Web 2.0 a vállalatoknál
A nemzetközi felmérésben részt vevő mintegy 850 informatikai döntéshozó több mint fele úgy nyilatkozott, hogy már ma is különböző video- és web 2.0-s megoldásokat alkalmaznak munkájuk során, további 25 százalékuk pedig jelenleg méri fel ezen eszközök alkalmazásának lehetőségeit. A válaszadók döntő többsége azon a véleményen volt, hogy jelentős hálózatbővítésre van szükség ahhoz, hogy a video- és web 2.0-s technológiák a szervezet egészében alkalmasak lehessenek a kommunikáció és a csoportmunka támogatására.
Az ilyen technológiák révén a vállalatok lépést tarthatnak a piacon bekövetkező változásokkal. A befektetések elsődleges üzleti okaként a megkérdezett cégek mintegy 30 százaléka az ügyfelek innovatív termékek és szolgáltatások iránti igényét jelölte meg. A videoalkalmazások bevezetésénél jelentős szempontnak (26 százalék) bizonyult az is, hogy a vállalatok ennek révén környezettudatosabb módon működhetnek.
„A video- és web 2.0-s technológiák széles körű elterjedése azon áll vagy bukik, hogy az egyes vállalatok esetében mennyire válik egyértelművé az új technológia bevezetése, illetve az üzleti siker és a versenyelőny közötti kapcsolat” – nyilatkozta Marie Hattar, a Cisco hálózati rendszerekkel foglalkozó részlegének igazgatója. „Az egyre erősödő globalizációnak és a munkaerő földrajzi értelemben vett elszórtságának köszönhetően a korábban csupán a hálózati műveletek felügyeletére korlátozódó informatika szerepe immár az üzletmenet formálására is kiterjed, hiszen komoly kihatással van arra, hogy az alkalmazottak, az ügyfelek és a partnerek hogyan kommunikálnak és működnek együtt egymással.”
Napjainkban a csoportmunka növekvő szerepe miatt egyre kevésbé hierarchikus, interaktívabb szervezetek jönnek létre. Ezért a vállalatoknak egyre innovatívabb kommunikációs eszközökre van szükségük, hogy minden eddiginél gyorsabban reagálhassanak a piaci változásokra. A válaszadók közel fele azt tervezi, hogy az elkövetkező öt évben az eddiginél szélesebb körben fogja alkalmazni a videotechnológiát, 66 százalékuk a távoli munkavállalókkal való együttműködést hatékonyságát javítaná, 56 százalékuk pedig az utazási költségeit szeretné e módon csökkenteni.
Említésre méltó az a tény, hogy az Egyesült Államokban a videokonferenciás technológia bevezetését az elkövetkező öt évben tervező vállalatok a pénzügyi év eredményeit tekintve nagy valószínűséggel átlag feletti növekedést produkálnak majd. Ezen kívül az elkövetkező öt évben a leggyorsabban fejlődő európai cégek és a fejlődő piacok várhatóan szintén használni fogják majd a web 2.0-s eszközöket.
„A csoportmunka teljesen újraírhatja a szervezeteken belüli játékszabályokat” – mondta John Kaltenmark, az Accenture Technology Consulting nemzetközi ügyvezető igazgatója. „A csoportmunkát elősegítő technológiák nemcsak alapvető fontosságúak a hatékonyság és a termelékenység növelésében, de kulcsszerepet játszhatnak a környezetvédelmi szempontból felelősebb munkahelyek megteremtésében is. Ahhoz azonban, hogy ezt az ígéretet ténylegesen valóra lehessen váltani, az informatikusoknak és az üzletembereknek szorosan együtt kell működniük egy olyan hosszú távú stratégia kidolgozásában, amely ezen technológiákat átfogó üzleti kontextusba helyezi és ezzel lehetővé teszi az üzleti növekedést.”
A tanulmány további fontos megállapításai:
- A költségtényezőtől eltekintve a videoalkalmazások bevezetésének legnagyobb kerékkötői a biztonságos hálózat fenntartásával kapcsolatos nehézségek voltak (27 százalék).
- A válaszadók abban egyetértettek, hogy a vállalatok informatikai rendszere még összetettebbé válik akkor, ha a cégek eldöntik, hogy az együttműködést lehetővé tevő meglévő alkalmazásaik mellé hogyan kívánják bevezetni a video- és web 2.0 technológiákat.
- A megkérdezett cégek csupán kis hányada nyilatkozott úgy, hogy hálózatuk készen áll a videotechnológia bevezetésére, amire legfőképpen az elégtelen sávszélesség és a hálózati infrastruktúra hiánya miatt nem kerül még sor.
- Az Egyesült Államokban megkérdezett döntéshozók az átlagnál gyakrabban mondták azt, hogy hálózatuk összetettebbé válik, ugyanakkor nagyobb mobilitást tesz lehetővé.
A tanulmányt több mint 850, az Egyesült Államokban, az Egyesült Királyságban, Franciaországban, Németországban, Indiában, Oroszországban és Brazíliában működő, legalább 1000 alkalmazottat foglalkoztató vállalat informatikai döntéshozójának megkérdezésével készítette az Illuminas nevű független nemzetközi piackutató cég. Az adatfelvétel 2007 őszén történt.
Kapcsolódó cikkek
- A Cisco eredménye jobb a vártnál
- A közösségi média kihívás a hírügynökségek számára
- Cisco Cleanair - mobil munkavégzés wifi-interferencia nélkül
- Virtuális próbafülkék a Tommy Hilfigernél
- A Ciscóé a Tandberg
- Jót tett a videó-konferenciának a légi közlekedés leállása
- Háromszázezer forintos tartozás a Facebook-on
- Virtuális workshop a szuperportálról
- A Twitter alapján megjósolható a termékek várható sikere
- Személyes profiljaik újbóli beállítását kérik a Buzz használóitól
Infogazdaság ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Az LG ismét a TOP 100 márka között
Az LG Electronics (LG) jelentős előrelépést tett a globális piacon innovatív márkastratégiájával, ennek köszönheti, hogy ismét a legkiemelkedőbb globális márkák között szerepelhet.
Minősített HR Szolgáltatók Szekciót alapított a VOSZ
Megalakult a Minősített HR Szolgáltatók Szekciója a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége (VOSZ) keretein belül. A szervezet kiemelt célja, hogy az állammal és más érintett felekkel szoros együttműködésben dolgozzon és járuljon hozzá a munkaerőpiac stabilitásához és a munkaerő-kölcsönzési szektor fejlődéséhez. A Minősített HR Szolgáltatók Szekció elnökének Mihályi Magdolnát, a Jobtain HR Szolgáltató ügyvezetőjét választotta meg a szövetség.
A Rakuten Viber vezetője előad a ME.ET. CEE premier IT eseményen
Atanas Raykov, a Rakuten Viber globális marketingért és növekedésért felelős alelnöke előadást tart az év egyik legjobban várt informatikai eseményén, a ME.E.T. CEE-n. Raykov a szuperalkalmazások és a mesterséges intelligencia szinergikus potenciálját tárja fel, és a digitális interakciókra gyakorolt átalakító hatásukat vizsgálja majd az újonnan megnyitott budapesti Puzl CowOrKing rendezvényhelyszínen.
Még szorosabb együttműködés a Schneider Electric és az Alstom között
Az energiahatékonyság növelése, új, innovatív, alacsony CO2-kibocsátással járó technológiák alkalmazása, a körforgásos gazdaság támogatása – többek között ezen célok megvalósítása érdekében fűzte még szorosabbra együttműködését a Schneider Electric és az Alstom.
A megújulók terjedésének rekordéve is kevés a globális felmelegedés megállításához
Magyarország napelem kapacitása az utóbbi években látványosan fejlődött, és már 2023-ra meghaladta a korábban kitűzött 2030-as célt. Jelenleg közel 7850 MW megújuló villamosenergia-termelési kapacitás áll rendelkezésre. Globálisan azonban ijesztő az elmaradás a Párizsi Megállapodás céljainak eléréséhez szükséges erőfeszítések terén.