GPS-es rendszer segít az utasoknak
A 86-os busz vonalán az utasok már pontosan tudják, hogy mikor érkezik a jármű. Ezt a GPS (Global Positioning System - Globális Helymeghatározó Rendszer) rendszer bevezetésével tette elérhetővé a BKV Zrt. Az utazóközönség nagyon pozitívan értékelte az újítást. A BKV Zrt. a 86-os vonalon, azaz a tesztvonalon a kísérleti program részeként négy darab intelligens utastájékoztató táblát helyezett el.
A rendszer fő előnye a kiszámíthatóság, a pontosság, a gyorsaság és a kényelem. Ezeknek az elemeknek a segítségével nem kell többé találgatnunk, hogy a következő jármű, amire felszállhatunk elakadt a dugóban és késik, vagy fennakadás nélkül, menetrend szerint ér a megállóba.
Az tájékoztatás az elektronikus térképpel felszerelt táblákon nem csak látható, hanem az információk hangosbeszélőn keresztül hallhatóak is - így látás- és hallássérült utasaink utazását is megkönnyítik. A társaság más regionális szolgáltató cégekkel együtt három éven belül az összes felszíni járműre szeretné kiépíteni a rendszert. Az információs oszlopok nagyobb csomópontokon, nagy utasforgalmú megállóknál lesznek kihelyezve több száz helyen.
A BKV Zrt. reméli, hogy az utasok a többi vonalon is pozitívan állnak majd az új rendszerhez. Az információs oszlopokat csak a vandáloktól kell félteni, akik esetleg nem is tudják, hogy ezek az oszlopok semmilyen számukra hasznos alkatrészt nem tartalmaznak.
Kapcsolódó cikkek
- Galileo navigációs eszközök a CeBIT-en
- "Mobilsűrűség" alapján jelzi a dugókat a navigációs készülékek új nemzedéke
- A mobiltelefonos navigáció elterjesztésére összpontosít a Nokia
- Kilenc új GE fényképezőgép HDTV-vel és GPS-szel
- Amerikában is sikerrel mutatkozott be a Nav N Go
- T-Systems és BMW Sauber F1 technológiai partneri megállapodás
- Szélesebb digitális AV kínálat az LG-től
- Sony Ericsson: két új Walkman és egy kagylótelefon
- Hogyan lesz mobiltelefonból navigációs készülék?
- RFID: Stratégiai együttműködés a Motorola és az Intelleflex között
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet
A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél.
Az új Sony objektív nagy felbontást, gyönyörű bokeh-t és fejlett autofókuszt kínál
A Sony bejelentésével új utat tör: az FE 28-70mm F2 GM prémium E-bajonettes objektív a teljes zoomtartományban nagy, F2-es rekesznyílással büszkélkedhet, így gyönyörű bokeh-t, nagy felbontást és egyedülálló autofókuszt biztosít állóképekhez és videófelvételekhez, nem beszélve a prímobjektívek minőségével vetekedő élességről és kontrasztról.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.