Jövőlatolgatás az IVSZ 15. szakmai konferenciáján
Az IVSZ 2008. szeptember 11. és 13. között 15. alkalommal rendezi meg Visegrádon éves szakmai konferenciáját. A MENTA idén a gazdaság- és iparágfejlesztést, a hazai informatikai cégek számára kínálkozó nemzetközi kihívásokat, valamint a következő tizenöt év lehetőségeit vizsgálja. A konferencia résztvevői többek között megtudhatják, hogy mi lehet a jövő legsikeresebb iparága, milyen szerep jut majd a nano- és géntechnológiának, illetve az űrkutatásnak, vagy éppen a mezőgazdaságnak.
A konferencia nyitónapján külföldi és magyar előadók segítségével a globális és lokális trendek elemzésére kerül sor, kitekintve a következő tizenöt évre, felvázolva az iparág lehetőségeit, a megvalósítható célokat és feladatokat. Az előadások nem csupán az informatika jövőjére fókuszálnak majd, hanem átfogóan elemzik az előttünk álló másfél évtized lehetséges ipari, társadalmi, tudományos és kulturális változásait. Többek között arról is szó esik, mi lehet a közeljövő vezető iparága, milyen súlyuk lesz az olyan területeknek, mint az infokommunikáció, a nano- és géntechnológia, az űrkutatás vagy a gyógyszerkutatás, továbbá milyen változás várható az autóipar, az oktatás vagy a mezőgazdaság szerepét illetően. Az általános kitekintés mellett kiemelt téma lesz a hazai iparági trendek alakulása is, elemezve az uniós források jövőbeni felhasználását, a magyar vállalatok innovációs kitörési lehetőségeit, esetleges vezető pozíciók megszerzését a nemzetközi informatikai színtéren. Mojzes Imre, az MTA Jövőkutató Bizottságának elnöke, a Corvinus Egyetem Jövőkutatás Tanszékének vezetője a lokális trendeket ismerteti majd a résztvevőkkel, a globális változásokról pedig Steve Bowbrick, Global Innovation Network munkatársa tart előadást.
A MENTA második napjának előadásai és interaktív beszélgetései a gazdaságfejlesztésről és az iparágfejlesztésről szólnak majd, többek között Bajnai Gordon nemzeti fejlesztési és gazdasági miniszter, Varga Mihály, a parlament költségvetési és pénzügyi bizottságának elnöke, valamint Vojnits Tamás, az Oriens pénzügyi tanácsadó cég partnere segít feltérképezni a következő egy-két év gazdaságfejlesztési lehetőségeit, elemezve azokat a jelenleg is fennálló problémákat, amelyek megoldása kulcsfontosságú a gazdaság működését tekintve. Szó esik majd foglalkoztatási és adózási kérdésekről, és a pályázati rendszer egyszerűsítéséről. Mindezek az iparág szempontjából is fontos kérdések, hiszen akkor indulhatnak meg, és működhetnek nagyobb informatikai fejlesztések és beruházások, ha ezeket a gazdaság jó teljesítménye is segíti. Az iparágfejlesztésről többek között Baja Ferenc informatikai kormánybiztos, államtitkár tart előadást. A kiemelt témák között szerepelnek a hazai szakmai képzés hiányosságai, a minőségbiztosítás szükségessége és annak előnyei a pályázati rendszerben, továbbá a hazai piac és a versenytisztaság védelme.
A MENTA zárónapjának fókuszában a hazai informatikai vállalkozások nemzetközi versenyképessége áll. A szakemberek azt vizsgálják meg, milyen feltételek szükségesek ahhoz, hogy minél több hazai informatikai cég kezdhessen szoftverek fejlesztésébe, hogy termékeiket sikeresen vezessék be a külföldi piacokra is, továbbá miként érhetnek el jó pozíciókat a multinacionális cégek által uralt, globalizálódó informatikai piacon.
A MENTA idei helyszíne a Thermal Hotel Visegrád, a Dunakanyar legújabb gyógy-, wellness- és konferenciaszállodája Visegrád mellett.
Kapcsolódó cikkek
- IVSZ: átmenetileg Keresztesi János végzi a főtitkári teendőket
- A biztonság szeme - Térfigyelő rendszerekkel a biztonságért konferencia
- Laufer Tamás az Informatikai Vállalkozások Szövetségének új elnöke
- Mobilkonferencia a Szépművészetiben
- Hatékonyságnövelés, közösségi média és a nők internetes szerepe
- Májusban ismét Adattárház Fórum
- Virtualizáció 2010 konferencia
- A magyar hekker átsétál a falon
- Nemzetközi szaktekintélyek a 7. Simonyi Konferencián
- SPSS konferencia - kilencedszer
Infotársadalom ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Az ABB az elektrifikációra és automatizálásra összpontosít a márka újrapozicionálásával
Az ABB bemutatja új márkapozicionálását: “We help industries outrun – leaner and cleaner” („Segítünk az iparágaknak, hogy túlszárnyalják korábbi eredményeiket – gazdaságosabban és tisztábban működve”), ezzel megerősítve a vállalat fejlődésének következő fázisát, mint az elektrifikáció és automatizálás vezetője a sikeres átalakulási időszak után. Az új szlogen azt fejezi ki, amiről az ABB ismert szeretne lenni ügyfelei körében.
Az AI segítségével teszi hatékonyabbá az energetikai rendszerek felügyeletét a Ganz
Új, mesterséges intelligencia alapú szakértői megoldást fejlesztett ki a Ganz Transzformátor- és Villamos Forgógépgyártó Kft. A Ganz Intelligent Solutions Expert System a villamosenergia-ipari eszközök, különösen teljesítmény transzformátorok, motorok és generátorok állapotfelméréséhez, diagnosztikájához és karbantartás ütemezéséhez nyújt digitális megoldást.
Pályaorientációs nap volt a Széchenyi-egyetemen
Pályaorientációs nap keretében érkeztek általános iskolások a győri Széchenyi István Egyetemre, ahol laborlátogatásokon, előadásokon, kreatív foglalkozásokon, sőt kínai nyelvórán is részt vehettek. A jelentős érdeklődés miatt az intézmény komplex szolgáltatáscsomagot állított össze, amelyre iskolai csoportok jelentkezhetnek, akár egy osztálykirándulás tartalmas programjaként.
A TIME magazin 2024 egyik legjobb találmányának tartja a HONOR Magic V3-at
A HONOR Magic V3 felkerült a TIME 2024 legjobb találmányait tartalmazó éves listájára, amely a legkülönlegesebb, az életünket megváltoztató innovációkat mutatja be számos területen, többek között az egészségügy, az AI és a zöld energia terén.
Felmérés: a hollandiai szervezetek negyede nincs felkészülve kibertámadásra
Hollandiában a közepes és nagyvállalatok negyede nincs felkészülve egy esetleges kibertámadásra – jelentette hétfőn az NLTimes című holland hírportál a KPN holland távközlési vállalat megrendelésére készült felmérésre hivatkozva, amelyben kiemelik az egészségügyi szektor veszélyeztetettségét is.