? iránt. A Demjén Ferenc slágereire felfűzött zenés romantikus vígjáték első előzetese egy hónap alatt elérte az 1 millió megtekintést, ami azért kiemelkedő, mert ezt eddig idén sem hazai, sem külföldi film nem tudta utána csinálni. Sőt erre az eredményre az elmúlt évtizedben egyetlen magyar film sem volt képes.
Utazási konferencia az Angyalok városában
Egy új tévé színt visz a mindennapokba
Ma már nemcsak azért vásárolunk televíziót, mert a sugárzott műsorokat szeretnénk nézni, hanem mert a forradalmian új készülékek számtalan lenyűgöző funkcióval lettek ellátva. Hozzájárulnak ahhoz, hogy magasabb szintre emeljük a tévézés élményét.
A múlt feltárása, a jövő segítségével!
Kevés izgalmasabb terület létezik a régészetnél. Vajon mi rejtőzik a régi idők, épületek falai mögött? Felfedezések, meglepetések sokasága, amire nem igazán lehet felkészülni. Egy ilyen terepmunkát azonban nem lehet csak úgy, ásóval elvégezni, és még Indiana Jonesnak is óriási segítség egy-egy digitális, innovatív, 21. századi eszköz!
Megéri-e az elektromos autózás?
Az elektromos autók használata ugyan már nem új keletű dolog, mégis még mindig nagyon megosztó témának számít. Vannak megrögzött ellenzői és szinte már vallásos áhitattal tisztelői is ennek a közlekedési eszköznek, de az igazság vélhetően valahol a kettő között lesz. Nagyban múlik ugyanis sok dolog azon is, hogy milyen felhasználói szokásaid vannak a mindennapokban. A következő cikkben azonban összegyűjtöttük az elektromos autózás néhány pozitívumát.