Elindult az európai rádiók hálózatának internetes platformja
Az európai rádiók hálózata, az EURANET új, többnyelvű, közösségi internetes platformot indított útjára.
Margot Wallström, az Európai Bizottság alelnöke, az intézményközi kapcsolatokért és a kommunikációs stratégiáért felelős európai biztos nyilatkozatban üdvözölte azt a tényt, hogy az Európai Bizottság az elkövetkező öt évben anyagilag támogatja az EURANET konzorciumot.
Az EURANET az EU "kormányának", az Európai Bizottságnak a kezdeményezésére és pénzügyi támogatásával létrejött platform, amelynek deklarált célja "az Európai Unió és polgárai közötti távolság csökkentése". Olyan európai rádiók hozták létre, mint például a Deutsche Welle és a Radio France Internationale.
Ez év áprilisa óta az unió 15 országából 16 tagrádió és 8 társult rádió dolgozik koprodukcióban, és sugároz adásokat európai aktualitásokról naponta tíz - angol, bolgár, francia, görög, lengyel, magyar, német, portugál, román és spanyol - nyelven. Idővel mind a 23 hivatalos uniós nyelven akarnak műsort készíteni. Az EURANET hálózatnak hetente 19 millió európai unióbeli és 30 millió harmadik országokbeli hallgatója van. A 30-60 perces napi műsor interaktivitását mostantól fogva az alábbi címen található közös internetes portál segíti: http://www.euranet.eu/ .
A portál célja, hogy teret adjon az európai ügyekkel kapcsolatos nézőpontoknak, vitáknak és véleményeknek, és a hallgatók hozzászólásával gazdagítsa az egyes témákban zajló eszmecseréket.
Kapcsolódó cikkek
- Elszabadult távközlési műhold sodródik világűrben
- Harmonizálja az EU a frekvenciák kiosztásának szabályait
- Megújult a The Washington Post webes politikai hírszolgáltatása
- A Duna TV műholdon továbbítaná a Magyar Katolikus Rádió adását
- Az EU-Bizottság új szabályokkal könnyíti az internetes értékesítést
- Finn kísérlet: a posta felnyitja és e-mailben kézbesíti a leveleket
- Orosz hordozórakéta állított pályára egy amerikai műholdat
- Visszafejlesztik infrastruktúrájukat a mobilszolgáltatók?
- NHH: pozitívan ítéli meg a lakosság a digitális átállást
- Konferencia a MIK elmúlt évi eredményeiről