Mikszáth és Marczali
Év elején két új kiadvánnyal gazdagították az Arcanum Digitéka sorozatot. A Mikszáth Kálmán összes művei című korong a múlt század egyik legolvasottabb írójának alkotásait tartalmazza. Mivel a teljes életművet az idôk során több kiadó is megjelentette, az Arcanum egyik legnehezebb feladata éppen az volt, hogy a sokféle forrás közül a legautentikusabbat válassza.
Végül az Akadémia Kiadó 1956-ban elindított, és azóta folyamatosan bôvített összeállítására esett a szerkesztôk választása. A CD-rôl elôhívhatók az író regényei és nagyobb elbeszélései, levelezése, elbeszélései, cikkei és karcolatai, így végül is a manapság elérhetô eddigi legteljesebb Mikszáth-forrásnak mondható, sôt számos máshol nem fellelhetô anyagot is tartalmaz.
Az adatbázis szintén a korábbi kiadványokban már megismert Folio programmal készült, amellyel a teljes Mikszáth-életmű bármely szavára, szótöredékére, kifejezésére rákereshetünk. Mikszáth műveinek új szempontok szerinti feldolgozását nagyban megkönnyíti, hogy a kiválasztott szövegrészeket kinyomtathatjuk, szövegszerkesztônkbe átemelhetjük, használhatunk elektronikus könyvjelzôket, szövegkiemelôket, és saját megjegyzéseket fűzhetünk az adatbázisban található bármely szövegrészhez.
Hasonlóan nagy vállalkozás volt a Nagy képes világtörténet (Marczali Henrik) című korong megjelentetése. A XIX. század utolsó évtizedeiben erôsen fellendült a hazai könyvkiadás; érezhetô volt, hogy a polgárság szívesen fogadná egy nagy terjedelmű, magas színvonalú egyetemes történeti munka kiadását. A vállalkozás méreteire jellemzô, hogy a híres Franklinnak a másik nagy kiadóval, a Révai Testvérekkel kellett együttműködnie a kiadásban. A munkák irányításával Marczali Henriket bízták meg, aki külföldi tájékozottságának, szakirodalom-ismeretének és nem utolsósorban nyelvtudásának köszönhette a felkérést. A hat nyelven beszélô Marczali a 12 kötetes sorozat szerkesztése mellett vállalkozott arra is, hogy maga írja meg az utolsó hat kötetet.
Végül rekordidô alatt (1898 és 1905 között) készült el és jelent meg a teljes sorozat. Az összesen közel 8000 oldalas Nagy képes világtörténet mintegy 2000 szövegközti ábrát és metszetet, valamint közel 500 egész oldalas és 250 többoldalas műmellékletet tartalmaz. A CD-ROM-os feldolgozás e hatalmas anyagban teszi lehetôvé a teljes szövegű visszakeresést és az óriási illusztrációs anyag egyszerű kezelhetôségét.
Kapcsolódó cikkek
- Megjelent az Adobe AIR és az Adobe Flex 3
- Adobe CS3 oktatóvideók a szoftver.hu-n
- Egycsipes HSPA-megoldás az Ericssontól
- Mobilon is terjed az Adobe Flash technológia
- Multimédiás külső merevlemez Scart-csatlakozóval
- D-Link DNS-313: Hálózati és USB-s háttértár BitTorrent alkalmazással
- Kiállítás a <19 Szabadfogású Számítógép verseny díjnyertes munkáiból
- Kettéválik az Adobe Flash Media Server termékvonal
- Lifeview multimédiás megoldások
- Prémium multimédia asztali PC a Dell-től
A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet
A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél.
Az új Sony objektív nagy felbontást, gyönyörű bokeh-t és fejlett autofókuszt kínál
A Sony bejelentésével új utat tör: az FE 28-70mm F2 GM prémium E-bajonettes objektív a teljes zoomtartományban nagy, F2-es rekesznyílással büszkélkedhet, így gyönyörű bokeh-t, nagy felbontást és egyedülálló autofókuszt biztosít állóképekhez és videófelvételekhez, nem beszélve a prímobjektívek minőségével vetekedő élességről és kontrasztról.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
MyPhoneExplorer 2.2.0
Android mobiltelefonokhoz alkalmazható szinkronizáló program. Telefonkönyv, SMS, híváslista, naptár, üzenetek és hasonló feladatok ellátására szolgáló kitűnő alkalmazás, ami Outlook Express és Thunderbird címjegyzék támogatással is rendelkezik.
Battery Monitor 10.4
A kis alkalmazás számos hasznos információt szolgáltat az akkumulátorunk aktuális állapotáról. Többek között hangjelzéssel figyelmeztet, ha a töltési szint kritikusra csökken, vagy ha elérte a maximális szintet.