Vishing - új, még rafináltabb adathalászcsel
Úgy tűnik, a bűnöző elme kreativitásának semmi sem szabhat határt, erről tesz tanúbizonyságot az internetes csalók legújabb adatrabló csele is. Az Amerikai Szövetségi Nyomozó Iroda felügyelete alatt működő Internet Crime Complaint Center (IC3) közleményben adta hírül, hogy az utóbbi időben számtalan, általuk vishingnek elnevezett kéretlen elektronikus üzenettel találkoztak, melyek célja a felhasználók banki adatainak a megszerzése. A "mezei" phishing e-mailektől eltérően a vishing-levelek nem tartalmaznak linkeket, s válaszolni sem kell ezekre. A csalók ezekben az üzenetekben értesítik az internetezőket, hogy hitelkártyájuk lejárt, és felszólítják őket, hogy tárcsázzák az e-mailben megadott telefonszámot, és vegyék fel a kapcsolatot ez ügyben a pénzintézettel. Ha a gyanútlan áldozatok felhívják a megadott számot, akkor a vonal végén lévő személy a "biztonsági előírásoknak megfelelően" elkéri az ügyfél banki adatait, hogy megbizonyosodjon annak személyazonosságáról.
Az IC3 munkatársai azt ajánlják a hitelkártya-tulajdonosoknak, ha telefonon akarnak kapcsolatba lépni a pénzintézettel, akkor mindenképpen a telefonkönyvből keressék ki a bank számát.
Kapcsolódó cikkek
- Veszélyes sebezhetőség a Skype-on
- Adatvédelmi megoldás végponti titkosítással
- Biztonság a vállalati adatoknak mobileszközökön is
- Több százezer ember adatai tűntek el Angliában
- Hackerek okozták az amerikai áramkimaradásokat
- 650 ezer vásárló adatai kerültek ki pénzintézettől
- Adatbiztonság: A globális TMT vállalatok egy helyben toporognak
- 10 ezer weboldalt törtek fel
- Veszélyes Windows sebezhetőség, létező kihasználási kóddal
- Swann megfigyelő rendszer az AlphaSonic kínálatában
IT ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Irodai és költséghatékony perifériákkal újít a Sandberg
A változatos számítástechnikai- és mobiltartozékairól ismert Sandberg bemutatta új, modern igényeknek megfelelő irodai egerét, valamint Saver sorozatú, jack csatlakozós headseteit. Ezekkel a termékekkel a Sandberg a modern irodák számára kínál költséghatékony megoldásokat a márkától megszokott minőséggel és 5 év garanciával.
Közepes kialakítású Thermaltake toronyház rejtett csatlakozós alaplap-támogatással
A Thermaltake, a prémium PC-hardvermegoldások vezető márkája bejelentette a Ceres 350 MX közepes kialakítású toronyház megjelenését, amely 7 színben érhető el: fekete, Snow, Matcha Green, Hydrangea Blue, Racing Green, Bumblebee és Bubble Pink. A Ceres 350 MX egy ATX-toronyház, melynek tervezésekor a vizuális megjelenés volt fókuszban. Támogatja a legújabb rejtett csatlakozós alaplapokat a kiváló kábelmenedzsment érdekében. Ezenkívül ez a gépház két cserélhető előlapi panellel érkezik, lehetővé téve a PC-rajongóknak az általuk preferált kialakítás kiválasztását. A felhasználók a Ceres 350 MX-et egy 2,1 hüvelykes, kör alakú LCD-panelkészlettel is bővíthetik egy még szemkápráztatóbb build eléréséért.
Rejoy: Vitték a felújított telefonokat, mint a cukrot
A Rejoy november 17-ig tartó Black Fridayának első napján a magyar vásárlók több mint ezer darab felújított okostelefont, tabletet, laptopot és okosórát rendeltek meg. A mobilok közül a vásárlók az iPhone 12, 13 és 15-ös modellév felújított példányait keresik a leginkább, míg laptopból az M1 lapkával szerelt MacBook Air volt a legnépszerűbb. Utóbbi 199 990 forintos felújított példányait néhány óra alatt elkapkodták.
Ultramagas képfrissítési sebességgel érkezik az új AGON PRO monitor
Az AGON by AOC – a világ egyik vezető gaming monitor* és IT-kiegészítő márkája – kibővíti professzionális gaming arzenálját az AGON PRO AG276FK modellel, amely egy 27 hüvelykes (68,6 cm) Full HD gaming monitor Fast IPS panellel, és lenyűgöző 520 Hz képfrissítési sebességgel. Az AGON PRO ultramagas képfrissítési sebességű monitorcsaládjának legújabb tagja kiegészíti az AG246FK (540 Hz) és az AG256FS (390 Hz) nagy teljesítményű esport modelleket, újabb erőteljes eszközt biztosítva ezáltal a versenyző játékosok számára a győzelemért folytatott küzdelemben.
A magyarok leggyakoribb jelszava az “123456”
Az idei évben Magyarországon az „123456” a leggyakoribb jelszó, ami új trendet jelez. Ugyanakkor a tavalyi győztes, az „admin” idén fel sem került a listára, globálisan pedig csak a 97. helyen áll.