Könyv a tudásmenedzsmentről
A könyvbemutatón elhangzott, hogy a hazai szakirodalomban hiánypótló kiadvány komoly segítség minden szakembernek, közép- és felsővezetőnek, illetve a menedzsmentet tanuló hallgatók, MBA-, és PhD-programok résztvevői számára is.
A kiadvány szerkesztőjével, Ferenczi Andreával folytatott beszélgetése során Tomka János azt hangsúlyozta, hogy a tudásmenedzsment nem önálló diszciplína, hanem egy szakma, mely több tudományágból és a gyakorlati tapasztalatokból táplálkozik.
A könyvbemutató kerekasztal-beszélgetésén dr. László József, a Harvard Business Review vezető tanácsadója, dr. Bőgel György, a CEU Business School menedzsmentprofesszora, dr. Pléh Csaba akadémikus, a BME-GTK professzora és dr. Segesváry Gábor, a Zwack Unicum Nyrt. humánpolitikai igazgatója egyetértettek abban, hogy a tudásmegosztás sikere ma már fontos versenyképességi tényező. Ma azok a társaságok, szervezetek lehetnek eredményesek, amelyek képesek tudásukat következetesen megújítani, megosztani és beépíteni új termékekbe és technológiákba.
Dr. Tomka János 1952-ben született. 1976-ban szerzett okleveles villamosmérnöki diplomát a Budapesti Műszaki Egyetemen. 1976-tól okleveles mérnök-tanár, Budapesti Műszaki Egyetem. 1996-tól bejegyzett vezetési tanácsadó (CMC). 2005-ben szerzett PhD fokozatot a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemen. A KPMG-BME Akadémia társelnöke, ügyvezető igazgatója (KBA Oktatási Kft.). A Modern Üzleti Tudományok Főiskolájának tanára.
Szakmai és társadalmi tevékenységei: A Magyar Mérnökakadémia tagja. A Harvard Business Review magyar kiadása védnöki karának tagja. A Szent István Egyetem tudásmenedzsment tantárgyfelelőse (MBA). Az Alkalmazott Neveléstudományi és Pszichológiai Multidiszciplináris Doktori Iskola (alapítás folyamatban) meghívott külső tagja. A Keresztyén Vezetők és Üzletemberek Társasága Vezetőségének tagja (1994 és 2004 között elnöke).
Kapcsolódó cikkek
- A Google-titok tudója Budapesten
- Nyáron nyitja digitális könyvesboltját a Google
- Óránként kétezer oldalt digitalizál a robotszkenner
- Egymillió régi kötet digitalizálására készül a Google Olaszországban
- Pénzbüntetésre ítélték a Google-t Franciaországban könyvek digitalizálása miatt
- Új olvasó veszélyezteti az Amazon Kindle e-olvasó uralmát
- Kínai írók is nehezményezik a Google Book eljárását
- Internetes könyváruházat nyit a Google
- A digitális jogok aláírói újragondolják a Google könyvkiadási alkuját
- Európai könyveket is digitalizálna a Google, de csakis a jogszabályokat betartva
Infogazdaság ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Új vezetőt kap az EIT InnoEnergy
Mikołaj Budzanowski lett az EIT InnoEnergy Közép-Európa új vezérigazgatója. A 2025 januárjában hatályba lépő stratégiai kinevezés célja, hogy a fenntartható energetikai fejlesztések mellett elkötelezett szervezet növelje a szerepét a tiszta technológiák közép-európai elterjesztésében és felgyorsítsa az energetikai átmenetet ebben a régióban.
Újra platina minősítést szerzett a Bridgestone
A Bridgestone EMEA 2024-ben már a negyedik egymást követő évben nyerte el a vezető globális fenntarthatósági értékelő platform, az EcoVadis legmagasabb, „platina” minősítését, amellyel a világszerte értékelt mintegy 130 000 vállalat közül a legjobb egy százalékba került.
Új fejezet a Galaxy AI fejlesztéseinek történetében
A Samsung új szintre emeli a mobilélményeket a Galaxy eszközök mesterséges intelligenciával támogatott személyre szabhatóságával. Az adatvédelemre épülő One UI 7 szoftverfrissítés és az új Now Bar funkció a hatékonyság mellett könnyebben kezelhető mindennapokat is ígér. Az AI-alapú újítások pedig úgy segíthetnek a felhasználóknak, hogy közben megőrzik a személyes adataik biztonságát.
Tekintélyes terjedelemmel debütált a jubileumi kiadvány: bemutatták a 30. Logisztikai Évkönyvet
December 16-án az UniZone BGE Hallgatói Centrumban debütált a Magyar Logisztikai Egyesület (MLE) jubileumi Logisztikai Évkönyve, amely a hazai logisztikai szektor egyik legmagasabb szintű tudományos szakmai kiadványa. Az MTA által DOI-számmal is ellátott idei kötetben, ez évben több mint 400 oldal terjedelemben, összesen 27 tanulmány kapott helyet.
Jelentős beruházással pörgeti fel az adatközponti megoldások gyártását a Schneider Electric
Az eddigi 7 ezerről 12 ezer négyzetméterre növelte előregyártott adatközponti rendszereket készítő barcelonai üzeme méretét a Schneider Electric. Az Omdia elemzése szerint az előregyártott moduláris adatközpont-rendszerek globális forgalma 2027-ben elérheti a 8,6 milliárd dollárt.