Intelligens Iskola programra pályázhatnak hamarosan az intézmények
A program célja, hogy olyan tantermi csomagokhoz jussanak az iskolák, amelyekkel az internet az intézmények bármely tantermében elérhetővé válik. A csomagok számítógépből, projektorból és interaktív táblából állnak majd - mondta el Magyar Bálint.
Hozzátette: ezekkel az eszközökkel 2009-ig a tantermek minimálisan negyven százalékát kívánják felszerelni, s e célra most összesen 34 milliárd forint áll rendelkezésre.
A programhoz igazodva bővíteni tervezik a tanártovábbképzést is. Az államtitkár "jó néhány év múlva" akár azt is elképzelhetőnek tartja, hogy a tanári alkalmazás feltétele legyen az informatika alapszintű ismerete.
A továbbképzéseket szeretnék összekötni tanári laptopprogrammal is, s az oktatói gárda legalább felét felszerelnék ilyen hordozható számítógépekkel.
Magyar Bálint úgy számolt, hogy az Új Magyarország Fejlesztési Tervben összesen mintegy 400 milliárd forint áll majd rendelkezésre a közoktatás és a szakképzés támogatására, ebből az összegből 40-50 milliárdot lehet a digitális írásbeliség elterjesztésére, informatikai fejlesztésekre fordítani.
Az államtitkár szerint a digitális írásbeliség elterjedésének elsősorban nem anyagi, hanem inkább kulturális gátjai vannak.
A kormánypárti politikus a digitális írásbeliség elterjesztését célzó programot párhuzamba állította az egykor, az analfabétizmus felszámolásáért indított kampányokkal.
A jelenlegi oktatási rendszer szerinte olyan lakáshoz hasonlítható, ahová folyamatosan hordják be a bútorokat, de semmit sem visznek ki belőle, így gyakorlatilag lakhatatlan. Magyar Bálint úgy vélte: az oktatás és a pedagógia csendes forradalmára van szükség.
Csepeli György, a GKM közpolitikai igazgatója arról beszélt, hogy a digitális és interaktív eszközök kitágítják az iskola határait. A jövő iskolájától - mint mondta - azt várja, hogy olyan kompetenciák alakulnak ki, amelyek a folyamatos újratanulást teszik lehetővé, hiszen befejezett tudás nincs.
Kapcsolódó cikkek
- Sybase: SAUC konferencia Magyarországon
- Oracle Junior képzés elhelyezkedési lehetőséggel
- Munkahelyteremtés: Program, térkép, oktatás
- Új tagokkal és ösztöndíj-lehetőségekkel bővült az Észak-magyarországi Informatikai Klaszter kezdeményezés
- Indul a "Szabadsuli" online pénzügyi előadás-sorozat
- I. Digitális Esélyegyenlőség konferencia
- Az internet iskolába megy...
- Megnyílt a régió első Oracle Partner Akadémiája
- Fából internet gyerekeknek
- 20 év börtön várhat két osztályzat-hamisító egyetemistára Amerikában
Infotársadalom ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Izgalmas versenyek a T-esport Bajnokságon
Százezer euró – ennyi volt az összdíjazása a Deutsche Telekom hétvégén lezárult e-sport bajnokságának, a T-esport Bajnokságnak. Az online eseményeken és a Budapesten, a Telekom PlayIT Show keretében megrendezett döntőben a legjobb Counter-Strike 2, League of Legends, Brawl Stars és EA Sports FC 24 játékosok mérték össze a tudásukat, köztük két magyar versenyző is.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.