A Novell elnök-vezérigazgatója nyitotta meg az Interop New York konferenciát
Ron Hovsepian, a Novell elnök-vezérigazgatója nyitóbeszédével kezdődött ma az Interop New York konferencia a New York-i Jacob Javits Convention Centerben. Ron Hovsepian nyitóbeszédében „Making IT Work As One” (Az informatika egységes működésének biztosítása) címmel a Novell stratégiáját vázololta fel, melynek középpontjában az ügyfeleknek nyújtott érték áll. Ezt az értéket a költségek, a bonyolultság és a kockázatok csökkentése jelenti napjaink vegyes informatikai környezeteiben.
A Novell az Interop New York konferencia kiállításán is részt vesz a 439-es standon.
A rendezvényen bemutatott termékek például a következők:
● Novell ZENworks Configuration Management, amely automatizálja és kezeli az asztali rendszerek teljes életciklusát a lemezképek elkészítésétől a selejtezésig, és kiterjed a biztonság és a vagyongazdálkodás területére is.
● Novell ZENworks Endpoint Security Management, amely házirendalapú megközelítéssel védi a vállalati végpontokat.
● Novell ZENworks Orchestrator és PlateSpin megoldások, amelyek egy reakcióképes adatközponton belül automatizálják az informatikai felügyeletet és az üzleti folyamatokat az infrastruktúrafelügyelet következő generációjának megteremtéséhez.
● Novell Teaming + Conferencing és Novell GroupWise, amelyek vállalati szintű közösségi hálózatokat, csoportmunka eszközöket, e-mail megoldást és naptárat kínálnak. Ezek az egységesített kommunikációs és csoportmunka megoldások legfőbb szolgáltatásai.
A konferencia során a Novell szakértői a végponti biztonság, az adatközpontok automatizálása és a csoportmunka témaköreit is érintik. Az Interop New York konferencián az adatközponti virtualizáció felügyelete mellett többek között a szervezeten belüli végpontok védelméről, a rendszerfelügyeletről valamint a vállalati csoportmunkáról is tartanak előadásokat. A résztvevők megismerhetik azokat a kritikus informatikai felügyeleti és termelékenységi problémákat, amelyekkel manapság szembesülnek, és azokat az eszközöket és megoldásokat, amelyek segíthetik ezek sikeres megoldását.
Kapcsolódó cikkek
- A biztonság szeme - Térfigyelő rendszerekkel a biztonságért konferencia
- Mobilkonferencia a Szépművészetiben
- Hatékonyságnövelés, közösségi média és a nők internetes szerepe
- Májusban ismét Adattárház Fórum
- Virtualizáció 2010 konferencia
- A magyar hekker átsétál a falon
- Nemzetközi szaktekintélyek a 7. Simonyi Konferencián
- Használd alkalmazásaidat virtualizálva: telepítés nélkül, bármilyen Windows operációs rendszeren
- SPSS konferencia - kilencedszer
- Virtualizáció 2010 - A desktoptól a felhőig konferencia
Infogazdaság ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Rébuszok helyett kézzelfogható megoldások a NIS2 fejtörőhöz
Nagy érdeklődés övezte a Gábor Dénes Egyetem NIS2 konferenciáját. Ennek egyik oka a téma aktualitása, hiszen a kiberbiztonság szavatolása kötelező törvényi előírás az érintett vállalatok részére. A másik ok, hogy kevés az egész folyamatot átfogó és bemutató esemény, amely nemcsak a NIS2 irányelvben meghatározott jogszabályi előírásokat mutatja be és értelmezi, hanem kézzelfogható, gyakorlati megoldásokat is kínál a vállalatok részére.
A vihart, a hőséget és a jegesedést is jelzik az E.ON új meteorológiai állomásai
Az áramhálózatok fokozottan kitettek a viharos erejű szél, a tartós hőség és a jegesedés negatív hatásainak. Az E.ON Hungária Csoport célja, hogy időjárástól függetlenül biztosítson zavartalan áramellátást ügyfelei számára, ehhez pedig szükség van részletes időjárási adatokra, hogy a cég a veszélyhelyzetekre időben fel tudjon készülni.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.