Intel Itanium 2 processzorok működtetik a leggyorsabb európai szuperszámítógépet
Az Intel Itanium processzor család olyan alkalmazások számára készült, melyek hasznot húznak a nagyméretű gyorsítótárból és a fejlett párhuzamos feladatvégrehajtási képességekből.
A Montecitót, a következő generációs Itanium processzort, melyet kétmagos technológia, háromszoros gyorsítótárméret, négyszeres thread count, valamint az Intel Virtualization Technology jellemez, ezen a nyáron mutatják be. A processzor kétszeres teljesítményt nyújt, valamint energiahatékonysága a korábbi generációhoz képest 2,5-szer nagyobb, és gyorsítótár megbízhatósága is jelentős fejlődésen ment keresztül.
Az Intel alapú rendszerek a Top500 lista első tíz helyéből hármat foglalnak el. Az ötödik helyen álló CEA rendszer mellett Intel processzorok irányítják a NASA/Ames Kutató Központ (negyedik hely), valamint a Sandia National Laboratories rendszereit (hatodik hely). Összességében Intel mikroprocesszorok irányítják a Top500 rendszereinek több mint hatvan százalékát.
A Top500 Supercomputer listáját az ISC2006 konferencián hozták nyilvánosságra Drezdában 2006. június 28-án.
Kapcsolódó cikkek
- A Silverthorne a legjelentősebb termék a Pentium bevezetése óta
- Új Intel chipkészletek a Gigabyte-tól
- Intel Core 2 Extreme processzorok laptopokba még idén ősszel
- Asus UMPC negyvenezerért
- Ma nyitott a Computex
- Az Intel is beszáll az ultraolcsó laptopok piacára
- 1,8 cm vastag laptop
- DDR3 RAM-ok a Core2-Bearlake kihasználásához
- Flashcéget alapít az Intel és az STMicro
- Ólommentes processzorokat ígér az Intel
Hardver ROVAT TOVÁBBI HÍREI
AI fotogrammetriával bővült az Artec Studio 19
A professzionális 3D szkenner megoldásokat gyártó Artec 3D bemutatta az Artec Studio, átfogó 3D szkennelő, adatfeldolgozó, reverse engineering és minőségellenőrzési célszoftver legújabb verzióját. Az AS19-et többek között széleskörű szkenner-integrációval, nagyobb teljesítménnyel és mesterséges intelligencia alapú fotogrammetriával fejlesztették, hogy még jobban megfeleljen a különböző iparágakból érkező szakemberek igényeinek. A szoftver egyik legizgalmasabb újítása, hogy már nemcsak 3D szkenek, de fényképek és videófelvételek alapján is képes 3D modellek létrehozására.
Ezekből a nyomtatókból 100 millió darabot adott el az Epson
A Seiko Epson Corporation (TSE: 6724, „Epson”) 2010 októberében indította útjára első nagy kapacitású tintatartályos tintasugaras nyomtatóját Indonéziában. 2024-re ezeket a nyomtatókat mintegy 170 országban és régióban értékesítették. Az Epson nagy kapacitású tintatartályos nyomtatóinak összesített globális értékesítése mára meghaladta a 100 millió darabot.