Világszínvonalú technológia a hazai oktatás szolgálatában
Simon György, a Darus Utcai Általános és Magyar-Német Két Tannyelvű Iskola rendszergazdaként dolgozó pedagógusa a következőképpen összegezte tapasztalatai a „SMART” interaktív tábláról. „Diákjaink, az érintő képernyő segítségével hozzáférhetnek és vezérelhetik bármelyik számítógépes alkalmazást vagy multimédiás platformot, beleértve az internetet, CD-ket illetve DVD-ket. A „SMART” interaktív tábla hasonló funkciót tölt be, mint „krétás” elődje, de interaktív szolgáltatásai színesebbé, érdekesebbé varázsolják az óráinkat. A digitális „tinta” segítségével közösen szerkeszthetünk anyagokat, amelyeket azonnal, tetszés szerint módosíthatunk, menthetünk, nyomtathatunk és továbbíthatjuk. A tábla segítségével módosíthatjuk a szövegeket, vagy akár számításokat is végezhetünk a képernyőn. Az interaktív eszközt számítógépes prezentációk, videóklippek és az internet megjelenítésére is használjuk.
Tapasztalatom szerint a „SMART” táblához sokkal lelkesebben jönnek ki a tanulók. Nagy örömet jelent számukra, hogy a tananyaghoz kapcsolódó ötleteiket, gondolataikat ebben a formában oszthatják meg diáktársaikkal.“
2007. év júniusától elérhető a „SMART” Senteo interaktív feleltető- és ismeretszintmérő rendszere. A Senteo rendszer közvetlen kapcsolatot teremt tanár és diák között. A rendszer az osztály minden egyes diákjának egyéni és közvetlen együttműködést biztosít az oktatóval, amely lehetőséget teremt a tanárnak, hogy kikérdezze és ellenőrizze a diákokat, azonnali és megbízható visszajelzéseket kapjon teljesítményükről, illetve arról, hogy megértették a tananyagot.
Kapcsolódó cikkek
- Informatikai és műszaki végzettséggel lehet a legjobb fizetésekre számítani
- Mobil Weekend: Ismét három napos verseny mobilfejlesztőknek
- Február végétől megújul a Sulinet portál
- Ingyen fejlesztőeszközök a Microsofttól az egri főiskola informatikus hallgatóinak
- 1 Pbyte-ra nőtt a NIIFI tudományos adattároló szolgáltatásának összkapacitása
- Online tájékoztató a köznevelési törvényről pedagógusoknak
- Az űr- és az autóipar eszközeinek tesztelésére is alkalmas a magyar laboratórium
- IBM szoftvereken tanulhatnak a jövő gazdaságinformatikusai
- Távérzékelési központot nyit az ENSZ a gyöngyösi főiskolán
- Digitális tananyagból képezhetik a sportszakembereket ősztől
Infotársadalom ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet
A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél.
Az új Sony objektív nagy felbontást, gyönyörű bokeh-t és fejlett autofókuszt kínál
A Sony bejelentésével új utat tör: az FE 28-70mm F2 GM prémium E-bajonettes objektív a teljes zoomtartományban nagy, F2-es rekesznyílással büszkélkedhet, így gyönyörű bokeh-t, nagy felbontást és egyedülálló autofókuszt biztosít állóképekhez és videófelvételekhez, nem beszélve a prímobjektívek minőségével vetekedő élességről és kontrasztról.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.