Szabványos Primergy szerverekhez is rendelhető a ServerView PAN Manager
A Fujitsu Siemens Computers a szabványos Primergy szerverekre is kiterjesztette FlexFrame infrastruktúráját. Így már a Primergy rendszerekhez is szállítja központosított, automatizált ServerView PAN Manager platformját, amely a rendszer működésének dinamikus korrigálásával folyamatosan fenntartja az optimális teljesítményt.
A Primergy BladeFrame szervereken most először futó ServerView PAN Manager az Egenera technológiájára épül. A szoftverrel a Fujitsu Siemens Computers most a BX600-tól kezdve a teljes pengeszervercsaládra kiterjeszti a Primergy BladeFrame működési elvét. Az erőforrás-gazdálkodási eszköz az adatközpont működését jelentősen egyszerűsítve gyorsan reagáló, magas rendelkezésre állási szintű infrastruktúrát alakít ki, és integrált automatizációs képességekkel kiiktatja a nagy erőforrás-igényű, manuális rendszergazdai feladatokat.
Ily módon a FlexFrame infrastruktúra olyan teljesen virtualizált adatközpont kiépítését teszi lehetővé, amelyben semmi nem kötődik fizikai hardverekhez. A számítási, adattárolási és hálózati erőforrások is dinamikusan kioszthatók. A ServerView PAN Managerrel a szerver többé nem adott hardverkonfigurációval, operációs rendszerrel és alkalmazásokkal rendelkező fizikai eszköz – hanem olyan szoftveralapú rendszer, amelyhez igény szerint, dinamikusan lehet hozzárendelni a processzorokat és a memóriát. A ServerView PAN Manager egyetlen egységes felügyeleti interfészt biztosít a fizikai szerverek és a virtuális gépek egyszerű konfigurálásához, erőforrás-kiosztásához, üzemeltetéséhez és rendeltetésük megváltoztatásához.
A rendszer hibatűrése is javul, mivel a FlexFrame infrastruktúra automatikus terhelésátvételi (failover) és katasztrófa-elhárítási képességeket is kínál. A FlexFrame Infrastruktúra automatikusan észleli a szerverhibát, kiválasztja a tartalék pengét, újraindítja a szerverdefiníciót, áthelyezi a csatlakozásokat az új szerverre – így valódi N+1 terhelésátvételt biztosít, ahol egyetlen feldolgozópenge lehet a rendszer bármely más pengéjének tartaléka.
A FlexFrame Infrastruktúra már jelenleg is rendelhető. Ára a konkrét rendszer specifikációjától függ.
Kapcsolódó cikkek
- Teszt: Fujitsu Amilo Pi3560 notebook
- Új mini noteszgép a Fujitsu-tól
- Távhozzáférési megoldás munkaállomásokhoz
- Letölthető a Sun GlassFish új változata; itt a Sun felhője
- Megjelent az RSA enVision 4.0 és az EMC Smart Server Manager
- Virtualizált IT-infrastruktúra SAP-alkalmazásokhoz
- Solaris fut a HP ProLiant szervereken is
- Ingyenes, magyar nyelvű Exchange Server 2007 tananyag
- Oracle konszolidáció egyszerűen
- Amilo P notebook: kedvenc filmjeink élénk színekkel
Infogazdaság ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Chery Group: Budapest–Róma egy feltöltéssel
Egyetlen feltöltéssel akár a Budapest-Róma távolságot is megtehetik majd az elektromos autók a Chery Group új akkumulátor-technológiájának köszönhetően. Az újdonságot a már itthon is kapható OMODA 5 gyártója az idei innovációs konferenciáján mutatta be.
K&H: állandó társsá vált a mesterséges intelligencia a banki ügyfeleknél
Egy év alatt több mint egymillió beszélgetést és havonta hatezer átutalást végeztetnek Kate-tel, a K&H, az ország egyetlen hangalapú, mesterséges intelligenciával működő digitális pénzügyi asszisztensével, amely már kétszáz funkciót tud. A mobilbanki ügyfelek tizede már rendszeresen használja. A siker az intelligens, beszédfelismerésen és természetes nyelvi feldolgozáson alapuló funkcióinak köszönhető, amelyek révén az ügyfelek kényelmesen, emberi módon kommunikálhatnak a bankkal.
A hazai szállítmányozásban is kopogtat az e-mobilitás
Hazánkban az e-mobilitás a többség számára a személygépjárművek elektrifikációját jelenti, pedig a szállítmányozás területén is jelentős potenciál rejlik benne. Nem véletlen, hogy a nemzetközi szakkiállításokon egyre-másra mutatkoznak be a nagy gyártók e-kamionjai és e-furgonjai, Magyarországon viszont ezen a területen a piaci szerepek éppen csak kialakulóban vannak.
A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket
Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében.
Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon
Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során.