Francia UFO-archívum a neten
Genda Csongor Zoltán, 2007. március 23. 17:03
A Francia Űrkutató Központ (CNES) a tegnapi napon elérhetővé tette az interneten az eddig szigorúan titkosnak számító, az azonosítatlan repülőtárgyak témakörében készített feljegyzéseit, elemzéseit, s az aktát mostantól bárki letöltheti a szervezet weboldaláról.
"A dokumentumok nyilvánosságra hozatala által azt szeretnénk elérni, hogy az emberek betekintést nyerjenek a munkánkba, ámbár azzal is tisztában vagyunk, hogy ezután is érnek majd minket olyan vádak, hogy valamit eltitkolunk"- nyilatkozta Jacques Patenet az Űrkutató Központ egyik munkatársa. Elmondása szerint Franciaországban 1937-ben észleltek először különös repülő tárgyakat, aztán pedig 1950-től 1970-ig még számtalan esetet regisztráltak. A CNES által közzétett akta hatezer személy mintegy 1600 UFO-megfigyeléséről számol be. Az esetek dátum, földrajzi hely és más szempontok szerint vannak kategorizálva, az archívumból azonban adatvédelmi meggondolásokból kifolyólag eltávolították a neveket. Az Űrkutató Központ képviselőinek elmondása szerint a fotókat és videókat először még digitalizálniuk kell, és előreláthatólag valamikor 2007 végén fogják kiegészíteni az archívumot a megfelelő képanyaggal.
Röviddel azután viszont, hogy a dokumentumok felkerültek a webre, az óriási látogatottság következtében a szerverek felmondták a szolgálatot, és még a cikk írásának pillanatában sem volt elérhető a CNES honlapja.
Röviddel azután viszont, hogy a dokumentumok felkerültek a webre, az óriási látogatottság következtében a szerverek felmondták a szolgálatot, és még a cikk írásának pillanatában sem volt elérhető a CNES honlapja.
Kapcsolódó cikkek
- Tízszer hosszabb üzemidejű akkumulátorok
- Fénnyel hajtogatható 3D-s csomagolást fejlesztettek ki
- Masat-1 - Idejének negyedét a Föld árnyékában tölti az első magyar műhold
- Az ókori világ földrajzát segít megismerni a Google új projektje
- Masat-1 - Az első magyar műhold a Föld árnyékában halad pályája egy részén
- A digitális technológia mentheti meg a kihalófélben lévő nyelveket
- Már elérhető a neten Európa legjobb gépi fordítóprogramja
- Japán tudósok megcsinálták az Avatar-robotot
- Sokoldalú LED-es megoldású kijelzők az LG-től
- Masat-1 - Pályára állt az első magyar műhold