Új színhely az ingyenes és nyílt forráskódú számítástechnika számára

forrás Prim Online, 2005. október 20. 16:40
Global Education and Learning Community (GELC) elnevezésű nemzetközi oktatási és tanulási közösségét ezentúl nonprofit szervezetként fogja működtetni a Sun. A lépéssel a cég azt kívánja elérni, hogy a nyílt forráskód kínálta előnyöket a képzésben is kamatoztatni lehessen. A kezdeményezés célja az oktatás színvonalának emelése a különféle ingyenes tananyagok és a legjobb módszertani gyakorlatok webes közzétételével. A Sun meghirdette nemzetközi Solaris-versenyét is.
A GELC online portálján a tanárok megoszthatják egymással ismereteiket és segédanyagaikat, amelyek másként nem lennének elérhetőek. A webhely új színhelyet teremt az ingyenes és nyílt forráskódú számítástechnika számára, miközben lehetővé teszi, hogy az oktatók a legjobb nemzetközi módszertanokat egymással megosztva eleget tegyenek a tanulók elvárásainak.

"A technológia szüntelenül formálja mindennapi életünket, ugyanakkor a tanárok, a tanulók és a szülők csak nehezen férnek hozzá a szükséges segédanyagokhoz" - nyilatkozta Kristóf Judit, a Sun Microsystems Kft. marketingigazgatója, majd hozzátette: "A Sun eredetileg azért indította útjára a GELC közösségét, hogy a felhalmozott tudásanyagot mindenki számára elérhetővé tegye. Mindezt most felkínáljuk az oktatási közösség számára, hogy szabadon felhasználhassák világszerte a képzés színvonalának javítása érdekében."

A hírt a Sun a felsőoktatással foglalkozó legfőbb informatikai konferencián, az EDUCAUSE-on jelentette be. Egyre kevesebb pénz jut az oktatásra, miközben mind nagyobb a minőségi képzés iránti igény. A nyílt szabványok és technológiák megosztásában élenjáró Sun példamutató lépésével a nyílt forráskód előnyeit az osztálytermekbe is eljuttatja.

Nemzetközi Solaris-verseny


A Sun Microsystems a konferencián bejelentette továbbá a Solaris University Challenge elnevezésű, egyetemisták részére meghirdetett versenyét. A kiírás értelmében a cég pénzjutalommal és különböző díjakkal jutalmazza azokat a diákokat, akik a Solaris 10-en, vagy a Sun nyílt forráskódú Solaris-közösségében, az OpenSolarisban fejlesztik projektjeiket.

A Solaris 10 egyetemi versenyre a részt vevő országok akkreditált felsőoktatási intézményeinek hallgatói, végzős diákjai, valamint tanárai és informatikai munkatársai jelentkezhetnek. A 2005 novemberében induló megmérettetés 2006 júniusán ér véget. Az érdeklődők a versennyel kapcsolatos részleteket és feltételeket a következő címen olvashatják: http://www.sun.com/Solaris10universitychallenge.

A kezdeményezést a Sun itthon is támogatja

A solaris_university@sun.com email címen konzultációra lehet jelentkezni a versennyel kapcsolatban. A hazai szakembek várják azoknak az érdeklődőknek a szakmai kérdéseit, akik részt akarnak venni a nemzetközi programban.

A cég hazai leányvállalata október 27-én a Solaris 10 nyílt napon az Aquincumban is várja az érdeklődőket, akik a szakmai bemutatón a Solaris 10 mélységeit ismerhetik meg. A nyílt napra, valamint az ahhoz kapcsolódó konzultációra a szakmai nap weblapján lehet jelentkezni (www.sun.hu/solaris10_nyiltnap ).
Kulcsszavak: felsőoktatás Sun-hu Sun

Oktatás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

A digitális technológiák jelentik a jövő oktatásának alapját

Okostanterem, szupergyors Wi-Fi és innovatív tárolási megoldások – többek között ezek a technológiai fejlesztések alakíthatják az egyetemi oktatás és -kutatás jövőjét. Az Óbudai Egyetem és a Huawei Technologies „Digitális fokozatváltás a felsőoktatásban” című közös rendezvényén a digitális oktatás legújabb trendjeit és a Huawei legfejlettebb megoldásait mutatták be, amelyek hatékonyabbá és interaktívabbá tehetik a tanulási környezetet. Az Óbudai Egyetemen már telepítési fázisban lévő Wi-Fi 7 hálózati technológia például négyszer gyorsabb adatátvitelt kínál, míg a mesterséges intelligencia és a felhőalapú megoldások a személyre szabott oktatást és nemzetközi kutatási együttműködéseket támogatják.

2024. november 23. 13:47

Robotokkal segíti a hatékonyabb oktatást a Yettel

Megkezdődött a felkészülési és jelentkezési időszak a 2024/2025-ös ProSuli robotikaversenyre. A mára országos jelentőségű, nemzetközi versenyrészvételt is kínáló eseménysorozatra új iskolák és robotikacsapatok jelentkezését is várják. Az újoncokat és kezdő csapatokat online oktatóanyaggal és konzultációs lehetőséggel segítik a szervezők, illetve nyílt pályázatot indítanak az iskoláknak ingyenesen megszerezhető LEGO robotkészletekre.

2024. november 23. 10:16

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Idén is keresi a digitális szakma női példaképeit az IVSZ és a WiTH

2024. november 22. 16:40

Huszadik alkalommal adták át a Hégető Honorka-díjakat

2024. november 21. 16:58

Hosszabbít ’Az Év Honlapja’ pályázat!

2024. november 19. 09:54

Törj be a digitális élvonalba: Nevezz ’Az Év Honlapja’ pályázatra!

2024. november 14. 16:36