Két-három éven belül működhet az e-bíróság
Hozzátette: elképzeléseik szerint a bíróság informatikai modernizációját a már működő elektronikus kormányzás rendszerével közösen valósítanák meg. Csatlakoztatnák az e-bíróságot a "kormány elektronikus gerinchálózatához" - fogalmazott Lomnici, aki szerint így 9-10 milliárd forintból jöhetne létre a rendszer. "Többségében európai unós forrásból" - mondta.
"Ez a fejlesztés hozzájárulhat ahhoz, hogy a gazdasági élet szereplői és az ügyfelek gyorsabban, hatékonyabban érvényesítsék a jogaikat" - összegezte Lomnici Zoltán, aki úgy vélte: ha megvalósulnak a szerződésben foglaltak, akkor már ez év végére biztosítanák, hogy minden magyar bírónak legyen számítógépes hozzáférése.
"A jogi környezet minősége az egyik legmeghatározóbb versenyképességi előny vagy hátrány" - fogalmazott Kóka János gazdasági és közlekedési miniszter, aki szerint a gazdasági élet szereplőinek "több tízmilliárdos előnyt" jelentene a gyorsabban és hatékonyabban működő bírósági eljárás.
A tárca vezetője hangsúlyozta, a kormány nevében pártolja, hogy "az aktákat elektronikus ügyintézés váltsa fel". Kóka János hozzátette: az informatikai fejlesztéseken kívül más hatósági eljárás gyorsítása is szükséges lehet.
A miniszter 30 napra csökkentené a tárgyalások előkészítésének határidejét, bizonyos eljárásoknál korlátozná a szakértői közreműködést és határidőhöz kötné a végrehajtási eljárást is. A "vállalkozói jogbiztonság erősödésének érdekében" a minőségi jogalkotás mellett "bizonyos jogviták alternatív, bíróságon kívüli rendezési módját" is szorgalmazta.
Kapcsolódó cikkek
- BKV: elektronikus jegyrendszert vezethetnek be 2014-től
- Miniszteri biztos irányítja a kormányzati célú távközlő hálózatok konszolidációját
- Túrakereső modul Gyöngyösön
- Informatikai és műszaki egyetemisták kiválasztása a közigazgatásba
- Elektronikus lesz az építési engedélyezés
- Ombudsmani észrevételek az információszabadságról szóló törvény tervezetéhez
- A Nyílt Dokumentumformátum Szövetség üdvözli a kormány döntését
- Élő internetes ügyfélszolgálatot indít a hegyvidéki önkormányzat
- Újabb szolgáltatásokkal bővíti T-City programját a Telekom Szolnokon
- Rektori konferencia: legyen szakmai egyeztetés a felsőoktatási informatikai hálózat átalakításáról!
Infotársadalom ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Ezekből a nyomtatókból 100 millió darabot adott el az Epson
A Seiko Epson Corporation (TSE: 6724, „Epson”) 2010 októberében indította útjára első nagy kapacitású tintatartályos tintasugaras nyomtatóját Indonéziában. 2024-re ezeket a nyomtatókat mintegy 170 országban és régióban értékesítették. Az Epson nagy kapacitású tintatartályos nyomtatóinak összesített globális értékesítése mára meghaladta a 100 millió darabot.
Ötödször is Családbarát Munkahely a Bridgestone
A Bridgestone Tatabánya 2024-ben ismét elnyerte a Családbarát Munkahely címet „Vállalati értékvállalásunk a mindennapokban is jelen van” című pályázatával. A vállalatnál megvalósuló változatos programok és kezdeményezések célja, hogy hozzájáruljanak a kollégák munkahelyi, családi és magánélete közötti egészséges egyensúly megteremtéséhez.
EY: csak átmeneti a megtorpanás az elektromos autók piacán
Lassulás tapasztalható idén a tisztán elektromos, hibrid és plug-in járművek (EV) iránti globális kereslet növekedésében – derül ki az EY 28 ország 19 000 fogyasztójának megkérdezésével készült nemzetközi felméréséből. Az elektromobilitás előretörése miatt a megtorpanás várhatóan csak ideiglenes és a gyártók hamarosan újra növelhetik a kapacitásokat – emeli ki Szűcs Tamás, az EY autóipari iparági csoportjának vezető partnere.
Miért dugulnak be sorra a csomagautomata szolgáltatók? Ez az adat rámutat az okokra
Egyre népszerűbbek a csomagautomaták: idén már a webshopok közel háromnegyede kínálja ezt az átvételi módot, ami 12 százalékos növekedést jelent az előző évhez képest. Az egyre növekvő kereslet az egyik fő oka lehet a szolgáltatók kapacitásproblémáinak – állapította meg a Nagy Webáruház Felmérés.
A digitális technológiák jelentik a jövő oktatásának alapját
Okostanterem, szupergyors Wi-Fi és innovatív tárolási megoldások – többek között ezek a technológiai fejlesztések alakíthatják az egyetemi oktatás és -kutatás jövőjét. Az Óbudai Egyetem és a Huawei Technologies „Digitális fokozatváltás a felsőoktatásban” című közös rendezvényén a digitális oktatás legújabb trendjeit és a Huawei legfejlettebb megoldásait mutatták be, amelyek hatékonyabbá és interaktívabbá tehetik a tanulási környezetet. Az Óbudai Egyetemen már telepítési fázisban lévő Wi-Fi 7 hálózati technológia például négyszer gyorsabb adatátvitelt kínál, míg a mesterséges intelligencia és a felhőalapú megoldások a személyre szabott oktatást és nemzetközi kutatási együttműködéseket támogatják.