Az előremenekülés útja az információs társadalom?
2008. november 20-21-én Siófokon ülnek újra egy asztalhoz a kormányzati, közigazgatási, önkormányzati szektor képviselői, valamint az üzleti élet vezető informatikai cégei, hogy összevessék álláspontjaikat hazánk jövőjéről. „Mindannyiunk számára bizonyossá vált, hogy radikális változásokra van szükség társadalmunk és gazdaságunk szerkezetében, miközben gyorsan és pontosan meg kell fogalmaznunk fejlődésünk irányát. Nem indulhatunk úgy útnak, ha azt sem tudjuk, hová akarunk eljutni.” – fogalmazott Demcsák Mária, a Piac és Profit főszerkesztője, a konferencia rendezője, aki abban bízik, hogy a rendezvény nyomán sikerül konkrét kitörési pontot találni Magyarország számára.
A konferenciát kormányzati oldalról olyan nevek fémjelzik, mint például Dr. Veres János pénzügyminiszteré, aki tájékoztatást ad az idén év elején indult e-fizetési projekt tapasztalatairól; dr. Gyenesei István önkormányzati miniszteré; Dr. Baja Ferenc informatikáért felelős kormánybiztosé, aki arról is beszámol, hogy milyen átfogó tervekkel, jogszabályokkal és konkrét projektekkel készül az állam az e-gazdaság, az e-közigazgatás, a hálózatfejlesztés és a digitális írástudás bővítése terén 2011-ig. „Az e-közigazgatás területén jól állunk, az információs társadalom elterjedtségében kevésbé jól, az információs társdalom tudatossága szempontjából pedig még kevésbé állunk jól. ” - nyilatkozta Baja Ferenc a Piac és Profitnak elöljáróban. Az esemény fókusza a megváltozott gazdasági környezetre adott lehetséges reakciókon kívül többek között a kormányzat e-stratégiájára irányul, amelyről dr. Baja Ferenc, Drajkó László, a Microsoft Magyarország ügyvezető igazgatója, Lazarovits Márk, a Synergon Informatika Nyrt. vezérigazgatója, Nyitrai Zsolt, a FIDESZ informatikai és telekommunikációs munkacsoportjának vezetője, Papp István, a Magyar Telekom Vállalati Szolgáltatások Üzletág vezérigazgató-helyettese és Stumpf István, a Századvég Alapítvány elnöke folytat nyilvános kerekasztal-beszélgetést.
A konferencia másik fontos kérdése az úgynevezett e-befogadás lesz, vagyis a Magyarországon is tapasztalható digitálisan leszakadó társadalmi rétegek felzárkóztatását célzó program, amely 2008-ban Európa-szerte kiemelt téma.
Az üzleti szféra képviseletében szó lesz a kormányzati kiadások racionalizálásáról, a hatékony gazdálkodás lehetőségeiről olyan cégek fejtik ki álláspontjukat és javaslatukat, mint a Hewlett-Packard (HP), a Magyar Telekom, a Microsoft, a Synergon, de részt vesz a konferencián többek között az Infórum, az Informatikai Vállalkozások Szövetsége (IVSZ) és a Nemzeti Hírközlési Hatóság (NHH) is.
A kiállítással egybekötött, közel félezres látogatottságra számító konferenciáról bővebb információk a www.e-magyarorszag.hu weboldalon találhatóak.
Kapcsolódó cikkek
- Kisebb az igény felnőtt tartalmakra és online játékokra
- Virtuális falu lesz Ivád
- Spórolhat a Szoftverbörzén
- Az emberek négyötöde alapvető jognak tartja az internetet
- 5 milliárd mobil 2010-ben
- Feltörekvőben a vidéki IT vállalkozások?
- Ashton Kutcher a Twitteren segít felépíteni az orosz Szilícium-völgyet
- IDC évnyitó: Mélyvíz után nagy levegő
- Végéhez közeledik a "digitális évtized"
- Negyven milliárd euró szélessávú internethálózat kiépítésére
Trend ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Jane Goodall Intézet nyerte a Telekom pályázatát
Körforgásban, kölcsönhatásban, közösségben – címmel hirdetett pályázatot kifejezetten magyarországi nonprofit szervezetek számára a Magyar Telekom és a Hello Nonprofit. A felhívásban olyan szervezetek jelentkezését várták, melyek az e-hulladék és a digitális környezetszennyezés csökkentésére; a városi éghajlati alkalmazkodásra; vagy a hazai ökoszisztémák ellenállóképességének támogatására fókuszálnak. A zsűri 21 pályázatból választotta ki a győztes Jane Goodall Intézet „Passzold vissza, Tesó!” programját, amely 16 millió forint támogatásban részesül.
Az SAP a Joule felturbózásával magasabb sebességre kapcsolja a vállalati AI-forradalmat
Az SAP rendszerei immár a globális kereskedelem 87%-áért felelnek, így a TechEd 2024 konferencián bemutatott innovációk, különösen a generatív AI-t használó Joule asszisztens újításai valódi áttörést hozhatnak az üzleti élet mindennapi gyakorlatában.
Sürgető helyzet: Gazdasági hátrányt okozhat a digitális készségek hiánya
Az uniós átlag alatt teljesít Magyarország az Európai Unió legutóbbi jelentése szerint a digitális készségek terén: a honi lakosság mindössze fele rendelkezik legalább alapszintű digitális készségekkel, ami valamivel elmarad az uniós átlagtól és messzi célnak tűnik az évtized végére kitűzött 80 százalék. A megoldás azonban sürgető, hisz gazdasági hátrányt okozhat a lemaradás.