Magyarország információs és kommunikációs elátottsága: jelentősen lemaradtunk
A mobil-hozzáférés esetében 95 százalékát, a másik két esetben 73 százalékát, illetve 46 százalékát éri el a magyar átlag az EU-szintnek. A szélessávú hozzáférés esetében az EU átlagának közel 48 százalékát éri el az ország.
A kiadvány szerint a háztartások 58 százalékában van legalább egy számítógép az Európai Unióban, míg a magyarországi arány 42 százalék. A KSH felhívja a figyelmet arra, hogy van olyan régi EU-tagállam, így Görögország, amelyet ezzel az értékkel is jelentősen megelőz Magyarország, és van olyan is, amellyel egy szinten van, például Portugáliával. Az új belépő országok közül Magyarország megelőzi Litvániát, Lettországot, Lengyelországot, de Észtország, Szlovákia és Szlovénia Magyarország előtt jár. Az újonnan csatlakozottak közül egyedül Szlovénia haladja meg az EU-átlagot.
A hazai háztartási internet-hozzáférés 22 százalékos szintje kevesebb mint fele az EU-átlagnak, ami 48 százalékot tesz ki. Ezzel az eredménnyel a régi EU-tagállamok közül egy szinten van Magyarország Görögországgal. Az új belépő országok közül Magyarország megelőzi Litvániát, Csehországot, de kevéssel lemarad Szlovákiától, és a számítógép-ellátottságban az ország mögött álló Lengyelország is megelőzi Magyarországot, míg Lettország és Szlovénia meglehetős előnnyel rendelkezik. Szlovénia ezen a téren is az egyetlen új belépő, amely eléri az EU-átlagot.
A szélessávú internet-hozzáférés vonatkozásában, nemzetközi összehasonlításban a magyar 11 százalékos átlag kevesebb mint fele, 48 százaléka az EU-átlagának, ami 23 százalék. A régi EU-tagországok közül egyedül Görögország átlaga marad a magyar átlag alatt. Az új belépők közül Ciprus, Csehország és Szlovákia nem éri el a magyar átlagot, míg Litvánia, Lettország, Lengyelország, Szlovénia meghaladja azt, Észtország pedig jóval az EU átlaga felett van.
A kiadvány szerint a magyar háztartások 80 százalékos mobiltelefon-ellátottságával kapcsolatosan megállapítható, hogy ez az a terület, ahol a legközelebb sikerült kerülni az EU-átlaghoz, ami 83,9 százalékot tett ki, és nagy a valószínűsége, hogy rövidesen teljesen fel is zárkózik Magyarország. A régi tagállamok közül Magyarország megelőzi a görög ellátottsági szintet, az új belépők közül előnyünk van Litvániával, Lettországgal, Lengyelországgal szemben, míg Szlovénia, Szlovákia, Ciprus és Észtország Magyarország előtt jár. Szlovénia, Ciprus és Szlovákia ellátottsága meghaladja az EU-átlagot.
A 37 százalékos magyar átlag az internethasználat esetében is jóval az EU-átlag alatt van, annak megközelítőleg a 73 százaléka. A régi EU-tagállamok közül csak Görögország, Portugália, Olaszország marad el a magyar átlagtól. Az új belépők közül Ciprus, Csehország, Litvánia, Lengyelország mutat a magyarnál alacsonyabb internethasználati arányt, míg Lettország, Szlovénia, Szlovákia jelentősen felülmúlja azt, Észtország pedig az EU-átlagot is jóval meghaladja.
Kapcsolódó cikkek
- A kínai fiatalok 85 százaléka szörföl a hálón
- Saját közösségi portált indít a Coca-Cola a MySpace ellen
- Egy hónap alatt 5 millió új GSM-előfizető Indiában
- A szülők nem tudják, mit csinál a PC előtt a gyermekük
- KSH: az első negyedévben nőtt a széles sávú internet előfizetés
- E-petíció dönthetne a társadalmat érintő kérdésekről
- 200 millió Google Earth felhasználó
- Asus UMPC negyvenezerért
- 122 millió európai az interneten
- GTS-Datanet pályázat a jövőről, diákoknak
Színes ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Már most nézőrekordot állított fel a Hogyan tudnék élni nélküled?
Még messze a december 12-ei premier, de az érdeklődés folyamatosan nő az év lejobban várt magyar filmjének ígérkező Hogyan tudnék élni nélküled? iránt. A Demjén Ferenc slágereire felfűzött zenés romantikus vígjáték első előzetese egy hónap alatt elérte az 1 millió megtekintést, ami azért kiemelkedő, mert ezt eddig idén sem hazai, sem külföldi film nem tudta utána csinálni. Sőt erre az eredményre az elmúlt évtizedben egyetlen magyar film sem volt képes.
Utazási konferencia az Angyalok városában
Egy új tévé színt visz a mindennapokba
Ma már nemcsak azért vásárolunk televíziót, mert a sugárzott műsorokat szeretnénk nézni, hanem mert a forradalmian új készülékek számtalan lenyűgöző funkcióval lettek ellátva. Hozzájárulnak ahhoz, hogy magasabb szintre emeljük a tévézés élményét.
A múlt feltárása, a jövő segítségével!
Kevés izgalmasabb terület létezik a régészetnél. Vajon mi rejtőzik a régi idők, épületek falai mögött? Felfedezések, meglepetések sokasága, amire nem igazán lehet felkészülni. Egy ilyen terepmunkát azonban nem lehet csak úgy, ásóval elvégezni, és még Indiana Jonesnak is óriási segítség egy-egy digitális, innovatív, 21. századi eszköz!
Megéri-e az elektromos autózás?
Az elektromos autók használata ugyan már nem új keletű dolog, mégis még mindig nagyon megosztó témának számít. Vannak megrögzött ellenzői és szinte már vallásos áhitattal tisztelői is ennek a közlekedési eszköznek, de az igazság vélhetően valahol a kettő között lesz. Nagyban múlik ugyanis sok dolog azon is, hogy milyen felhasználói szokásaid vannak a mindennapokban. A következő cikkben azonban összegyűjtöttük az elektromos autózás néhány pozitívumát.