Sun: bővülő virtualizációs portfólió
A Sun bejelentette a Sun Virtual Desktop Infrastructure (VDI) 2.0 szoftver megjelenését, ez a teljes körű megoldás segít a szervezeteknek, hogy könnyebben és hatékonyabban hozzanak létre és működtessenek virtuális desktopokat bármilyen operációs rendszeren, beleértve a Windows XP, Windows Vista , Linux, Mac OS X, Solaris operációs rendszereket, de még a Windows Mobile rendszert is.
A Sun VDI 2.0 szoftver a korábbi változat biztonságára és mobilitására épít, valamint tartalmazza az új Sun Virtual Desktop Connectort, ami más virtualizációs technológiák zökkenőmentes integrációját teszi lehetővé a szervezet infrastruktúrájába. A Sun VDI 2.0 szoftver Solaris OS, Windows vagy Linux alapú desktopokat támogat és elérést tesz lehetővé bármilyen támogatott kliensről - a hagyományos PC-ktől alternatív eszközökig, mint pl. a Sun Ray Virtual Display kliens - szinte minden hálózati kapcsolaton keresztül.
A Sun a VMware INC-nel kötött tágabb megállapodás keretében már bejelentette, hogy támogatja a Sun VDI 2.0 szoftvert a VMware Infrastructure 3 szoftveren, ami lehetővé teszi az ügyfelek számára, hogy használják a VMware-t Windows virtuális gépek létrehozására és kiaknázzák a Sun majdnem 10 éves tapasztalatát a teljes képernyős desktopok hálózaton keresztüli kiszolgálásában.
A Sun VDI 2.0 szoftver része a Sun tágabb xVM szoftverportfóliójának, ami tartalmazza a Sun xVM Ops Centert, a hamarosan megjelenő Sun xVM Servert és az újonnan megszerzett Sun xVM VirtualBox szoftvert. A Sun VDI 2.0 szoftver biztonságos, központosított desktop környezetet biztosít, lehetővé teszi az informatikai alapú adatmentést és védelmet valamint képessé teszi a felhasználókat, hogy szinte bármilyen kliens eszközről elérjék a teljes desktop környezetüket szoftver telepítés nélkül.
A rendszeradminisztrátorok számos desktop környezet közül választhatnak, az egyedi Windows XP Professionalt vagy Windows Vistát futtató virtuális gépektől a hagyományosabb, Windows Terminal Services-en vagy UNIX alapú hoszton futó távoli megosztott desktop környezetig, akár a fizikai hardveren, akár virtualizáción. Ha a Sun VDI 2.0 szoftver telepítésének részeként az opcionális Sun Ray Virtual Desktop klienst is telepítik, a cégek felhasználóiknak azonnali desktop elérést kínálhatnak smart kártya segítségével.
A Sun VDI 2.0 szoftver új lehetősége, hogy az adminisztrátorok a virtuális gépek mintasablon alapú csoportjait hozhatják létre, melyeket a felhasználók adott csoportjához rendelhetnek. Az adminisztrátor pl. létrehozhatja a virtuális gépek munkakör alapú csoportjait ("könyvelő desktopok", "mérnök desktopok" stb.). Minden csoport tartalmazza a virtuális gép sablont, amiben már benne vannak az adott csoport számára leginkább szükséges alkalmazások és beállítások. Amikor egy virtuális gépet rendel egy felhasználóhoz, a szoftver lehetővé teszi, hogy az adminisztrátor megszabja a virtuális gép életciklusát irányító vezérelveket, ami kiemelkedő rugalmasságot nyújt és lehetővé teszi a virtuális gép azonnali törlését, újraindítását vagy akár újrahasznosítását.
A Sun VDI 2.0 szoftver ingyenes próbaverziója letölthető.
Kapcsolódó cikkek
- Az Oracle többé már nem szoftvercég: befejeződött a Sun felvásárlása
- Az EU feltétel nélkül jóváhagyta az Oracle-Sun egyesülést
- EU-meghallgatás Oracle-Sun ügyben december 10-én
- Az EU kifogásolja az Oracle Sun egyesülést
- Az EU figyelmezteti az Oracle-t a Sun felvásárlása miatt
- Amerikában jóváhagyták az Oracle-Sun egyesülést
- A Sun részvényesei megszavazták az Oracle felvásárlást
- Az Oracle vásárolta fel a Sunt
- Az IBM-et már nem érdekli a Sun
- Negyedével estek a Sun részvényei az IBM-felvásárlás elmaradásával
Infogazdaság ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Chery Group: Budapest–Róma egy feltöltéssel
Egyetlen feltöltéssel akár a Budapest-Róma távolságot is megtehetik majd az elektromos autók a Chery Group új akkumulátor-technológiájának köszönhetően. Az újdonságot a már itthon is kapható OMODA 5 gyártója az idei innovációs konferenciáján mutatta be.
K&H: állandó társsá vált a mesterséges intelligencia a banki ügyfeleknél
Egy év alatt több mint egymillió beszélgetést és havonta hatezer átutalást végeztetnek Kate-tel, a K&H, az ország egyetlen hangalapú, mesterséges intelligenciával működő digitális pénzügyi asszisztensével, amely már kétszáz funkciót tud. A mobilbanki ügyfelek tizede már rendszeresen használja. A siker az intelligens, beszédfelismerésen és természetes nyelvi feldolgozáson alapuló funkcióinak köszönhető, amelyek révén az ügyfelek kényelmesen, emberi módon kommunikálhatnak a bankkal.
A hazai szállítmányozásban is kopogtat az e-mobilitás
Hazánkban az e-mobilitás a többség számára a személygépjárművek elektrifikációját jelenti, pedig a szállítmányozás területén is jelentős potenciál rejlik benne. Nem véletlen, hogy a nemzetközi szakkiállításokon egyre-másra mutatkoznak be a nagy gyártók e-kamionjai és e-furgonjai, Magyarországon viszont ezen a területen a piaci szerepek éppen csak kialakulóban vannak.
A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket
Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében.
Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon
Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során.