Hogyan készüljünk fel az áramszünetekre?
A Contingency Planning Research technológiai kutatóintézet adatai szerint a számítógépek leállásait, meghibásodását és az adatvesztéseket az esetek 45,3 százalékában a tápellátási, energiaellátási problémák - áramkimaradás vagy túlfeszültség - okozzák. Az áramkimaradásokkal együtt járó káreseményekre a közelmúltban történt nagyobb európai és hazai áramszünetek hívták fel a figyelmet.
"Tavaly novemberben Európa-szerte két alkalommal volt nagyobb áramkimaradás, idén május végén pedig Magyarországon is megtapasztalhattuk, milyen az, amikor egy előre nem látható időpontban hirtelen áramszünet lesz" - mondta el Szarka Attila, az APC-MGE rendszermérnöke. "Az ilyen váratlan áramszünetek komoly veszélyt jelentenek az érzékenyebb elektronikai berendezésekre nézve. Ha a számítógépünk egy áramszünet következtében hirtelen kikapcsol, komolyan károsodhat a merevlemezünk, és adatok hada veszhet el. Ha nem rendelkezünk szünetmentes áramforrással, akkor a legjobb amit tehetünk, hogy kikapcsoljuk a számítógépünket, a tv-t vagy a hifiberendezést, és megvárjuk, amíg újra stabil lesz a hálózat, ugyanis az áram ilyenkor többnyire szakaszosan, kisebb lökésekkel tér vissza. Az APC megoldásként a szünetmentes berendezések használatát javasolja, amelyek sípoló hanggal figyelmeztetnek az áramszünetre, és 5-10 percnyi áthidalási időt biztosítanak az adatok elmentésére és a gép biztonságos kikapcsolására" - tette hozzá Szarka Attila.
Az áramszünetek következtében bekövetkező adatvesztések vagy a készülékben keletkezett károk minden esetben elkerülhetők lennének szünetmentes berendezések használatával. A rendszerleállást okozó energiaellátási zavarok egy része nem áramszünet, hanem feszültségesés vagy túlfeszültség. A szünetmentes berendezések ezek ellen is védenek, és egyes eszközök arra is képesek, hogy az alacsony feszültségből magasabb, normál kimeneti feszültséget állítsanak elő.
Érdemes odafigyelni arra, hogy a felhasználó minden esetben a védelmezni kívánt eszközhöz válasszon szünetmentes berendezést, ugyanis ami elég egy kisebb audioeszköznek, az nem véd meg egy házimozirendszert és egy számítógépet együtt. Különösen érzékenyek a számítógépek és az egyéb eszközök az áramkimaradás azon gyakori formájára, amikor csak rövid időre megy el és többször visszajön az áram. Lehet, hogy egy-egy ilyen eset után nem megy tönkre a számítógépünk vagy a házimozink, de a hatás a berendezésben kumulálódik és elképzelhető, hogy évekkel később, akkor megy majd tönkre, amikor nem is számítunk rá.
Kapcsolódó cikkek
- Az energiaköltség növeli az informatikai kiadásokat
- Az IT kiadások mind nagyobb részét költjük energiára és hűtésre
- Univerzális laptop-akkumulátorok az APC-től
- APC: új InfraStruXure Central v4.0 szoftver
- Új Power Ready laptoptáskákat mutatott be a CeBIT-en az APC
- APC Blade Ready program: Két új partner
- Új, energiatakarékos hűtési megoldás az APC-től
- Az IBM az APC-t választotta moduláris, skálázható adatközpont-megoldások szállítására
- Nemzetközi tanúsítványt kínál az APC online adatközpont képzése
- Plug and Play, készre szerelt InfraStruXure az APC-től
Infogazdaság ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket
Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében.
Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon
Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során.
Még két hétig jelentkezhetnek az IT hallgatók a K&H STEM ösztöndíjpályázatára
Meghosszabbítja két héttel STEM pályázatának leadási határidejét a K&H bank, hogy minél több egyetemi hallgató vehessen részt a kezdeményezésben. Az új határidő szerint november 17-én éjfélig fogadja a pénzintézet a pályamunkákat. A pályázatra – amelyben nyolc aktuális, innovatív téma közül választhatnak a jelentkezők – hazai IT képzést nyújtó egyetemek hallgatói jelentkezhetnek két kategóriában: mesterképzés és alapképzés. A nyerteseket szakmai zsűri választja ki, és akár 500.000 forint értékű díjazásban is részesülhetnek.
Globális adózási jövőkép: Paradigmaváltás az ENSZ kezdeményezésében?
A nemzetközi adózás szabályrendszerében jelentős változás közeleg: az ENSZ új adóügyi keretegyezményen dolgozik, amely az OECD jelenlegi reformjaitól eltérő módon kínálna megoldásokat, különös tekintettel a fejlődő országok érdekeire. A tervezett rendszer átfogó célja, hogy a multinacionális vállalatokat és vagyonos magánszemélyeket is érintő, méltányosabb és átláthatóbb globális adózási környezetet teremtsen. Vajon milyen hatással lesz mindez a digitális gazdaságra, és hogyan befolyásolja majd a már bevezetés alatt álló globális minimumadót?
Az LG ismét a TOP 100 márka között
Az LG Electronics (LG) jelentős előrelépést tett a globális piacon innovatív márkastratégiájával, ennek köszönheti, hogy ismét a legkiemelkedőbb globális márkák között szerepelhet.