Hat szakértő képviseli Magyarországot a Regionális Microsoft MVP Nyílt Napokon
Jelenleg is zajlik a Microsoft szeptember 23-án kezdődött kétnapos Regionális Microsoft MVP Nyílt Napok elnevezésű konferenciája Dubrovnikban. Több mint 70 MVP (Most Valuable Professional – szabad fordításban: Legértékesebb független szakértő) érkezett Kelet-Közép-Európa 15 országából az eseményre, amelyen megismerkedhetnek a legújabb technológiákkal és találkozhatnak a Microsoft vezetőivel. A rendezvényen részt vesz Sean O'Driscoll, a Microsoft Customer Support Services ügyvezető igazgatója, Davor Majetić, a Microsoft Horvátország ügyvezető igazgatója és a regionális MVP Program csapata.
Az MVP-k olyan szakértők, akik önként segítenek világszerte a szakmai közösségeknek azáltal, hogy saját tudásukat osztják meg többek között technikai előadások, cikkek illetve szakmai segítségnyújtás formájában. „Minden évben kitüntetjük az MVP címmel azokat, akik kimagasló eredményt mutattak fel saját szakterületükön. Nagy örömömre szolgál, hogy az erre érdemes szakemberek köre tovább bővült: idén már 20 magyar MVP-t tüntettünk ki. Az MVP-k jelentős része újra és újra érdemesnek bizonyul a címre - sőt, sokan az előző év teljesítményét is túlszárnyalják, és hihetetlen módon inspirálják a szakmai közösségeket rátermettségükkel és szakmai tudásukkal. Hatalmas segítség számunkra és a magyar informatikusok számára is, hogy a TechNet Fórumon legjobb tudásuk szerint válaszolnak minden felmerülő szakmai kérdésre, és előadóként is bármikor számíthatunk rájuk” – mondta el Budai Péter, a Microsoft Magyarország szakmai és MVP programjainak vezetője.
A rendezvény két napja alatt a résztvevők betekintést nyerhetnek a Microsoft jövőbeni elképzeléseibe, és azonnal vissza is jelezhetnek, hogy az általuk fontosnak tartott problémákat a Microsoft mielőbb meg tudja oldani. Az esemény remek alkalom arra is, hogy a helyi közösségek egymással párbeszédet folytassanak, visszajelzéseket gyűjtsenek, személyes kapcsolatokat alakítsanak ki, és megvitassák, hogyan tegyék folyamatossá a kapcsolatot más, tőlük távol élő szakértőkkel.
„Az MVP program elsősorban a kiaknázhatatlannak tűnő szakmai lehetőségek és közösségi élmények miatt vonzó. Emellett egy komoly szakember respektálja azt a nagyon intenzív érdeklődést illetve visszajelzési igényt is, amely a Microsoft részéről érkezik az MVP-k felé, a szoftverpaletta szinte minden terméke kapcsán. Ez vonatkozik az aktuálisan piacon levő szoftverek mellett a tervezett vagy béta állapotban működőkre egyaránt. Emellett a belső információk, az MVP-k képzéséhez, fejlődéséhez szükséges források biztosítása, és a különböző konferenciák, összejövetelek is fontos tételnek számítanak az előnyök listáján. Egy pontosan ilyen szakmai/közösségi konferencián veszünk jelenleg részt, ahol a régió közel 70 MVP-jével találkozhatunk, ebben az évben Moszkva és Redmond után Dubrovnikban immár harmadszor. Ez pedig mindenféle szempontból hasznos és kellemes időtöltés” - mondta el Gál Tamás, aki már több éve MVP, jelenleg ISA Server kategóriában.
- A Microsoft a ’90-es évek elején indította el MVP Programját, amelynek célja, hogy megtalálja azokat az embereket, akik időt és jelentős technológiai kísérletezést nem sajnálva különböző fórumokon nyújtottak segítséget a felhasználóknak. Az MVP-ket több száz online és offline technikai közösség, többek között a Microsoft publikus newsgroupjai, fórumok, felhasználói csoportok és iparági konferenciák számára nyújtott kivételes segítségért jutalmazza a Microsoft.
- Kelet-Közép-Európában 2002-ben indult el az MVP Program, amely egyre több országot és technológiát ölel fel. Jelenleg a közép-kelet-európai régióban 214 MVP-t jutalmazott a Microsoft. Világszerte 90 országban, 30 nyelvterületen összesen több mint 4000 MVP tevékenykedik.
A Microsoft MVP Programjáról és az idei eseményről
A Microsoft technológiai közösségeiről bővebben
Infogazdaság ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Chery Group: Budapest–Róma egy feltöltéssel
Egyetlen feltöltéssel akár a Budapest-Róma távolságot is megtehetik majd az elektromos autók a Chery Group új akkumulátor-technológiájának köszönhetően. Az újdonságot a már itthon is kapható OMODA 5 gyártója az idei innovációs konferenciáján mutatta be.
K&H: állandó társsá vált a mesterséges intelligencia a banki ügyfeleknél
Egy év alatt több mint egymillió beszélgetést és havonta hatezer átutalást végeztetnek Kate-tel, a K&H, az ország egyetlen hangalapú, mesterséges intelligenciával működő digitális pénzügyi asszisztensével, amely már kétszáz funkciót tud. A mobilbanki ügyfelek tizede már rendszeresen használja. A siker az intelligens, beszédfelismerésen és természetes nyelvi feldolgozáson alapuló funkcióinak köszönhető, amelyek révén az ügyfelek kényelmesen, emberi módon kommunikálhatnak a bankkal.
A hazai szállítmányozásban is kopogtat az e-mobilitás
Hazánkban az e-mobilitás a többség számára a személygépjárművek elektrifikációját jelenti, pedig a szállítmányozás területén is jelentős potenciál rejlik benne. Nem véletlen, hogy a nemzetközi szakkiállításokon egyre-másra mutatkoznak be a nagy gyártók e-kamionjai és e-furgonjai, Magyarországon viszont ezen a területen a piaci szerepek éppen csak kialakulóban vannak.
A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket
Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében.
Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon
Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során.