Romániai projektjéért kapott díjat az AAM
A folyamatorientált gondolkodásmód diadalát, egyúttal az AAM Vezetői Informatikai Tanácsadó Zrt. újabb nemzetközi sikerét hozta az idei Constantinus díjátadó gála. A tanácsadó vállalat OTP Bank Romániánál véghezvitt projektjét díjazta a szakértői zsűri.
Az AAM ismét komoly sikert ért el az idén Salzburgban megtartott 2007-es Constantinus díjátadó gálán. Az osztrák vezetési és IT tanácsadókat tömörítő UBIT által 5 éve életre hívott megmérettetésen 2006 óta indulhatnak az Ausztrián kívüli székhellyel rendelkező tanácsadó vállalatok is, hogy Európa-szerte sikeresen végrehajtott tanácsadói projektjeiket egymással összemérjék. A nemzetközi pályázatokat értékelő zsűrinek idén sem volt könnyű dolga, hiszen összesen 29 eredményesen zárt európai projekt közül kellett kiválasztani a legjobb hármat.
Az AAM a tavalyi évben egy tisztán EU finanszírozású bulgáriai megbízásával már megszerezte a harmadik helyet. A tanácsadó vállalat idén - egyetlen magyar pályázóként - szintén egy külföldi projektjét mutatta be a nemzetközi szaktekintélyeket felvonultató zsűrinek.
Felgyorsuló hitelek
Az OTP Csoport regionális terjeszkedésének egyik állomásaként 2005-ben vásárolta fel a romániai Robankot. Az OTP Bank Románia néven tovább tevékenykedő pénzintézet ezt követően gyors terjeszkedésbe kezdett, így az elmúlt 2 évben 70 új OTP fiók nyílt Romániában. Ezzel párhuzamosan a bank megkezdte kritikus üzleti folyamatainak újratervezését, melyhez az AAM Vezetői Informatikai Tanácsadó Zrt.-t, illetve annak romániai leányvállalatát választotta partnerérül. Az OTP Bank romániai menedzsmentje a megbízás keretében azt a célt tűzte ki, hogy üzleti folyamatainak újratervezése (BPR) révén folyamatos teljesítménynövelést érjen el.
Az ügyfélvisszajelzéseket kiindulópontként használó, Six Sigma metóduson nyugvó BPR projekt 2006 májusában kezdődött. „Tanácsadói tevékenységünk során öt, a bank sikerességet alapvetően meghatározó folyamatot építettünk fel újra annak érdekében, hogy ez az eredményességben gyakorlatilag azonnal megmutatkozzon, s megfelelő alapot teremtsen a további dinamikus növekedéshez” – mondta Dobozi Sándor, az AAM romániai leányvállalatának vezetője.
A projekt sikerét az ügyfélnél elért konkrét - például a hitelbírálati idő jelentős csökkenésében megmutatkozó - eredmények alapján az idei Constantinus díjátadón is elismerték. A nemzetközi mezőnyben a tanácsadó vállalat e projektjével kivívta a szakértő zsűri elismerését, és ismét megszerezte a harmadik helyet.
Az AAM 2004 óta dolgozik szervezetten, célzottan külföldön. Az elmúlt évek során a vállalat romániai üzleti tevékenysége olyannyira intenzívvé vált, hogy 2006 januárjában itt alakította meg első külképviseletét.
Infogazdaság ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Chery Group: Budapest–Róma egy feltöltéssel
Egyetlen feltöltéssel akár a Budapest-Róma távolságot is megtehetik majd az elektromos autók a Chery Group új akkumulátor-technológiájának köszönhetően. Az újdonságot a már itthon is kapható OMODA 5 gyártója az idei innovációs konferenciáján mutatta be.
K&H: állandó társsá vált a mesterséges intelligencia a banki ügyfeleknél
Egy év alatt több mint egymillió beszélgetést és havonta hatezer átutalást végeztetnek Kate-tel, a K&H, az ország egyetlen hangalapú, mesterséges intelligenciával működő digitális pénzügyi asszisztensével, amely már kétszáz funkciót tud. A mobilbanki ügyfelek tizede már rendszeresen használja. A siker az intelligens, beszédfelismerésen és természetes nyelvi feldolgozáson alapuló funkcióinak köszönhető, amelyek révén az ügyfelek kényelmesen, emberi módon kommunikálhatnak a bankkal.
A hazai szállítmányozásban is kopogtat az e-mobilitás
Hazánkban az e-mobilitás a többség számára a személygépjárművek elektrifikációját jelenti, pedig a szállítmányozás területén is jelentős potenciál rejlik benne. Nem véletlen, hogy a nemzetközi szakkiállításokon egyre-másra mutatkoznak be a nagy gyártók e-kamionjai és e-furgonjai, Magyarországon viszont ezen a területen a piaci szerepek éppen csak kialakulóban vannak.
A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket
Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében.
Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon
Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során.