Újabb piacokat hódíthat meg az egyik legelterjedtebb magyar szoftver
Már nagygépes környezetben is elérhető a világ legnépszerűbb alternatív naplózó megoldása
Kevesen tudják, hogy létezik egy hazai szoftvertermék, amely tíz éves története során kétségkívül az egyik legsikeresebb magyar exporttermékké vált, sőt világviszonylatban is igen sikeres szoftvernek számít. A syslog-ng nyílforrású naplózó szoftver ma a világ vállalatai által leggyakrabban alkalmazott naplózó megoldás. Becslések szerint a UNIX/Linux szervereket üzemeltető szervezetek 70-80 százaléka használja a magyar megoldást, a nagyvállalati kategóriában ez az arány megközelíti a 100%-ot. Számokban kifejezve ez több millió futtatott példányt jelent.
„Tíz éve, még egyetem alatt készítettem a syslog-ng első verzióját. Azóta a termék sokat fejlődött, ahogy a piaci igények is. Ma a világ bármely országában elég kimondanom a BalaBit vagy a syslog-ng nevet, hogy komolyan vegyenek.” – mondja Scheidler Balázs a BalaBit IT Security egyik alapítója, a cég jelenlegi ügyvezetője.
A Linux/Unix világban elért sikereket meglovagolandó a BalaBit idén tavasszal bejelentette a syslog-ng Windows szerverekre készült a kiegészítését, a napokban pedig piacra dobta az IBM System i rendszerre készült modult is, amellyel a termék belépett az úgy nevezett midrange kategóriába. Várhatóan jövőre elkészül a mainframe szerverekre szánt változat is. A cél, hogy a syslog-ng termékcsalád segítségével gyakorlatilag bármilyen összetett, inhomogén hálózat naplóinfrastruktúráját könnyedén, központilag lehessen menedzselni.
Hogy miért fontos mindez? A vállalatokat ma már számtalan törvény és szabvány kötelezi arra, hogy átláthatóvá és visszakövethetővé tegyék működésüket. Így az elektronikusan tárolt adatokhoz való minden nemű hozzáférést vagy módosítást naplózniuk kell, a keletkező hatalmas mennyiségű adatot pedig egyetlen központi helyre kell gyűjteniük további elemzés és archiválás céljából.
„Az utóbbi években tapasztalható, a törvényalkotói oldalról induló, de ma már a vállalatok által is elismert trendek felértékelték a naplóinfrastruktúrák fontosságát, így abba a helyzetbe találtuk magunkat, hogy kicsiny magyar cég létünkre az egyik legfontosabb biztonságtechnikai szegmens kiemelt szereplője vagyunk.” – folytatta Györkő Zoltán üzletfejlesztési igazgató.
A BalaBit igyekszik kihasználni a kedvező piaci körülményeket, ennek okán idén számos szolgáltatást és terméket jelentett be a syslog-ng-vel kapcsolatban. A legnagyobb változás, hogy a fejlesztők kiadták a szoftver multi-platform, titkosított csatornákat is támogató kereskedelmi verzióját. Ennek a folyamatnak az egyik állomása a most bejelentett midrange támogatás.
Kapcsolódó cikkek
- Új informatikai rendszer a vasútnak
- Speciális célszoftver festékkereskedőknek
- Tovább csökken a papírmunka
- IFS Applications Oroszország vezető MRO központjánál
- Már itthon is elérhető az IFS Applications 7.5
- CODA: új költségelszámolás-menedzsment szoftver
- Folyamattámogatás bérprogrammal - Tovább bővült a nexONBÉR
- ProfitTárs ügyviteli program: friss verzió, új licenc
- Integrált megoldás a gépjárműgyártóknak
- BalaBit Campus Program 11 főiskolán és egyetemen
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Vezetők között a Schneider Electric az e-autók töltését menedzselő megoldások piacán
A Vezető megoldásszállítók közé sorolta az IDC kutatócég „MarketScape: Worldwide Electric Vehicle Charging Management Solutions 2024 Vendor Assessment” elemzése a Schneider Electricet az elektromos járművek töltését menedzselő rendszerek piacán. A vállalat megoldásai átfogó töltőinfrastruktúra-kezelést biztosítanak a skálázhatóságra, a megbízhatóságra, a biztonságra és a felhasználói élményre összpontosítva.
Rébuszok helyett kézzelfogható megoldások a NIS2 fejtörőhöz
Nagy érdeklődés övezte a Gábor Dénes Egyetem NIS2 konferenciáját. Ennek egyik oka a téma aktualitása, hiszen a kiberbiztonság szavatolása kötelező törvényi előírás az érintett vállalatok részére. A másik ok, hogy kevés az egész folyamatot átfogó és bemutató esemény, amely nemcsak a NIS2 irányelvben meghatározott jogszabályi előírásokat mutatja be és értelmezi, hanem kézzelfogható, gyakorlati megoldásokat is kínál a vállalatok részére.
A vihart, a hőséget és a jegesedést is jelzik az E.ON új meteorológiai állomásai
Az áramhálózatok fokozottan kitettek a viharos erejű szél, a tartós hőség és a jegesedés negatív hatásainak. Az E.ON Hungária Csoport célja, hogy időjárástól függetlenül biztosítson zavartalan áramellátást ügyfelei számára, ehhez pedig szükség van részletes időjárási adatokra, hogy a cég a veszélyhelyzetekre időben fel tudjon készülni.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.