Magyar cég is bekerült a Microsoft Protocol Programjába
A Microsoft több biztonságtechnikai cégnek is átadta hálózati protokolljainak dokumentációit. A körbe egy magyar cég, a BalaBit is bekerült, s az együttműködés révén növekedhet a Windows szerverkörnyezetek biztonsága.
A napokban az Aruba, a Nortel, a BalaBit és a Secure Computing kötött MCPP szerződést a Microsofttal a Windows kliens-szerver protokolljainak használatára, mely szabványok a Windows szerverek és a Windows kliens számítógép közötti kommunikációért felelősek. Külön érdekessége a bejelentésnek, hogy a BalaBit IT Security személyében egy hazai biztonságtechnikai fejlesztőt is az új partnerek között köszönthetünk. Ennek jelentősége, hogy egy eddig jellemzően nyílt forráskódú fejlesztésekkel foglalkozó hazai cég csatlakozott ezzel az interoperabilitás biztosítására létrehozott programhoz és vesz részt a Microsoft erre irányuló erőfeszítéseiben.
A Microsoft Communications Protocol Program (MCPP) célja, hogy segítse a különböző Windows szerverkörnyezetbe szánt alkalmazások gyártóit a Microsoft termékeivel teljes mértékben kompatibilis megoldások fejlesztésében. A program működtetésével a Microsoft eleget tesz a szabályozó szervek elvárásainak is.
„Az MCPP program, azon kívül, hogy elismeri az USA kormánya által hozott trösztellenes szabályokat, egyben egy jól átgondolt rendszer is, amely támogatja a Microsoft-ügyfeleket IT ökoszisztémájuk megerősítésében” – mondta el Bob Muglia, a Microsoft szerverüzletágáért felelős alelnöke. “A mi feladatunk ebben a rendszerben az, hogy olyan információkat, eszközöket és támogatást nyújtsunk a partnereink számára, melyek megkönnyítik a Windows rendszerekkel való együttműködést.”
A BalaBit egy hazai tulajdonú biztonságtechnikai fejlesztő, amely a magas biztonságú alkalmazásszintű proxy technológiákra specializálódott. Az MCPP licence birtokában a BalaBit kiterjesztette technológiáját a Microsoft Távoli Asztal Kapcsolat (RDP) protokollra, mely tipikusan Windows szerverek távoli adminisztrációjára használatos.
„A titkosított adminisztrációs protokollok felügyelete és auditja egy különösen gyorsan növekvő piac az IT biztonsági szegmensen belül, és a BalaBit szeretné megőrizni vezető pozícióját. Azt várjuk az MCPP lincenctől, hogy az újabb szerverplatformmal történő kompatibilitás segít majd kiterjeszteni ügyfélkörünket mind méretében, mind földrajzi elhelyezkedésében. Terveink szerint a jövőben más Microsoft hálózati protokollokhoz is készítünk majd alkalmazásszintű elemző modulokat” - mondta Illés Márton, a BalaBit egyik fejlesztési vezetője.
Infogazdaság ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Rébuszok helyett kézzelfogható megoldások a NIS2 fejtörőhöz
Nagy érdeklődés övezte a Gábor Dénes Egyetem NIS2 konferenciáját. Ennek egyik oka a téma aktualitása, hiszen a kiberbiztonság szavatolása kötelező törvényi előírás az érintett vállalatok részére. A másik ok, hogy kevés az egész folyamatot átfogó és bemutató esemény, amely nemcsak a NIS2 irányelvben meghatározott jogszabályi előírásokat mutatja be és értelmezi, hanem kézzelfogható, gyakorlati megoldásokat is kínál a vállalatok részére.
A vihart, a hőséget és a jegesedést is jelzik az E.ON új meteorológiai állomásai
Az áramhálózatok fokozottan kitettek a viharos erejű szél, a tartós hőség és a jegesedés negatív hatásainak. Az E.ON Hungária Csoport célja, hogy időjárástól függetlenül biztosítson zavartalan áramellátást ügyfelei számára, ehhez pedig szükség van részletes időjárási adatokra, hogy a cég a veszélyhelyzetekre időben fel tudjon készülni.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.