100 GB-os memóriacsipet fejleszt egy amerikai cég
A Nanochip terve az úgynevezett „Mikro-elektro-mechanikus rendszeren” alapul. Ennek lényege nagyjából az, hogy a memóriacsipet alkotó két lapka egyike miniatűr, kevesebb mint 25 mikrométer átmérőjű szondák ezreit tartalmazza, amelyek elektromos töltéssel ruházzák fel a valódi adathordozó médiumként funkcionáló másik lapka felületét. Mivel a szondák mozgathatók, gyakorlatilag a teljes felületet tele tudják írni adatokkal. Fontos tényező, hogy a csipek előállításához nincs szükség különleges alapanyagokra vagy eljárásokra, tökéletesen megfelelnek az akár 1 mikronos félvezetők, azaz a költségek alacsonyan tarthatók.
A MEMS technológia már vagy egy évtizede a kutatások homlokterében van, azonban mindeddig nem sikerült megbízhatóan működő prototípust kifejleszteni. Most azonban úgy tűnik, hogy végre az iparág is fantáziát lát a dologban, mivel az Intel processzorgyártóhoz tartozó Intel Capital 14 millió dollárt fektetett be a fejlesztésbe. A lehetőségek szinte korlátlanok, mivel elméletileg akár 1 TB adat is bepréselhető a mindössze néhány milliméter átmérőjű lapkába.
Kapcsolódó cikkek
- Mobil CPU az Nvidia-tól
- Az Intel a MacBook Air lapkához hasonló processzort fejleszt
- A Tukwila számokban "elbeszélve"
- Négymagos Intel Itanium csip kétmilliárd tranzisztorral
- Az Intel megkezdi a Conroe alapú Xeon CPU-k kivonását a piacról
- A Lenovo és a Fujitsu is beépítené a MacBook Air chipjét
- Félreértések az első négymagos AMD körül
- Energiatakarékos és nagy teljesítményű CPU-k az ISSCC konferencián
- Viszlát 965, helló P35!
- Via Isaiah 64-bites processzor
IT ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Felmérés: a hollandiai szervezetek negyede nincs felkészülve kibertámadásra
Hollandiában a közepes és nagyvállalatok negyede nincs felkészülve egy esetleges kibertámadásra – jelentette hétfőn az NLTimes című holland hírportál a KPN holland távközlési vállalat megrendelésére készült felmérésre hivatkozva, amelyben kiemelik az egészségügyi szektor veszélyeztetettségét is.
A Samsung új szintre emeli okostévéinek biztonságát
A Samsung saját fejlesztésű kriptográfiai modulja, a Samsung CryptoCore* megszerezte a Nemzeti Szabványügyi és Technológiai Intézet (NIST) rangos FIPS 140-3 tanúsítványát**. A titkosítási minősítés a vállalat azon elhivatottságát támasztja alá, hogy okostelevízióin is kiemelkedő biztonsági és adatvédelmi megoldásokat nyújtson a felhasználóknak.
Az otthoni rehabilitációt segíti a Széchenyi-egyetem mesterséges intelligenciával működő fejlesztése
A győri Széchenyi István Egyetemen jelenleg is több egészségtechnológiai fejlesztés zajlik. Az egyik közülük lehetővé teszi, hogy a betegek a saját otthonukban végezhessék el a rehabilitációjukhoz szükséges fizikai gyakorlatokat. A mesterséges intelligencián alapuló szoftver nemcsak kiértékeli a mozgássor pontosságát, de képes arra is, hogy a kezelőorvosnak erről teljes körű jelentést küldjön.
Kiemelkedő kiberbiztonsági minősítést kapott a Schneider Electric megoldása
A világ első adatközponti infrastruktúra menedzsment (DCIM) hálózati kártyája lett a Schneider Electric EcoStruxure IT Network Management Card 3 megoldása, amely megkapta a Nemzetközi Elektrotechnikai Bizottság (IEC) IEC 62443-4-2 Security Level 2 (SL2) minősítését. Az új minősítés szigorúbb követelményeket takar és kiberbiztonsági szempontból nagyobb ellenállóképességet jelent, mint a tavaly elnyert SL1.
Szélesebb, merészebb, gazdagabb az új AGON PRO gaming monitor
Az AGON by AOC – a világ egyik vezető gaming monitor* és IT-kiegészítő márkája – büszkén jelenti be az AGON PRO AG346UCD, egy élvonalbeli 34 hüvelykes (86,4 cm) ívelt gaming monitor bevezetését. A gaming rajongóknak szánt AGON PRO felső kategóriás termékcsaládjának W-OLED és QD-OLED sorozatát ez az új modell QD-OLED panellel, 175 Hz képfrissítési sebességgel és UWQHD (3440x1440) felbontással egészíti ki. Az AG346UCD új mércét állít fel a magával ragadó játékélmény terén, különösen a széles, kiterjedt RPG vagy a történet-vezérelt játékok, valamint a szimulátoros autóversenyek, repülésszimulátorok és akciódús műfajok esetében.