Együtt fejleszt és forgalmaz a Konica Minolta és az OCÉ
Az irodai berendezések egyre növekvő mértékben változó használatával az ideális megoldások biztosításának képessége egyre fontosabb differenciáló tényezővé válik. Ugyanakkor, a nagy teljesítményű alapkategóriás nyomdai rendszerek bevezetése felgyorsította a digitális (direct imaging) nyomtatási piacot. Mind a Konica Minolta, mind az OCÉ határozott piaci jelenléttel rendelkezik e két növekvő piacon. A Konica Minolta szabadalmaztatott képfeldolgozási technológiával rendelkezik, melyet a digitális színes berendezések, nagy megbízhatóságú multifunkciós készülékek esetében alkalmaz (MFP), valamint a fejlett vegyi technológiákkal, melyeket fotografikus anyagok éveken át történő gyártása folyamán fejlesztettek. Az OCÉ a nagy teljesítményű berendezések esetén alkalmazott széleskörű és innovatív technológiái (készülék, szoftver, vegyi) révén, valamint jól felépített közvetlen értékesítési és szervizhálózata révén tölt be meghatározó pozíciót az irodai területen és vezető pozíciót a megszemélyesített nyomtatás piacán.
Az üzleti együttműködési megállapodás főbb pontjai
Kutatás és fejlesztés:
- Mindkét társaság megvizsgálja és összehasonlítja a másik társaság meglévő vágott lapos gyártósorát, hogy meghatározzák az optimális termékcsoportot, és kiegészítsék egymás termékeit annak érdekében, hogy magasan versenyképes terméklistát hozzanak létre.
- A társaságok közösen kifejlesztenek bizonyos output berendezést az alap- és középkategóriás nyomdai rendszerek piacán, amelynek gyors növekedése várható.
- A fent említett két intézkedés lehetővé teszi mindkét társaság számára, hogy gyorsan és hatékonyan fejlesszék berendezéseiket és szoftvertermékeiket, amelyek így jobban szolgálják az ügyfelek változatos igényeit az információs berendezések piacán, és biztosítják a piacvezető pozíciót.
Értékesítési stratégia:
- Irodai berendezések: A Konica Minolta saját termékeivel ellátja az OCÉ-t OEM alapon, a teljes terméksor tekintetében.
- Nagyteljesítményű nyomtatórendszerek: Mindkét társaság szállít termékeket a másik társaság részére. A Konica Minolta alapkategóriás nyomdai rendszereket szállít az OCÉ részére, míg az OCÉ közép- és csúcskategóriás nyomdai rendszereket szállít a Konica Minolta részére.
Kapcsolódó cikkek
- A dokumentumautomatizációs piac meghódítására készül a HP
- Új ügyvezető az LLP Budapestnél
- Az EMC Magyarország Kft. megerősítette helyi szervezetét
- A New York-i határidős indexeket a Microsoft eredménye és az amerikai gazdaságösztönző csomag hírei emelik
- 79%-kal nőtt a Microsoft nyeresége
- Romániában ajánlana állást a bochumi munkásoknak a Nokia
- Javuló jövedelmezőség a Sun Microsystemsnél
- A folyamatos operatív fejlesztéseknek köszönhető a realizált bevétel a Symantec-nél
- Rekord profitnövekedés a Nokiánál
- Magyar cégek kifogásolják a 25 milliárdos központosított szoftver-tendert
Infogazdaság ROVAT TOVÁBBI HÍREI
TECHXPO 2024: Már közel 360 ezren töltötték le a Digitális Állampolgár mobilalkalmazást
Megnyitotta kapuit a TECHXPO 2024, Közép-Európa legnagyobb tech csúcstalálkozója Budapesten. A négynapos rendezvény fajsúlyos nemzetközi konferenciaprogrammal indult, melynek nyitóelőadását Rogán Antal, a Miniszterelnöki Kabinetirodát vezető miniszter tartotta a Digitális Állampolgárság témájában. Előadott még a konferencián többek között Gerd Leonhard, a világ TOP 10 jövőkutatóinak egyike, Hong-Eng Koh, a Huawei Technologies globális közszolgálati iparági vezető kutatója, illetve Bojár Gábor, a Graphisoft alapítója is.
A Tenstorrenttel közösen fejleszti mesterségesintelligencia-megoldásait az LG
Az LG Electronics (LG) és a Tenstorrent bejelentette, hogy kibővítették együttműködésüket, amelynek célja a globális piacra szánt SoC-k, (System-on-Chips, azaz egylapkás rendszerek) fejlesztése. A partnerség révén az LG célja, hogy tovább bővítse a termékeihez és szolgáltatásaihoz használt AI-chipek tervezésében és fejlesztésében rejlő lehetőségeket. A vállalat elkötelezett az AI-alapú innovációk előmozdítása mellett, különösen a háztartási készülékek, az okosotthon-megoldások, valamint a jövőbeli mobilitási és kereskedelmi fejlesztésének területén.
Franciaországban már a mesterséges intelligencia deríti fel a villanyóraleolvasási hibákat
Az ENEDIS, Franciaország villamosenergia-hálózati elosztója az SAP Signavio Process Mining és az SAP Business AI megoldásait választotta annak érdekében, hogy automatizálja a mérőleolvasások során észlelt anomáliák megoldását, és megbízható számlázást garantáljon mintegy 600 000 üzleti ügyfelének.
A Vezetők között a Schneider Electric az e-autók töltését menedzselő megoldások piacán
A Vezető megoldásszállítók közé sorolta az IDC kutatócég „MarketScape: Worldwide Electric Vehicle Charging Management Solutions 2024 Vendor Assessment” elemzése a Schneider Electricet az elektromos járművek töltését menedzselő rendszerek piacán. A vállalat megoldásai átfogó töltőinfrastruktúra-kezelést biztosítanak a skálázhatóságra, a megbízhatóságra, a biztonságra és a felhasználói élményre összpontosítva.
Rébuszok helyett kézzelfogható megoldások a NIS2 fejtörőhöz
Nagy érdeklődés övezte a Gábor Dénes Egyetem NIS2 konferenciáját. Ennek egyik oka a téma aktualitása, hiszen a kiberbiztonság szavatolása kötelező törvényi előírás az érintett vállalatok részére. A másik ok, hogy kevés az egész folyamatot átfogó és bemutató esemény, amely nemcsak a NIS2 irányelvben meghatározott jogszabályi előírásokat mutatja be és értelmezi, hanem kézzelfogható, gyakorlati megoldásokat is kínál a vállalatok részére.