Helló Háló: mától éles a verseny
Az online kockázati tényezők, a bosszantó pop-up hirdetésektől kezdve, a vírusok terjesztésén és az adatokkal való visszaélésen át egészen a legkomolyabb bűntényekig (pl. pedofil zaklatás) terjedhetnek, a világ felé bizalommal forduló gyermekeket különösen kiszolgáltatottá teszi az infosztrádán.
A Microsoft az Egyszervolt a Magyar Gyermekkultúráért Alapítvánnyal és a Kék Vonal Gyermekkrízis Alapítvánnyal együttműködésben, a Magyarországi Tartalomszolgáltatók Egyesülete, a Honfoglalo.hu és a Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár közreműködésével magára vállalta a feladatot, hogy a fenti veszélyekre a szülőket, a tanárokat és a gyerekeket is segít felkészíteni.
Az Egyszervolt.hu-val együttműködésben a Microsoft egy a különböző korú gyermekektől kezdve a szülőkön át a tanárokig minden érintett igényeit lefedő tan- és felvilágosító anyagot, valamint online játékokat dolgozott ki a gyermekek biztonságos internetezésével kapcsolatban, melybe a Honfoglaló.hu csapata is becsatlakozott.
Játék közben a gyermekek szinte észrevétlenül sajátítják el a legfontosabb online viselkedési szabályokat. A 6 és 10 év közöttiek a Bit és Bájt kalandjai a százmegás pagonyban oldalon nézelődhetnek, míg a 10 és 14 év között korosztály a Megamágus kalandjain keresztül ismerkedhet meg a tudnivalókkal - utóbbi alapját a népszerű Honfoglaló játék képezi, melyet a korcsoportnak és a témának megfelelően alakítottak át: 100 a biztonságos internetezéssel kapcsolatos és további ezer, kifejezetten ennek a korosztálynak írt műveltségi kérdést tartalmaz.
A Helló Háló oldalt a kampány indulása óta közel 10 000 egyedi látogató kereste fel és közel 45 000 oldalt töltött le, míg a tiniknek szóló Honfoglalón pedig közel 20 000 a napi bejelentkezés.
A mai nappal elindult az éles verseny! Minden kis és nagy gyermeket várnak a szervezők a téli szünetben ugyanezen portálokon: a tíz legokosabb játékos tudását jutalmazzák, az első helyezett mindkét kategóriában egy-egy Xbox 360 játékkonzolt nyerhet. A verseny február 1-jéig tart.
Kapcsolódó cikkek
- Klotz Tamás csatlakozott a Microsoft közigazgatási csapatához
- Új típusú webfejlesztői versenyre toboroz a Microsoft
- Háromszázezer forintos tartozás a Facebook-on
- Microsuli.hu: korszerű és szórakoztató IT-oktatás diákoknak, tanároknak
- "Nettfüggő" gyerekek Romániában
- Használd az eszed, mielőtt közzéteszed!
- Fegyvert biztosít a Microsoft a gyermekpornó elleni harchoz
- Kötelező online biztonsági leckék gyerekeknek
- Október 31.: a Windows 7 magyarországi bemutatója
- Könyvtárat alapít az IT Factory a Microsoft támogatásával
Infotársadalom ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Pályaorientációs nap volt a Széchenyi-egyetemen
Pályaorientációs nap keretében érkeztek általános iskolások a győri Széchenyi István Egyetemre, ahol laborlátogatásokon, előadásokon, kreatív foglalkozásokon, sőt kínai nyelvórán is részt vehettek. A jelentős érdeklődés miatt az intézmény komplex szolgáltatáscsomagot állított össze, amelyre iskolai csoportok jelentkezhetnek, akár egy osztálykirándulás tartalmas programjaként.
A TIME magazin 2024 egyik legjobb találmányának tartja a HONOR Magic V3-at
A HONOR Magic V3 felkerült a TIME 2024 legjobb találmányait tartalmazó éves listájára, amely a legkülönlegesebb, az életünket megváltoztató innovációkat mutatja be számos területen, többek között az egészségügy, az AI és a zöld energia terén.
Felmérés: a hollandiai szervezetek negyede nincs felkészülve kibertámadásra
Hollandiában a közepes és nagyvállalatok negyede nincs felkészülve egy esetleges kibertámadásra – jelentette hétfőn az NLTimes című holland hírportál a KPN holland távközlési vállalat megrendelésére készült felmérésre hivatkozva, amelyben kiemelik az egészségügyi szektor veszélyeztetettségét is.
Chery Group: Budapest–Róma egy feltöltéssel
Egyetlen feltöltéssel akár a Budapest-Róma távolságot is megtehetik majd az elektromos autók a Chery Group új akkumulátor-technológiájának köszönhetően. Az újdonságot a már itthon is kapható OMODA 5 gyártója az idei innovációs konferenciáján mutatta be.
Nemzetközi oktatásfejlesztési program indul az ELTE vezetésével
Az ELTE és még négy európai egyetem alkotta konzorcium 250 ezer eurós támogatást kapott az Erasmus+ felsőoktatási együttműködési partnerségek programban megvalósuló, oktatási és módszertani fejlesztéseket célzó, 2026 végéig tartó REDINEST projektre.