Autodesk: Könnyedén pótolhatók az elveszett tervrajzok

forrás Prim Online, 2008. július 4. 09:36

Az Autodesk bejelentette, hogy a Revit Architecture épületinformáció-modellezési szoftverét használják a Kelet-Jeruzsálem szívében található római katolikus Szent István Bazilika épületterveinek utólagos elkészítéséhez.

Mivel a szoftver egy teljes, szakági épülettervező és dokumentációkészítő rendszer, továbbá a tervezés és a kivitelezési dokumentációk készítésének minden fázisát és a gyártást is egyaránt támogatja, a városban működő Riedwyl Architects mérnökiroda a Revit szoftverrel előállított tervek alapján hozzákezdhet az épület és a szakrális falfestmények restaurálásához.

Az Autodesk, a Revit platformot kifejezetten az épületinformáció-modellezéshez fejlesztette ki. A szoftver jóvoltából az építész azonnali visszajelzést kaphat a projekt méretéről, jegyzékeiről és költségvetéséről. Ez elsősorban annak köszönhető, hogy a Revit Architecture kiválóan tükrözi az épületek valódi természetét, így az építészek és a tervezők egy komplex modellen, nem pedig az egymástól elkülönített – alaprajzokon, metszeteken vagy homlokzatokon – elemeken dolgozhatnak. Ráadásul a már említett előnyök a tervezési folyamat későbbi fázisaiban is érvényesülnek, még akár egy komplex modell esetén is. Ebből adódóan az építészeknek nem kell az alaprajzok, jegyzékek és kivitelezési dokumentumok koordinálása miatt aggódnia.
Azt követően, hogy a megbízott tervezőiroda elkészíti a Revit szoftverrel a 20 méter magas, közel 900 négyzetméter alapterületű bazilika teljes épületinformáció-modelljét és az átfogó épületterveket, a tulajdonos Domonkos szerzetesrenddel közösen felkutathatják a lehetséges fejlesztési lehetőségeket, és elvégezhetik a szükséges felújításokat.

Kulcsszavak: Autodesk CAD

Szoftver ROVAT TOVÁBBI HÍREI

AI fotogrammetriával bővült az Artec Studio 19

A professzionális 3D szkenner megoldásokat gyártó Artec 3D bemutatta az Artec Studio, átfogó 3D szkennelő, adatfeldolgozó, reverse engineering és minőségellenőrzési célszoftver legújabb verzióját. Az AS19-et többek között széleskörű szkenner-integrációval, nagyobb teljesítménnyel és mesterséges intelligencia alapú fotogrammetriával fejlesztették, hogy még jobban megfeleljen a különböző iparágakból érkező szakemberek igényeinek. A szoftver egyik legizgalmasabb újítása, hogy már nemcsak 3D szkenek, de fényképek és videófelvételek alapján is képes 3D modellek létrehozására.

2024. november 24. 15:33

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Idén is keresi a digitális szakma női példaképeit az IVSZ és a WiTH

2024. november 22. 16:40

Huszadik alkalommal adták át a Hégető Honorka-díjakat

2024. november 21. 16:58

Hosszabbít ’Az Év Honlapja’ pályázat!

2024. november 19. 09:54

Törj be a digitális élvonalba: Nevezz ’Az Év Honlapja’ pályázatra!

2024. november 14. 16:36