Hatékonyabb erőforrás-kezelés a Novell új adatközpont-felügyeleti megoldásaival
Elérhetőek a Novell adatközpont-felügyeleti megoldásainak legújabb verziói, amelyekkel az ügyfelek teljes mértékben kihasználhatják az adatközpontok fizikai és virtuális erőforrásait. Ez a verzió a moduláris felépítéssel még rugalmasabbá teszi a Novell ZENworks felügyeleti megoldást.
A moduláris megoldásokkal az adatközpont-erőforrások lefoglalását irányító motor a specializált felügyeleti alkotóelemektől elkülönített módon telepíthető és futtatható, többek között a virtuális gépeket felügyelő rendszerektől függetlenül is. Az új verzió lehetővé teszi a Xen virtualizációt futtató Novell SUSE Linux Enterprise teljes életciklus menedzsmentjét is. A fejlesztéseknek köszönhetően az ügyfelek kihasználhatják a virtualizálás előnyeit az adatközpontokban informatikai infrastruktúrájuk egyszerűsítése, a rendszer költségeinek és kockázatainak csökkentése mellett.
A Novell adatközpont-felügyeleti megoldásai többplatformos ITIL-alapú szolgáltatásokból állnak, amelyek az informatikai rendszerek felügyelete mellett az üzleti folyamatok irányítását is biztosítják. A ZENworks
Orchestrator e verziója még intuitívabb felhasználói felületet és könnyebben használható eszközöket tartalmaz, tovább bővítve ezzel az adatközpontok felügyeletét szolgáló alkalmazások körét. A rendszergazdák a virtuális gépek hatékonyabb felügyelete és kezelése érdekében a Xen Linux virtuális gépekről - amelyek továbbfejlesztett, teljes életciklusra kiterjedő felügyeleti képességgel rendelkeznek - rendszerképeket készíthetnek és helyezhetnek el az adattárházban.
Ez a verzió zökkenőmentes rendszerbevezetést tesz lehetővé, és biztosítja az ügyfelek és partnerek választási szabadságát abban, hogy mely felügyeleti eszközöket használják az adatközpontban. Ez úgy lehetséges, hogy a korábban csak csomagban működő ZENworks Orchestrator programot a rendszer leválasztja a felügyeleti csomagokról, például a ZENworks Virtual Machine Management eszközről.
A Novell ZENworks Orchestrator és a Novell ZENworks Virtual Machine Management világszerte elérhetők az ügyfelek számára.
Infogazdaság ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Mi jön a fal után? – Automotive Summit 2025
Ezzel a provokatív kérdéssel indul 2025. május 21-én az Automotive Summit a MOL Campuson. A konferencia az autóipar jövőjét helyezi fókuszba, különös tekintettel arra, milyen szerepet tölthet be Magyarország a globális átalakulásban. A szakértők számos nézőpontból vizsgálják meg az iparág kihívásait és lehetőségeit – a mesterséges intelligencia autóértékesítésben betöltött szerepétől kezdve, az új autógyárak gazdasági hatásán át, egészen a CO₂-kibocsátás jövőjéig.
Új szintre lép az AI innováció: A HONOR és a Google Cloud partnersége
A HONOR, a világ egyik vezető vállalata az AI alapú eszközök ökoszisztémájában, a múlt heti Cloud Next 2025 eseményen ismertette folytatódó együttműködését a Google Cloud-dal, amelynek célja az intelligens eszközök és a felhasználói interakciók terén végzett innovációk határainak feszegetése. Eric Fang, a HONOR terméktervezésért felelős igazgatója elmondta, hogy a két vállalat közötti partnerség már számos felhasználóbarát újítást eredményezett, például a Magic Portal 2.0-t. Az együttműködés most a Google legújabb Gemini nagy nyelvi modelljei (LLM) segítségével lép egy új szintre, és olyan mesterséges intelligencia alapú funkciók fejlesztésére koncentrál, amelyek újradefiniálják a felhasználói élményt.
Ismét a legjobbak között a Schneider Electric
A Schneider Electric második alkalommal került be a Canalys „Global Sustainable Ecosystems Leadership Matrix” elemzésében a „Bajnokok” közé – azok közé a vállalatok közé, amelyek kiemelkedően teljesítenek a fenntarthatóság terén. A cég olyan neves vállalatokkal került egy kategóriába, mint a Lenovo, a HP és a Dell.
A DSV új szintre emeli az e-kereskedelmi logisztikát – már Magyarországon is
A digitális kereskedelem világszerte dinamikusan fejlődik, és ennek motorja a hatékony logisztika. A DSV globálisan már bizonyított ezen a területen: korszerű raktározási megoldásokat, automatizált rendelésfeldolgozást és teljes körű szállítási szolgáltatásokat kínál partnereinek, most pedig ezeket az előnyöket Magyarországon is elérhetővé teszi.
Egy applikáció, ami forradalmasítja az e-autók töltését
A győri Széchenyi István Egyetem egyik kiemelt stratégiai célja, hogy aktívan hozzájáruljon a tudásalapú gazdaság fejlődéséhez. Ennek egyik fontos eszköze a startup vállalkozások támogatása. Az egyetem innovációs leányvállalata, az Uni Inno Zrt. ennek jegyében fektetett be az EV.analytica Kft.-be – egy olyan innovatív startupba, amely az elektromos járművek töltését szeretné egyszerűbbé és kényelmesebbé tenni a felhasználók számára. A vállalkozás célja, hogy jelenlétét kiterjessze a nyugat-európai és az amerikai piacokra, ezért folyamatosan bővíti üzleti kapcsolatait és partnereit keresi.