7 milliárd dollárért fejleszti 32 nm-es gyártókapacitását az Intel
A hír pozitív kicsengése ellenére elemzők megemlítik, hogy az Intel menetrendjének fényében az intézkedés egy kissé megkésettnek tűnik, ugyanis a vállalat első, Westmere kódnevű 32 nanométeres processzorának az idei negyedik negyedévben kell kijönnie. Igaz viszont, hogy ebből a szempontból előnyös az a stratégia, hogy új üzem építése helyett az Intel inkább bővít, ez ugyanis az alacsonyabb költségek mellett egyúttal gyorsabb is. A vezető processzorgyártó igyekezett kihangsúlyozni, hogy az oregoni, arizonai és új-mexikói gyáregységek fejlesztése összesen mintegy 7000 értékes új munkahelyet teremt a válságtól sújtott Amerikában. A cég ezzel párhuzamosan kiemelte, hogy míg bevételeinek nagyjából 75 százaléka külföldről származik, addig termelése ugyanekkora arányban Amerikában zajlik.
Eközben a rivális AMD egy teljesen új gyárban kezdi meg a 32 nanométeres technológiára történő átállást; a New York államban épülő Luther Forest üzem nagyjából 3,2 milliárd dollárba kerül a cégnek és a tervek szerint idén júliusban lesz kész. A 21 futballpályányi területű gyár körülbelül akkora lesz, mint az Intel jelenlegi legnagyobb, az izraeli Kirjat Gatban található félvezetőüzeme.
Kapcsolódó cikkek
- Történetének legjobb első negyedéves eredményét könyvelte el az Intel
- Az Intel pénzén végre nyereséges az AMD
- Maga az AMD-menedzser sem venne AMD-gépet
- 875 százalékkal magasabb az Intel nettó bevétele
- Trösztellenes szövetségi per indul az Intel ellen
- AMD-Intel: 1,25 milliárd a békülés ára
- Az Intel profitja nyolc százalékkal csökkent
- Brüsszel bizonyítékokkal támasztotta alá az Intelre kivetett versenyjogi bírságot
- Az Intel feljavított folyó negyedévi bevétel-előrejelzése
- Intel-Nokia együttműködés
Infogazdaság ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Chery Group: Budapest–Róma egy feltöltéssel
Egyetlen feltöltéssel akár a Budapest-Róma távolságot is megtehetik majd az elektromos autók a Chery Group új akkumulátor-technológiájának köszönhetően. Az újdonságot a már itthon is kapható OMODA 5 gyártója az idei innovációs konferenciáján mutatta be.
K&H: állandó társsá vált a mesterséges intelligencia a banki ügyfeleknél
Egy év alatt több mint egymillió beszélgetést és havonta hatezer átutalást végeztetnek Kate-tel, a K&H, az ország egyetlen hangalapú, mesterséges intelligenciával működő digitális pénzügyi asszisztensével, amely már kétszáz funkciót tud. A mobilbanki ügyfelek tizede már rendszeresen használja. A siker az intelligens, beszédfelismerésen és természetes nyelvi feldolgozáson alapuló funkcióinak köszönhető, amelyek révén az ügyfelek kényelmesen, emberi módon kommunikálhatnak a bankkal.
A hazai szállítmányozásban is kopogtat az e-mobilitás
Hazánkban az e-mobilitás a többség számára a személygépjárművek elektrifikációját jelenti, pedig a szállítmányozás területén is jelentős potenciál rejlik benne. Nem véletlen, hogy a nemzetközi szakkiállításokon egyre-másra mutatkoznak be a nagy gyártók e-kamionjai és e-furgonjai, Magyarországon viszont ezen a területen a piaci szerepek éppen csak kialakulóban vannak.
A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket
Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében.
Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon
Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során.