Matching Grant program: az intézmények május 20-ig pályázhatnak a támogatásra
A Sun Microsystems alapítása óta elkötelezett arra, hogy az oktatási és tudományos intézményekkel erős és hosszú távú partnerkapcsolatot építsen ki. Ennek jegyében hirdette meg idén is a „Matching Grant” programját, amely segítségével igyekszik hozzásegíteni a kulturális intézményeket, iskolákat, oktató kórházakat, könyvtárakat, kutatóintézeteket, múzeumokat és az ott dolgozó szakembereket az innovatív technológia megismeréséhez és használatához.
A kiegészítő támogatási program alapja egy „Egyet fizet – kettőt kap” megoldás, amely speciális megtakarítási lehetőséget ajánl a program által támogatott intézményeknek bizonyos Sun termékekre vonatkozóan. A „Matching Grant” keretében a Sun Microsystems rendkívül kedvezményes áron látja el hardver- és szoftvereszközökkel, illetve webes szolgáltatásokkal a már meglévő és új partnereit.
A kiegészítő támogatási igénylést 2008. május 20-ig kell benyújtani, a jóváhagyott igénylésekhez kapcsolódó megrendeléseket pedig 2008. június 20-ig kell eljuttatni a Sun Microsystems hivatalos viszonteladóihoz, vagy a Sun magyarországi disztribútorához, az Avnet Kft-hez. A pályázatban szereplő intézmények száma korlátozott lehet annak függvényében, hogy az adott intézmény teljesíti-e a kiegészítő támogatás feltételeit. A megrendelések a beérkezések sorrendjében kerülnek feldolgozásra, a Sun Microsystems végső jóváhagyását követően.
A Sun nagy hangsúlyt fektet a felsőoktatás, és ezen keresztül az oktatók és a hallgatók információs technológiai ellátottságára. A Matching Grant csak egyike annak a számos különféle programnak, amelyet az oktatók számára kínál a vállalat a hallgatók még szélesebb körének hatékony és olcsó elérésére. Bővebb információ, illetve az akcióban részt vevő termékek árlistája.
A Sun Academic Initiative (SAI, a Sun akadémiai kezdeményezése) ingyenes online tanfolyamokat kínál többek között olyan témakörökben, mint a Java programozási nyelv, vagy a Solaris operációs rendszer, és ezzel értékes és rendkívül piacképes tudást és az előmenetelt segítő informatikai ismereteket kínál a hallgatók számára. További információk
Kapcsolódó cikkek
- A Sun támogatóként csatalkozik a SOA Konzorciumhoz
- Átfogó környezettudatosság a Sunnál
- Több ezren kattantak rá a legjobb iskolákra
- Pénzjutalmas online fejlesztői díj
- Sun-MySQL: előzetes megállapodás a MySQL termékeinek teljes körű értékesítéséről
- Pályázat: fotók a kábelrengetegről
- Nyolcmillió forint egyetemi kutatásra és képzésre az IBM-től
- Távközlés-specifikus 64-szálú Sun-szerver
- Lezárult a "Ne vedd, védd!" pályázat
- A Sun megvásárolja az innoteket
Infogazdaság ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket
Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében.
Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon
Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során.
Még két hétig jelentkezhetnek az IT hallgatók a K&H STEM ösztöndíjpályázatára
Meghosszabbítja két héttel STEM pályázatának leadási határidejét a K&H bank, hogy minél több egyetemi hallgató vehessen részt a kezdeményezésben. Az új határidő szerint november 17-én éjfélig fogadja a pénzintézet a pályamunkákat. A pályázatra – amelyben nyolc aktuális, innovatív téma közül választhatnak a jelentkezők – hazai IT képzést nyújtó egyetemek hallgatói jelentkezhetnek két kategóriában: mesterképzés és alapképzés. A nyerteseket szakmai zsűri választja ki, és akár 500.000 forint értékű díjazásban is részesülhetnek.
Globális adózási jövőkép: Paradigmaváltás az ENSZ kezdeményezésében?
A nemzetközi adózás szabályrendszerében jelentős változás közeleg: az ENSZ új adóügyi keretegyezményen dolgozik, amely az OECD jelenlegi reformjaitól eltérő módon kínálna megoldásokat, különös tekintettel a fejlődő országok érdekeire. A tervezett rendszer átfogó célja, hogy a multinacionális vállalatokat és vagyonos magánszemélyeket is érintő, méltányosabb és átláthatóbb globális adózási környezetet teremtsen. Vajon milyen hatással lesz mindez a digitális gazdaságra, és hogyan befolyásolja majd a már bevezetés alatt álló globális minimumadót?
Az LG ismét a TOP 100 márka között
Az LG Electronics (LG) jelentős előrelépést tett a globális piacon innovatív márkastratégiájával, ennek köszönheti, hogy ismét a legkiemelkedőbb globális márkák között szerepelhet.