Hanggal vezérelhető vízalapú lencsék
Az elképzelés lényege, hogy a pohárban maradt vízcseppekhez hasonlóan a víz képes optikaként is funkcionálni. A tudósok igen kis méretű vízcseppeket rezegtetnek a megfelelő frekvencián, és ezzel vezérlik a lencse működését. A működtetéshez szükséges energia nagyon csekély, így a felhasználási kör is igen tág lehet.
Az alapvetően videorendszerekhez kidolgozott technológia igen ígéretes, és mint nagy találmányok többsége, rendkívül egyszerű elképzelés megvalósításán alapszik. A másodpercenként százezerszer oszcilláló vízcseppecskék a fénytörés legegyszerűbb fajtáját modellezik vezérelhető módon. Mivel a lencsék rendkívül kis méretűek és könnyűek, az energiaigényük pedig elenyésző, a fejlesztők máris számos felhasználási lehetőséget vázoltak. Az egyik leglogikusabb a mobiltelefonokba épített fotó- és videokamerák területe, de ugyanígy szóba jöhet a biztonsági kamerák és a kis fogyasztás miatt a kémrepülőgépeken történő felhasználás is. A vízalapú optika egyik további nagy előnye ugyanakkor, hogy akár másodpercenként 250 expozíció elkészítését támogatja nagyon gyors élességállítással, ami már a trükk-kamerák becsületére válik, és igazi kockázódás mentes lassított felvételek létrehozását teszi lehetővé.
Kapcsolódó cikkek
- Már ősszel érkezik a Sony cserélhető objektíves videokamerája
- A nagyfiúk is beszállnak a digitálisfilmkamera-üzletbe: ARRI Alexa
- A nagyfiúk is beszállnak a digitális filmkamera üzletbe: ARRI Alexa
- A világ első mikro négyharmados kamerája
- Még karcsúbb a Samsung új döntött optikás kamerája
- YouTube feltöltés egyetlen gombnyomással - az új Toshiba Camileo kamerákkal
- Három új Full HD 3MOS kamera a Panasonictól
- Full HD 14 megapixeles Sanyo videokamera-fényképezők kettős zoommal
- SDR kameratrió 78x-os optikai ultrazoommal
- Panasonic HD kamerák Power O.I.S. képstabilizátorral
Digicam ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Nikon: tükör nélküli videókészítő szett
A Nikon ma bemutatja a videó- és tartalomkészítők számára egyaránt megfelelő első tükör nélküli videókészítő szettjét – a Nikon Z 6 Essential Movie szettet. A készlet biztosítja az igazán lényeges összetevőket a gyors videófelvételhez, és az alapvető eszközöket a kiváló minőségű videók készítéséhez.
A kulcslyuk után itt a mini kulcslyuk
Az informatikai eszközök, a nagyobb felbontású és egyre kisebb kamerák az orvosi technológiák, műtétek, eljárások terén is egyre jelentősebb áttörést eredményeznek: így a sebészet is új korszakba lépett, már Magyarországon is végeznek mini laparoszkópiás műtéteket.
Digitális forradalom zajlik a filmkészítésben
Nem kellenek dollármilliók a jó és sikeres játékfilm készítéséhez, az ötlet, a tartalom sokkal fontosabb, mint a technika - hirdeti Karl Bardosh, azaz Bardos Károly, a digitális újmédia nemzetközi képviselője, a New York-i Egyetem professzora, aki Szekszárdon, a Digi 24 elnevezésű digitális rövidfilmes versenyen adott interjút az MTI-Pressnek.
Videoklippek és szürreális fotók a Szigeten
Igazi cirkusz-kultúrtörténeti gyöngyszem várja az idei Sziget látogatóit. A Cirkusz Galéria egy régi cirkuszi lakókocsi restaurálásának eredménye. A klasszikus cirkuszi külső modern, minimál kortárs művészeti galériát takar, amely a Sziget rendezőinek reménye szerint igazi vizuális találkahely lesz. A galéria megálmodója Matyasi Gábor fotóművész, a fesztivál alatt az ő szürreális fotói, videoklipjei tekinthetők meg a falakon.
Sony SX21E: Kamera vagy távcső?
A nagyteljesítményű, 57x-es optikai zoommal rendelkező új Sony Handycam SX21E-vel akár a teljes képernyőt betöltő közeli felvételek készíthetők kifogástalan képminőségben. S ha ez nem elég, a kibővített zoom 67x-es értékre növelhető látható minőségromlás nélkül.