Kihívások a recesszióban
IDC IT Security Roadshow Budapesten
2009. március 19-én az IT-biztonsági szakemberek, ágazati vezetők, független elemzők és végfelhasználók adnak egymásnak találkozót Budapesten, az Európa Congress Centerben, az IDC idei IT-biztonsági konferenciáján. A „Biztonsági kihívások az új gazdasági korszak hajnalán” című rendezvény fórumot biztosít a résztvevőknek ötleteik, tapasztalataik és bevált gyakorlatuk megosztására, valamint az IT-biztonság legújabb trendjeinek és fejleményeinek megvitatására.
„Az IT-biztonsági technológiák piacának lendületes növekedését eredményező kihívások nem tűnnek el a recesszióval” – mutat rá Tomasz Sloniewski, az IDC CEMA kutatási vezetője. „Az IT-biztonsági és informatikai felsővezetőknek tisztában kell lenniük ezzel, és képesnek kell lenniük arra, hogy változatlan vagy zsugorodó költségvetésből is fenntartsák a magas biztonsági színvonalat. A hatékony biztonság a hatósági megfelelés mellett a kritikus adatok elveszésének megelőzésével is erősíti a vállalatot.”
2007-ben összesen 344 millió dollárt költöttek a kelet-közép-európai régióban IT-biztonsági szoftverekre. Az IDC 17,8%-os éves átlagos növekedési ütemre számít a biztonsági szoftverek regionális piacán a 2012-ig tartó öt éves időszakban. Az IDC IT Security Roadshow ezt a bővülő piacot tekinti át, és eszmecserét ösztönöz az IT-biztonság fejlődését alakító irányokról, változó prioritásokról, új képességekről és technológiákról. A konferencián elhangzó előadásokban a régió elismert IT-biztonsági szakembereinek olyan témákat érintenek, mint a végponti biztonság fejlődése, a céges adatvesztés és veszélyei a tudásalapú vállalatoknál, a Crime 2.0 és más új fenyegetések, a megfelelés és IT-biztonsági vonatkozásai, az üzenetátvitel biztonsága a web 2.0 korában, valamint a biztonság, a rendszerek, az adattárolás és a hálózatfelügyelet konvergenciája.
A konferencia meghívott előadói között szerepel Adam Laurie, brit biztonsági szakértő a The Bunker Secure Hosting Ltd. munkatársa, aki több fontos Bluetooth biztonsági probléma felderítésén is dolgozott. Számos más vezeték nélküli témában is tartott már előadást (pl. infravörös és mágnescsíkos technológia). Legújabb érdeklődési területe az RFID. Ebben a szegmensben Laurie nevéhez fűződik a több biztonsági problémára is fényt derítő, nyílt forráskódú RFIDIOt projekt elindítása. A konferencia partnerei között az IT-biztonsági megoldások és szolgáltatások több szállítója is megtalálható (HP, IBM, Balabit, Megatrend).
Kapcsolódó cikkek
- Fontos frissítések Windows rendszerekhez
- Amerikában a kiberkalózok a közösségi oldalakon támadnak
- A vírusokat nem érdekelte az áprilisi választás
- Csökkent Magyarországon az illegális szoftverek aránya
- Kritikus rés a Safarin
- Májusi IDC-roadshow "Az intelligens infrastruktúráért"
- NEC szoftver a kalóz videómásolatok ellen
- Két kritikus frissítés a Microsoft májusi csomagjában
- Kelendő cikk a WLAN-törő
- 24 órán belül már a második támadás a Facebook-felhasználók ellen
IT ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A K&H élen jár az IT hatékonyság mérésében
A banki szektorban egyedülálló módszerrel monitorozza fejlesztéseit és méri az IT fejlesztések hatékonyságát a K&H. Ezt a tevékenységét saját maga, házon belül látja el, amivel szintén egyedülállónak számít a piacon. Az ún. Fast Function Point módszertan segítségével a K&H folyamatosan feltárja a fejlesztési folyamatok és rendszerek optimális működésére épülő fejlesztési pontokat, a költséghatékonyságot és a projektek komplexitását, ezzel lehetőséget adva, hogy szakemberei innovatív fejlesztéseket valósítsanak meg a visszajelzések alapján.
Ki vigyáz az adataidra, ha te nem? – a magyarok 90 százalékánál már próbálkoztak online csalók, adathalászok
Találkoztál már az online térben adathalászokkal? Estél már áldozatául vírusoknak, hackereknek? Ismered az online veszélyeket és védekezel is ellenük? Az ESET biztonsági szoftverek hazai forgalmazója, a Sicontact Kft. 2024 októberében ezeket a kérdéseket tette fel generációs attitűdkutatása során. Jó hír, hogy az online veszélyek ismertsége egyre magasabb és egyre többen védekeznek a tudatosság mellett védelmi szoftverekkel is – de még bőven van tennivalónk.
Magyarországon az első brownfield megközelítésű RISE with SAP bevezetést hajtották végre sikeresen az Alteonál
Az Alteo Nyrt., Magyarország vezető megújulóenergia vállalata, sikeresen befejezte az SAP S/4HANA vállalatirányítási rendszer bevezetését. A projekt mindössze kilenc hónap alatt valósult meg, elsőként alkalmazva Magyarországon a RISE with SAP projektvezetési csomagot a barnamezős átálláshoz.
A karácsony 12 (kiber)fenyegetése
Az ünnepek előtti készülődést sokféleképpen töltik az emberek. Van, aki hal után futkos, esetleg maga fogja a halászlébe valót, mások viszont a lehetőséget látják benne, hogy adatot halásszanak, és ne csak csokit, hanem mást is kicsaljanak tőlünk. Mire figyeljünk, hogy az ünnep ne váljon kiber-rémálommá? Ehhez ad nekünk tizenkét megszívlelendő tanácsot a KPMG.
Mélyreható AI fejlesztéseket mutatott be az AWS
Az Amazon Web Services (AWS) legnagyobb konferenciáján, a re:Invent 2024-en Las Vegasban ismét számos AI újítást és megoldást jelentettek be, amelyek legfőbb célja a felhasználói élmények javítása. Az Amazon Bedrock több mint 100 új modellel bővült, az Amazon Nova az alapmodellek szolgáltatási spektrumát tágítja ki, míg az Amazon Connect, az Amazon SageMaker és az Amazon Trainium2 az üzleti célú adatfelhasználási lehetőségeket növelik.