Az Oracle Magyarországon is bemutatja az Oracle SOA Suite 10g 3.-at
Új SOA Suite
Az Oracle Fusion köztesszoftvercsalád részeként megjelenő Oracle SOA Suite 10g 3. változata számos tekintetben jelent előrelépést a szolgáltatásorientált architektúra egyszerűbb bevezetése terén. Ilyen például a néhány kattintással végrehajtható telepítés, a továbbfejlesztett Enterprise Service Bus (ESB) vállalati szolgáltatáscsatorna, a fejlettebb humán workflow-funkciók, a webszolgáltatások hatékonyabb biztonsági és együttműködési funkciói, valamint szélesebb körű SOA-irányítási lehetőségek, mint például a továbbfejlesztett szolgáltatástár és felügyeleti modul a webszolgáltatásokhoz. A nagy teljesítményű és többprotokollos ESB szolgáltatáscsatornával jelentősen csökkenthető a szolgáltatásorientált architektúrán belül működő heterogén szolgáltatások és alkalmazások programozási igénye.
A megoldáscsomagnak a szolgáltatások összehangolt működéséért felelős összetevője, az Oracle BPEL Process Manager továbbfejlesztett humán workflow-funkciókkal rendelkezik, amelyek az összetett feladattovábbítás és probléma-továbbutalás kezeléséhez egyszerűsített munkafolyamat-tervezőt és új algoritmusokat biztosítanak. Az Oracle BPEL Process Manager része még egy új tesztelési keretrendszer, amely teljesen automatikus folyamattesztelést kínál, és szimulálja a szolgáltatásokat a SOA-alkalmazások felé. Újdonság még az a döntéshozatali szolgáltatás, amellyel a fejlesztők a BPEL-tervezőből könnyen integrálhatják az Oracle, az ILog és egyéb szabályfeldolgozók üzleti szabálykészleteit.
A szolgáltatások hatékonyabb újrahasznosítása és jobb minősége a SOA-irányítási megoldással
Az IT-irányítás minden SOA-bevezetés kulcsfontosságú része. Az Oracle Fusion SOA Suite és Web Services Manager megoldások az Oracle szabály alapú IT-irányítási módszertanával együttesen lehetővé teszik, hogy az ügyfelek tetszés szerint határozzanak meg és vezessenek be informatikai irányítási szabályzatokat és eljárásokat. Emellett az Oracle Fusion köztesszoftverekkel az ügyfelek könnyedén hozzáférhetnek a megfelelő, újrahasznosítható szolgáltatásokhoz, felgyorsíthatják az összetett alkalmazások összeállítását, és megfelelhetnek a gyorsan változó üzleti követelményeknek.
Az Oracle Fusion SOA Suite egységes, integrált, böngészős konzolon, egyszerre több, elosztott szabályérvényesítési ponton keresztül kínálja a szabályok adminisztrálását mind Oracle, mint nem Oracle eredetű köztesszoftverekben és heterogén vállalati alkalmazásokban.
A SOA Suite főbb előnyei:
- A szolgáltatásokat egy központi szolgáltatástárban definiálja és kategorizálja, majd gondoskodik közzétételükről és verziókövetésükről, miközben a fejlesztőket, illetve az érintett alkalmazásokat értesíti a szolgáltatások változásairól.
- A vállalaton belül biztonságosan megtekinthetők a meglévő szolgáltatások, és új szolgáltatások konfigurálhatók.
- Központilag felügyelhetők a biztonsági szabályzatok és a szerződéses szolgáltatási szintek, mint például a hitelesítési, jogosultságkezelési és titkosítási szabályok.
- Központilag kezelhetők a szerződéses szolgáltatási szintek, amelyekkel biztosítható a kívánt teljesítmény, garantált válaszidő, magas rendelkezésre állás és automatikus tartalékaktiválás a szolgáltatásokhoz.
- Az előre definiált funkciókkal betarthatók az üzleti folyamatok auditálására és a kanonikus adatmodellekre vonatkozó gyakori irányítási követelmények.
- A metaadattár-szolgáltatások rögzítik és nyomon követik a támogatási és ügyfélszolgálati kapcsolati eseményeket, illetve a webszolgáltatásokhoz, a szolgáltatások összehangolásához és a szabályok érvényesítéséhez tárolják a megfelelő SOA-komponenseket és metaadatokat.
A fentiek mellett az Oracle jól bevált SOA-tervezési és megvalósítási módszertanával elősegíti, hogy a szervezetek megértsék a szolgáltatásorientált architektúra használatát szükségessé tévő üzleti tényezőket, a SOA tervezésének, megvalósításának és felügyeletének legjobban bevált gyakorlati módszereit, valamint egy olyan szabványosított folyamat fontosságát, amellyel mérhetők a SOA használatából eredő előnyök és a befektetés megtérülése, és így a vállalat informatikai szervezete jobban képes igazodni az üzleti vezetők elvárásaihoz.
Kapcsolódó cikkek
- Áprilisban ismét HOUG konferencia
- RIS: az első JD Edwards outsourcing szolgáltató Magyarországon
- FlexFrame for Oracle: még stabilabb alap a szolgáltatásorientált architektúra kiépítéséhez
- Füzes Péter az Oracle közép-kelet európai üzletfejlesztési igazgatója
- Grid-index: Magyarország gyengébb a közepesnél
- Oracle: Grid Computing és SOA a zászlón
- HOUG: tizedszer gyűltek össze a magyarországi Oracle felhasználók
- Nexon bérszámfejtés Oracle platformon
- Az Oracle jelentősen növelte piaci részesedését a kkv-k piacán
- Megoldás a termékadatok távoli szinkronizálására
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
TECHXPO 2024: Már közel 360 ezren töltötték le a Digitális Állampolgár mobilalkalmazást
Megnyitotta kapuit a TECHXPO 2024, Közép-Európa legnagyobb tech csúcstalálkozója Budapesten. A négynapos rendezvény fajsúlyos nemzetközi konferenciaprogrammal indult, melynek nyitóelőadását Rogán Antal, a Miniszterelnöki Kabinetirodát vezető miniszter tartotta a Digitális Állampolgárság témájában. Előadott még a konferencián többek között Gerd Leonhard, a világ TOP 10 jövőkutatóinak egyike, Hong-Eng Koh, a Huawei Technologies globális közszolgálati iparági vezető kutatója, illetve Bojár Gábor, a Graphisoft alapítója is.
A Tenstorrenttel közösen fejleszti mesterségesintelligencia-megoldásait az LG
Az LG Electronics (LG) és a Tenstorrent bejelentette, hogy kibővítették együttműködésüket, amelynek célja a globális piacra szánt SoC-k, (System-on-Chips, azaz egylapkás rendszerek) fejlesztése. A partnerség révén az LG célja, hogy tovább bővítse a termékeihez és szolgáltatásaihoz használt AI-chipek tervezésében és fejlesztésében rejlő lehetőségeket. A vállalat elkötelezett az AI-alapú innovációk előmozdítása mellett, különösen a háztartási készülékek, az okosotthon-megoldások, valamint a jövőbeli mobilitási és kereskedelmi fejlesztésének területén.
Franciaországban már a mesterséges intelligencia deríti fel a villanyóraleolvasási hibákat
Az ENEDIS, Franciaország villamosenergia-hálózati elosztója az SAP Signavio Process Mining és az SAP Business AI megoldásait választotta annak érdekében, hogy automatizálja a mérőleolvasások során észlelt anomáliák megoldását, és megbízható számlázást garantáljon mintegy 600 000 üzleti ügyfelének.