Formatervezési díjat nyert a Siemens intelligens otthona
A formatervezők feladata az volt, hogy e sokféle funkciót tiszta, áttekinthető elrendezésben jelenítsék meg a tévé képernyőjén. A szakemberek az elemeket egy különleges rácsrendszer alkalmazásával rendezték el. A betűtípusokat és a színeket a tévé képernyőjének felbontásához igazították, az aktív elemeket pedig hangok és elütő színek jelzik, amelyek jól megkülönböztethetővé teszik őket a többi információtól. Mindezek eredményeképpen a felhasználó az elérhető szolgáltatások sokfélesége ellenére is könnyen választhat közülük a távirányító segítségével. A tévé felhasználói felülete kiváló példája a felhasználó-központú és kifinomult high tech alkalmazásoknak.
A Siemens intelligens otthonát, amelyben a SURPASS Home Entertaintment is helyet kapott, Budapesten is kipróbálhatjuk a T-Commal közösen felépített T-házban. Az intelligens otthon lényege, hogy egy hálózaton keresztül több, a háztartásban használt készülék kapcsolódik össze egymással, s így egyrészt bonyolult feladatokat is elvégeztethetünk velük, másrészt pedig otthonunk távvezérlése is lehetővé válik. A Siemens Smart Home rendszere három részből – lakásvezérlés, lakásbiztonság és felügyelet valamint otthoni szórakoztatás – tevődik össze.
Kapcsolódó cikkek
- Peter Löscher a Siemens új elnök-vezérigazgatója
- A Siemens biometrikus infrastruktúrát telepít és működtet a cseh útlevelekhez
- A Siemens valósította meg az e-közigazgatási rendszert Szegeden
- A Nokia Siemens több mint 3 ezres leépítésre készül
- A korrupciós botrány nyomán távozik a Siemens főnöke
- RFID a műtőben, MR-felvételek mozgó paciensekről
- Siemens: 100 Gb/s-os Ethernet átvitel; otthoni optikai szélessáv
- Lezárult a Siemens Zrt. átalakulása
- Surpass hiT 7300 DWDM rendszer Lengyelországban
- Zenehallgatás és telefonálás egyidejűleg, Bluetooth alapon
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Vezetők között a Schneider Electric az e-autók töltését menedzselő megoldások piacán
A Vezető megoldásszállítók közé sorolta az IDC kutatócég „MarketScape: Worldwide Electric Vehicle Charging Management Solutions 2024 Vendor Assessment” elemzése a Schneider Electricet az elektromos járművek töltését menedzselő rendszerek piacán. A vállalat megoldásai átfogó töltőinfrastruktúra-kezelést biztosítanak a skálázhatóságra, a megbízhatóságra, a biztonságra és a felhasználói élményre összpontosítva.
Rébuszok helyett kézzelfogható megoldások a NIS2 fejtörőhöz
Nagy érdeklődés övezte a Gábor Dénes Egyetem NIS2 konferenciáját. Ennek egyik oka a téma aktualitása, hiszen a kiberbiztonság szavatolása kötelező törvényi előírás az érintett vállalatok részére. A másik ok, hogy kevés az egész folyamatot átfogó és bemutató esemény, amely nemcsak a NIS2 irányelvben meghatározott jogszabályi előírásokat mutatja be és értelmezi, hanem kézzelfogható, gyakorlati megoldásokat is kínál a vállalatok részére.
A vihart, a hőséget és a jegesedést is jelzik az E.ON új meteorológiai állomásai
Az áramhálózatok fokozottan kitettek a viharos erejű szél, a tartós hőség és a jegesedés negatív hatásainak. Az E.ON Hungária Csoport célja, hogy időjárástól függetlenül biztosítson zavartalan áramellátást ügyfelei számára, ehhez pedig szükség van részletes időjárási adatokra, hogy a cég a veszélyhelyzetekre időben fel tudjon készülni.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.