Magyar Bálint is felszólalt a Microsoft által szervezett berlini konferencián
Magyar Bálint, a Miniszterelnöki Hivatal fejlesztéspolitikai államtitkára is előadást tartott azon a berlini konferencián, amelyet a Microsoft szervez minden évben egy európai helyszínen.
Az államtitkár az MTI-nek elmondta: már 2003-ban is felkérték arra, hogy előadó legyen a kormányzati vezetők európai plenáris fórumán, amelynek középpontjában alapvetően az infotechnológia alkalmazása áll a társadalom különböző területein, kezdve az oktatástól egészen az elektronikus közigazgatásig.
Magyar Bálint vitaindító beszédét "Digitálisan írástudatlan kormányok a digitális írástudásért" címmel tartotta. Az államtitkár felhívta a figyelmet azokra a szűk keresztmetszetekre, amelyek akadályozzák az információs társadalom kibontakozását. Ennek kapcsán négy ilyen területet említett, a technológiait, a pénzügyit, továbbá a kulturális és a politikai területeket.
Az utóbbival összefüggésben előadásában egyebek között arról beszélt, hogy a kormányok nem képesek megbirkózni azokkal a kihívásokkal, amelyeket az információs társadalom jelent, s általában rossz válaszokat adnak az újabb és újabb kihívásokra.
A fórumon immár hagyományosan számos európai ország informatikai, tudományos vagy oktatási minisztere, illetve államtitkára vett részt.
A tanácskozáson felszólalt Angela Merkel kancellár és Bill Gates, a Microsoft elnöke is.
Kapcsolódó cikkek
- Új e-kormányzati platform a kormányok és az állampolgárok szolgálatában
- Nő a Vista elfogadottsága vállalati környezetben
- Automatikusan települ az IE7 a februári Microsoft szerverfrissítéssel
- Szabadalomsértéssel vádolják Kínában a Microsoftot
- Veszélyes Windows sebezhetőség, létező kihasználási kóddal
- Dolgozófigyelő kémszoftver a Microsofttól
- Már 2009-ben kiadják a Windows 7-et?
- Veszélyes hiba az Excelben, de van megoldás
- Letölthető a majdnem kész Vista SP1
- Távozik Jeff Raikes, a Microsoft egyik "nagy öregje"
Infotársadalom ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet
A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél.
Az új Sony objektív nagy felbontást, gyönyörű bokeh-t és fejlett autofókuszt kínál
A Sony bejelentésével új utat tör: az FE 28-70mm F2 GM prémium E-bajonettes objektív a teljes zoomtartományban nagy, F2-es rekesznyílással büszkélkedhet, így gyönyörű bokeh-t, nagy felbontást és egyedülálló autofókuszt biztosít állóképekhez és videófelvételekhez, nem beszélve a prímobjektívek minőségével vetekedő élességről és kontrasztról.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.