Magyar cég is bekerült a Microsoft Protocol Programjába
A Microsoft több biztonságtechnikai cégnek is átadta hálózati protokolljainak dokumentációit. A körbe egy magyar cég, a BalaBit is bekerült, s az együttműködés révén növekedhet a Windows szerverkörnyezetek biztonsága.
A napokban az Aruba, a Nortel, a BalaBit és a Secure Computing kötött MCPP szerződést a Microsofttal a Windows kliens-szerver protokolljainak használatára, mely szabványok a Windows szerverek és a Windows kliens számítógép közötti kommunikációért felelősek. Külön érdekessége a bejelentésnek, hogy a BalaBit IT Security személyében egy hazai biztonságtechnikai fejlesztőt is az új partnerek között köszönthetünk. Ennek jelentősége, hogy egy eddig jellemzően nyílt forráskódú fejlesztésekkel foglalkozó hazai cég csatlakozott ezzel az interoperabilitás biztosítására létrehozott programhoz és vesz részt a Microsoft erre irányuló erőfeszítéseiben.
A Microsoft Communications Protocol Program (MCPP) célja, hogy segítse a különböző Windows szerverkörnyezetbe szánt alkalmazások gyártóit a Microsoft termékeivel teljes mértékben kompatibilis megoldások fejlesztésében. A program működtetésével a Microsoft eleget tesz a szabályozó szervek elvárásainak is.
„Az MCPP program, azon kívül, hogy elismeri az USA kormánya által hozott trösztellenes szabályokat, egyben egy jól átgondolt rendszer is, amely támogatja a Microsoft-ügyfeleket IT ökoszisztémájuk megerősítésében” – mondta el Bob Muglia, a Microsoft szerverüzletágáért felelős alelnöke. “A mi feladatunk ebben a rendszerben az, hogy olyan információkat, eszközöket és támogatást nyújtsunk a partnereink számára, melyek megkönnyítik a Windows rendszerekkel való együttműködést.”
A BalaBit egy hazai tulajdonú biztonságtechnikai fejlesztő, amely a magas biztonságú alkalmazásszintű proxy technológiákra specializálódott. Az MCPP licence birtokában a BalaBit kiterjesztette technológiáját a Microsoft Távoli Asztal Kapcsolat (RDP) protokollra, mely tipikusan Windows szerverek távoli adminisztrációjára használatos.
„A titkosított adminisztrációs protokollok felügyelete és auditja egy különösen gyorsan növekvő piac az IT biztonsági szegmensen belül, és a BalaBit szeretné megőrizni vezető pozícióját. Azt várjuk az MCPP lincenctől, hogy az újabb szerverplatformmal történő kompatibilitás segít majd kiterjeszteni ügyfélkörünket mind méretében, mind földrajzi elhelyezkedésében. Terveink szerint a jövőben más Microsoft hálózati protokollokhoz is készítünk majd alkalmazásszintű elemző modulokat” - mondta Illés Márton, a BalaBit egyik fejlesztési vezetője.
Infogazdaság ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Az AI segítségével teszi hatékonyabbá az energetikai rendszerek felügyeletét a Ganz
Új, mesterséges intelligencia alapú szakértői megoldást fejlesztett ki a Ganz Transzformátor- és Villamos Forgógépgyártó Kft. A Ganz Intelligent Solutions Expert System a villamosenergia-ipari eszközök, különösen teljesítmény transzformátorok, motorok és generátorok állapotfelméréséhez, diagnosztikájához és karbantartás ütemezéséhez nyújt digitális megoldást.
Chery Group: Budapest–Róma egy feltöltéssel
Egyetlen feltöltéssel akár a Budapest-Róma távolságot is megtehetik majd az elektromos autók a Chery Group új akkumulátor-technológiájának köszönhetően. Az újdonságot a már itthon is kapható OMODA 5 gyártója az idei innovációs konferenciáján mutatta be.
K&H: állandó társsá vált a mesterséges intelligencia a banki ügyfeleknél
Egy év alatt több mint egymillió beszélgetést és havonta hatezer átutalást végeztetnek Kate-tel, a K&H, az ország egyetlen hangalapú, mesterséges intelligenciával működő digitális pénzügyi asszisztensével, amely már kétszáz funkciót tud. A mobilbanki ügyfelek tizede már rendszeresen használja. A siker az intelligens, beszédfelismerésen és természetes nyelvi feldolgozáson alapuló funkcióinak köszönhető, amelyek révén az ügyfelek kényelmesen, emberi módon kommunikálhatnak a bankkal.
A hazai szállítmányozásban is kopogtat az e-mobilitás
Hazánkban az e-mobilitás a többség számára a személygépjárművek elektrifikációját jelenti, pedig a szállítmányozás területén is jelentős potenciál rejlik benne. Nem véletlen, hogy a nemzetközi szakkiállításokon egyre-másra mutatkoznak be a nagy gyártók e-kamionjai és e-furgonjai, Magyarországon viszont ezen a területen a piaci szerepek éppen csak kialakulóban vannak.
A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket
Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében.