SAS: rekordárbevétellel ünnepelt
Az iparági megoldások közül 2006-ban is a pénzügyi megoldások voltak a leghangsúlyosabbak. Ez a terület 17 százalékkal bővült, amelynek hátterében a kockázatkezelő eszközök iránti növekvő igény, illetve a Basel II. direktíva által előírt szabályozási megfelelés áll. A kiskereskedelem területén 18 százalékos bevételnövekedést ért el a SAS, a gyógyszeripari alkalmazások forgalma 12 százalékkal, az állami szektor értékesítése pedig 10 százalékkal bővült. A horizontális, iparágakon átívelő üzleti megoldások nemzetközi eladása 2005-höz képest 45 százalékkal emelkedett a vállalati teljesítménymenedzsment, az automatizált marketing-alkalmazások, a kockázatkezelés és az IT-menedzsment szoftverek területén elért bővülésnek köszönhetően.
A SAS magyarországi képviselete számára idén a közszféra számít kiemelt célcsoportnak - az ágazaton belül elsősorban a teljesítménymenedzsment és az adatintegrációs eszközök a hangsúlyos alkalmazások. A megoldások tekintetében 2007 fókuszterületei közé a pénzügyi menedzsment, a pénzügyi tervezés, riportolás és a konszolidáció sorolható. Magyarországon is nagy hangsúlyt kap idén a vezető üzleti és technológiai szervezetekkel való együttműködés, amelynek kereteit a 8 éve indított SAS Alliance partnerprogram adja.
Kapcsolódó cikkek
- A Dell cáfolja a kivonulást az LCD TV piacról
- Az Algotech a One on One Kommunikációt választotta
- Bonyodalmak a Telenor keleti részesedéseinél
- A Deutsche Telekom 1,4 milliárd eurót adna a holland Orange-ért
- Kilép a Dell az LCD TV üzletágból?
- Az Avnet Romániában terjeszkedik
- Új értékesési vezető az Oracle-nél
- Megvehetik az Avayát - új kommunikációs menedzser változat
- Hitelközvetítő céget alapított a portfolio.hu
- A Microsoft a régió legjobb munkahelye
Infogazdaság ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Díjazták a Schneider Electric új okosgyárát a HuGBC Zéró Karbon pályázatán
A Schneider Electric dunavecsei okosgyára, a Duna Smart Power Systems díjat nyert a Magyar Környezettudatos Építés Egyesület (HuGBC) Zéró Karbon Díj pályázatán új építés kategóriában. Az üzem a vállalat egyik legnagyobb, egyedi megrendelésre termelő létesítménye Európában, és a cég legújabb, SF6-mentes középfeszültségű kapcsolóberendezése, az RM AirSeT fő európai gyártóközpontja.
A TCL jövőképe 2025-re
A TCL, a funkciókban gazdag okostelefonok, táblagépek és csatlakoztatott eszközök kijelzőinek úttörője, felfedte jövőképét a következő évre, melyben az emberközpontú technológia élvonalába helyezi magát. A CCS Insight vezető technológiai elemző és tanácsadó cégnek adott videós interjújában Stefan Streit, a TCL Europe marketingigazgatója megosztotta a vállalat céljait és meglátásait a 2025-öt meghatározó technológiai trendekről.
Folytatódik a középiskolás lányoknak szóló ingyenes tehetségprogram
A CETIN Hungary és a Nők a Tudományban Egyesület (NaTE) tehetségprogramja, a STEMpowered idén 10-12. évfolyamos lányokat vár. Az érdeklődő jelentkezők november 25-én egy hackathonon vehetnek részt, itt dől majd el, hogy kik kerülhetnek a programba. A tíz alkalom során a résztvevők csapatépítő események, workshopok, intézménylátogatások, karrierbeszélgetések és interaktív előadások keretében dolgozhatnak együtt.
Magyar siker a látássegítő eszközöket fejlesztők nemzetközi versenyén
A Pázmány Péter Katolikus Egyetem Információs Technológiai és Bionikai Karának EyeRider csapata elnyerte az első helyet a 2024-es Cybathlon Vision Assistance kategóriájában.
Robotkutyákat tesztel a Boxy fulfillment logisztikai központ
A Boxy fulfillment szolgáltató hosszútávú technológiai fejlesztési projektjének keretében pilot programot indított a négylábú robotok e-kereskedelemben történő alkalmazási lehetőségeinek felmérése érdekében. A kísérlet célja, hogy feltérképezze a robotikában rejlő rugalmasság és autonómia olyan aspektusait, amelyek hozzájárulhatnak az e-kereskedelmi logisztika hatékonyságának növeléséhez, valamint a vásárlói és munkavállalói élmény javításához.