Japánban, Svédországban és Hollandiában a leggyorsabb az internet
A vezető hármas valószínűleg senki számára sem meglepő, annál érdekesebb viszont, hogy a szolgáltatók által kínált legmagasabb sávszélesség tekintetében a negyedik helyen Lettország, a hetediken Litvánia, a tizediken pedig Szlovénia áll. Az Egyesült Államok benne sincs az első tízben, de a korábban előkelőbb helyen szereplő Dél-Korea is csak az ötödik, illetve Dánia a nyolcadik helyen végzett. A maximális sávszélesség persze csak egy eleme annak, hogy egy ország hol tart az információs társadalom fejlettsége szempontjából; az ezen a listán nyolcadik Dánia például rendre az első helyen szokott végezni azokban az átfogó felmérésekben, ahol olyan szempontokat is figyelembe vesznek, mint az elektronikus ügyintézés vagy az országos lefedettség. És megfordítva: Lettországban és Litvániában a lakosság jóval kisebb százaléka használ szélessávú internetet, mint a fejlettebb, de a sebesség szempontjából most hátrébb végzett nyugat-európai országokban.
A Speedtest.net lakossági mérésein alapuló és a Cisco által finanszírozott felmérés a fentiek ellenére mégis hasznos információkkal szolgál, a szélessávú internet ugyanis tipikusan húzóágazat lehet egy adott ország gazdaságában, főleg akkor, ha az egyébként nem tartozik a legfejlettebbek közé. Íme a teljes tízes lista:
- Japán
- Svédország
- Hollandia
- Lettország
- Dél-Korea
- Svájc
- Litvánia
- Dánia
- Németország
- Szlovénia
Kapcsolódó cikkek
- A Cisco eredménye jobb a vártnál
- Cisco Cleanair - mobil munkavégzés wifi-interferencia nélkül
- Internetfüggők az amerikai diákok
- Virtuális próbafülkék a Tommy Hilfigernél
- Az internet növekedését várják a legtöbben
- A Ciscóé a Tandberg
- Jót tett a videó-konferenciának a légi közlekedés leállása
- Internet: egyre nagyobb szerep a veszélyeztetett állatfajok illegális kereskedelmében
- Távgyógyászat
- Az emberek négyötöde alapvető jognak tartja az internetet
IT ROVAT TOVÁBBI HÍREI
AI fotogrammetriával bővült az Artec Studio 19
A professzionális 3D szkenner megoldásokat gyártó Artec 3D bemutatta az Artec Studio, átfogó 3D szkennelő, adatfeldolgozó, reverse engineering és minőségellenőrzési célszoftver legújabb verzióját. Az AS19-et többek között széleskörű szkenner-integrációval, nagyobb teljesítménnyel és mesterséges intelligencia alapú fotogrammetriával fejlesztették, hogy még jobban megfeleljen a különböző iparágakból érkező szakemberek igényeinek. A szoftver egyik legizgalmasabb újítása, hogy már nemcsak 3D szkenek, de fényképek és videófelvételek alapján is képes 3D modellek létrehozására.
Ezekből a nyomtatókból 100 millió darabot adott el az Epson
A Seiko Epson Corporation (TSE: 6724, „Epson”) 2010 októberében indította útjára első nagy kapacitású tintatartályos tintasugaras nyomtatóját Indonéziában. 2024-re ezeket a nyomtatókat mintegy 170 országban és régióban értékesítették. Az Epson nagy kapacitású tintatartályos nyomtatóinak összesített globális értékesítése mára meghaladta a 100 millió darabot.
Rébuszok helyett kézzelfogható megoldások a NIS2 fejtörőhöz
Nagy érdeklődés övezte a Gábor Dénes Egyetem NIS2 konferenciáját. Ennek egyik oka a téma aktualitása, hiszen a kiberbiztonság szavatolása kötelező törvényi előírás az érintett vállalatok részére. A másik ok, hogy kevés az egész folyamatot átfogó és bemutató esemény, amely nemcsak a NIS2 irányelvben meghatározott jogszabályi előírásokat mutatja be és értelmezi, hanem kézzelfogható, gyakorlati megoldásokat is kínál a vállalatok részére.
A Samsung AI-alapú újításait ismerte el a Consumer Technology Association
A Samsung legújabb termékeit és szolgáltatásait a rangos CES 2025 Innovációs Díjjal ismerte el a Consumer Technology Association (CTA) szervezet, a vállalat négy kategóriában a „Legjobb Innováció” címet is elnyerte. A díjakat két hónappal a világ egyik legnagyobb és legjelentősebb technológiai eseményét, a CES 2025 kiállítást megelőzően osztják ki, ezek az elismerések is kiemelik a Samsung elkötelezettségét a fogyasztói elektronika határainak bővítése iránt. A mesterséges intelligencia, a fenntartható tervezés, valamint az inkluzív felhasználói élmény terén megvalósított fejlesztéseivel a Samsung továbbra is mércét állít az iparágban.
A Black Friday-akciók veszélyeire figyelmeztet az NMHH
Akkor is kaphatunk drága, utánvételes csomagot, ha nem rendeltünk semmit – de nem csak ezzel a módszerrel csalhatják ki a pénzünket az év végi vásárlási szezonban. Karácsony közeledtével egyre többen választják az online rendelés kényelmét, a fogyasztói tudatosság és a kellő körültekintés azonban a virtuális térben shoppingolva is elengedhetetlen. A Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) Hírközlés-felügyeleti Igazgatóságának szakemberei most a kockázatokra figyelmeztetve osztották meg tanácsaikat, hogy a kivételesnek mondott év végi leárazásokkal valóban jól járhassunk.