Új DRAM-üzem létesítését fontolgatja az Elpida
Annak érdekében, hogy megerősíthesse jelenlétét a világ DRAM-piacán, az Elpida több mint 300 milliárd jent kíván fordítani arra, hogy 2009 márciusáig csaknem megkétszerezze, 100 ezerre növelje a havonta gyártott 300 miliméteres szilíciumkorongok számát.
Az Asahi japán napilap már a múlt hónapban megszellőztette, hogy az Elpida valószínűleg Tajvant választja az új üzem helyszínének, és a beruházás értéke elérheti az 500 milliárd jent is. A lap szerint elsősorban adózási szempontok szólnak a tajvani döntés mellett, és már azt is tudni vélték, hogy közös vállalat létesülne az Elpida ottani gyártó partnerével, a Powerchip Semiconductor Corp.-nel.
Kapcsolódó cikkek
- Az Elpida megkezdte a 70 nm-es DDR2 SDRAM lapkák tömeggyártását
- Épül a világ egyik legnagyobb DRAM gyártó komplexuma
- Az Elpida új lapkagyárakat épít Tajvanon
- Veszteségesek a vezető japán chipgyártók
- 8 GB/s sávszélességű 512 Mbites XDR DRAM
- Az Elpida első üzleti féléve: további veszteség
- DRAM lapka 90nm-es technológiával, kisebb energia-felvétellel
- Elpida DDR3 lapka két kapuval
- Az Elpida vesztett az első üzleti negyedévében
- 2 Gbites SDRAM lapka 80 nm-es technológiával
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A vihart, a hőséget és a jegesedést is jelzik az E.ON új meteorológiai állomásai
Az áramhálózatok fokozottan kitettek a viharos erejű szél, a tartós hőség és a jegesedés negatív hatásainak. Az E.ON Hungária Csoport célja, hogy időjárástól függetlenül biztosítson zavartalan áramellátást ügyfelei számára, ehhez pedig szükség van részletes időjárási adatokra, hogy a cég a veszélyhelyzetekre időben fel tudjon készülni.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.