Fujitsu Siemens adattároló konszolidációs rendszerek a CeBIT-en
A FibreCAT SX rendszer 2U magas helyet foglal el a rackben, és összesen 12 meghajtót képes befogadni. A kezelt adatvolumen nagysága 146 GB-tól 30 TB-ig terjedhet. Ez az első 4 Gb/s sebességű fibre channel rendszerek egyike a piacon. A Fujitsu Siemens Computers új FibreCache technológiája közvetlenül összekapcsolja egymással a RAID-vezérlők gyorsítótárait, így sokkal gyorsabban lezajlik a szinkronizálás, mint a hagyományos tárolórendszerek esetében. A snapshot-készítés az alapkiépítés részeként áll rendelkezésre.
Az adatközpont-szabványok által megkövetelt megbízhatósági szint
A rendszerek üzem közben cserélhető, redundáns RAID-vezérlőkkel, ventilátorokkal és tápegységekkel vannak felszerelve. Ha áramszünet lép fel, a FibreCAT rendszerek beépített, kivehető Compact Flash (CF) kártyára mentik a gyorsítótár tartalmát. Ennek tápellátását kondenzátor biztosítja, amely az általánosan használt akkumulátorokkal ellentétben azonnal újratölthető. Így az új FibreCap technológia védi a rendszert az áramkimaradásokkal szemben, és a hálózati tápellátás visszaállásakor azonnal rendelkezésre áll a teljes gyorsítótár-teljesítmény.
Sokféle alkalmazási forgatókönyv
A Fujitsu Siemens Computers sokféle alkalmazási forgatókönyv szerint tesztelte a FibreCAT SX rendszereket, amelyek sebesség és megbízhatóság szempontjából egyaránt kiváló eredményt értek el. Ideálisan használhatók közvetlenül a szerverhez csatolva, fürtmegoldásokban és Microsoft SQL Server, Oracle vagy mySQL adatbázisok tárolóiként éppúgy, mint lemezről lemezre történő biztonsági mentésnél. Adattároló konszolidációra, valamint a Microsoft Exchange, Microsoft IIS, Microsoft Business Solutions és SAP alkalmazások támogatására is kiválóan alkalmasak.
A heterogén környezetekhez tervezett tárolórendszerek jól együttműködnek a PRIMERGY, PRIMEPOWER és PRIMEQUEST szerverekkel. Az új FibreCAT SX modell 2006 májusától kapható.
Egyszerű telepítés és üzemeltetés
A FibreCAT SX rendszerek gyorsan és egyszerűen telepíthetők. Az előtelepített adminisztrációs szoftver könnyen kezelhető a logikus kialakítású webes felületen keresztül. A gyakorlati használat kényelméről több jellemző is gondoskodik. A Microsoft virtuális lemezszolgáltatások (VDS) integrálásának köszönhetően például logikai egységeket (ún. LUN-okat) lehet kialakítani és adatforráshoz rendelni a tárolón belül, és a LUN-ok üzem közben is bővíthetők.
„Ma már a kis- és középvállalatok is kénytelenek megküzdeni a nagy adatvolumen kezelésének kihívásával” – mutatott rá Dr. Helmut Beck. „Ehhez pedig jól működő és gazdaságos megoldásokra van szükségük. FibreCAT SX rendszereink a tárolótechnológia legfrissebb vívmányaira épülnek, és felhasználóbarát jellemzőkkel ötvözik a kiváló minőséget és rendelkezésre állást.”
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.